gittigidiyor

Huawei'den Android'e Karşı Yeni Bir Hamle

collo1

Aktif Üye
huawei-android-karsi-yeni-bir-hamle-daha.jpg

Huawei, çoğumuzdan sır gibi saklamayı sürdürdüğü işletim sistemi Harmony OS'un 2.0 sürümünü üçüncü parti donanım geliştiricilerine açacağını açıkladı. Firmanın amacı, iOS ve Android gibi işletim sistemlerinin pazar payının bir bölümünü kendi platformuna çekmek. Tabii ki iPhone'larda Harmony OS görmeyeceğiz ama Android ile çalışan üreticilerin bazı cihazlarında Harmony OS'u görürsek artık bizi şaşırtmayacak.

Çin merkezli firma, işletim sisteminin bir beta sürümünün akıllı saat, televizyon gibi farklı cihaz kategorilerine de sunulacağını söyledi. Harmony'nin beta sürümünün telefonlar için yayınlanması ise şu anki planlara göre aralık ayında gerçekleşecek.

Bunların yanında Huawei, Harmony OS 2.0'ı kendi telefonlarında 2021'den itibaren kullanmaya başlayacağını duyurdu. Bilindiği üzere Huawei, telefonlarında Android'i Google'ın hizmetleriyle birlikte sunamıyor. Harmony OS 2.0 ile firma, ABD'nin kısıtlamalarından kurtulmayı amaçlıyor.

Son olarak Huawei, kendi mobil hizmetleriyle 96.000 uygulamanın bütünleştirildiğini söyledi. Bu sayı mayıs ayında 60.000 idi. Uygulama sayılarındaki yükseliş kayda değer olsa da bu sayılar, iOS ve Android'e kıyasla oldukça küçük. Belki daha önemlisi Android uygulamaları Harmony OS'ta doğrudan çalışmayacağından, Huawei'nin bu sorunu nasıl çözeceği merak konusu.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.