Motorola Moto G4 Plus inceleme videomuzda, uzun süreden sonra ülkemizde resmi olarak ilk kez satışa çıkan Motorola modelinin detaylarına bakıyoruz. İşte detaylı Moto G4 Plus inceleme.


Motorola Moto G4 Plus inceleme videomuzda, orta segmente hitap eden ve Türkiye'de uzun süreden sonra ilk kez tekrar satılmaya başlanan ilkMotorola telefonunun detaylarına bakıyoruz.
Dilerseniz inceleme videomuza geçmeden önce Moto G4 Plus kutu açılışını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz
Moto G4 Plus özellikleri

Sade bir tasarım anlayışını benimseyen Moto G4 Plus, ülkemizde beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle satışta.
Genel malzeme yapısı olarak plastik kullanan telefon, en kalın noktasında9.8 mm ile biraz kalın bir yapıda karşımıza çıkarken, 155 gram ağırlığında.

5.5 inç ekran boyutunda Full HD çözünürlük sunan ve IPS LCD panel ile gelen Moto G4 Plus, çizilmelere ve darbelere karşı Corning Gorilla Glass 3ile korunuyor.
Gücünü Snapdragon 617 işlemcisinden alan telefonda bu işlemcinin yanı sıra 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, Adreno 405 GPU ve microSDkart desteği bulunuyor.

Rakiplerine oranla başarılı bir kamera deneyimi sunan Moto G4 Plus, 16 MP'lik F/2.0 diyafram değerine sahip arka kamera ile gelirken, ön tarafta 5 MP'lik bir ön kamera yer alıyor.
802.11n ve Bluetooth 4.1 bağlantı desteğine sahip cihazda 3000 mAhkapasiteli bir pil kullanılmış.Lenovo'nun sahibi olduğu Motorola, uzun süredir akıllı telefonlarıyla Türkiye'de satılmıyordu. Bugüne kadar daha çok ABD pazarında önemli biroyuncu olan Motorola modelleri, artık Türkiye'de de olacak.
Markanın Türkiye'de satılacak ilk akıllı telefonu ise Moto G4 Plus. Daha önce ilk bakış videosunu sizlerle paylaştığımız telefonun şimdi de kutu içeriğine bakıyoruz.
Moto G4 Plus özellikleri

Sade bir tasarım çizgisine sahip Moto G4 Plus siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Rakiplerine göre 9.8 mm kalınlığı ile biraz kalın bir cihaz olan telefon, 155 gram ağırlığında.
5.5 inç ekran boyutunda Full HD çözünürlük kullanan cihaz, IPS LCD panel ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca ekranda Corning Gorilla Glass 3 çizilmelere ve darbelere karşı cam teknolojisinin yer aldığını belirtelim.Gücünü Snapdragon 617 işlemcisinden alan telefonda bu işlemcinin yanı sıra 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, 256 GB'a kadar microSD kart desteği, 3000 mAh batarya ve Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi bulunuyor. Kamera noktasında F/2.0 diyafram değerine sahip 16 MP'lik arka kamera ve 5 MP'lik ön kamera ile karşı karşıyayız.
Lenovo'nun Google'dan satın aldığı Motorola, ekibiyle yeni modellerini geliştirmeye devam ediyor. Türkiye'de uzun zamandır satışlarını görmediğimiz Motorola, Lenovo'ya katılmasıyla beraber ülkemizde daha aktif olacak.
Önümüzdeki dönemlerde üst seviye özelliklere sahip olan Moto Z ile beraber Moto G4 Plus modeli satışa sunulacak.
Lenovo'nun düzenlediği gecede gördüğümüz Can Karaca ile, Motorola'nın ülkemize yeni piyasaya süreceği Moto G4 Plus modelini konuştuk ve deneyimledik.
Motorola Moto G4 Plus özellikleri

Oldukça yüksek kaliteli bir IPS panelin kullanıldığı Moto G4 Plus,segmentine göre oldukça başarılı bir parlaklığa, netliğe ve renk aralığına sahip ekran deneyimi bizlere sunuyor.
5.5 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde olan G4 Plus'ın PPI değeri ise 401.
Gorilla Glass 3 ekran korumasıyla gelen ürün, ön tarafında parmak izi okuyucusuna da sahip. Ayrıca arka kapağın çıkarılabilir yapıda olduğunu da hatırlatalım. Farklı arka kapaklarla telefonun görünümünü geliştirebileceğiz.
Gücünü Qualcomm'un 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemcisinden alan G4 Plus, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolamaya sahip. Hafızayı microSD kart ile artırabiliyorsunuz.
F/2.0 diyafram değerine sahip 16 Megapiksel çözünürlüğünde çift odaklamalı ve çift tonlu LED flaşın kullanıldığı ana kamerayla gelen Moto G4 Plus, segmentinin üzerinde bir fotoğraf kalitesi sunuyor.
Videoyu çektiğimiz üst seviye bir akıllı telefondan daha iyi kareler çektiğimiz Motorola Moto G4 Plus, kamera deneyimi açısından da iddialı olacak. Full HD 30 FPS video ve 5 Megapiksellik F/2.2'lik ön kamera da diğer kamera özellikleri.
Moto G4 Plus'ın bataryası ise 3000 mAh.
Referans Android arabirimi

Google'ın referans Android 6.0.1 Marsmallow sürümü ve Motorola'nın ek bazı yazılımlarıyla gelen ürün, markanın dediğine göre hızlı bir şekilde güncelleme alacak. Güncelleme noktasını satışa sunulduktan ve Android Nougat çıktığında daha net göreceğiz.
Motorola Moto G4 Plus Türkiye fiyatı

16 Megapiksellik sürümün 1299 TL fiyatla satışa sunulacağı modelin bir de13 Megapiksel kameraya sahip 999 TL'lik bir varyantı daha olacak.