gittigidiyor

Trımax th-12000 görüşleriniz sorunlarınız ve istekleriniz

ERK@L

Aktif Üye
arkadaşlar merhaba, 1.68 versiyon yüklü ve flash bellekten altyazılı film izlerken ciddi sıkıntı var. altyazı senkron veya türkçe karaktelerde mükemmel. ancak yazının altında koyu gölgeleme çıkıyor. iki konuşmaya bağlı altyazı arasında diğeri gelene kadar bekliyor. Bunu D-smart üyeliğimdeki BBC HD kanalında da yapmakta. Bir önceki yazılımımda bu durum yoktu kanal geçişlerinde çift geçiş için değiştirmiştim. Bana yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler..
evet bunu bende fark ettim.yazılımda çözülecek bir durum...

bilgin03

Aktif Üye
headend Nickli Üyeden Alıntı :

çok beklediginiz yazılımlar çıkacak ..beklentilerin üzerinde bu ip olabilir başka bir yazılımda .. ama yazıldıgı gibi çıkacak
ROWELL VE TRİMAX nxp li cihazların içinde yazılım desTegi olan modellerin önde geleni yazılım çıkacak dendiyse bu çıkacaktır ama stabil olarak günü kurtarmak için degil şu an test aşamasında..

GEREKLİ AÇIKLAMAYI headend USTA YAPMIŞ..
tamamen stabil bir yazılım çıkarmak kolaymı sanıyorsun? 3 ayda olur 5 ayda stabil yazılımı çıkarmak. testler dakikalık mı yapılıyor sanıyorsun? headend USTA sizler için tamamen sorunsuz bir yazılım çıkarmaya çalışıyor.
.YOKSA YAZILIM 100 DEFA VERİLMİŞTİ VE ÜZERİNE 100 DEFA DÜZELTME YAZILIMLARI VERİLMİŞTİ.DİĞER NXP CİHAZLARIN FİRMALARI ÇIKARTIĞI İPTV YAZILIMI ÜZERİNE DÜZELTME AMAÇLI KAÇ TANE İPTV YAZILIM ÇIKARMAK ZORUNDA KALDILAR VEDE HALEN ÇIKARTIYORLARDA.TRIMAX VE ROWELL BU FİRMALARIN DÜŞTÜĞÜ DURUMA DÜŞMEMESİ İÇİN SİZLERE NXP CİHAZLARDA EN İYİ YAZILIMI VERMEYE UĞRAŞIYOR.YAZILIM GEÇ KALMASININ SEBEBİ BUDUR.
SABREDİN ARKADAŞLAR BEKLEDİĞİNİZE DEĞECEK YAZILIMLAR ÇIKACAK...

arkadaslar trımax 12000 1.73 yazılımında flas belek calısmıyor yanı kayıt yapamıyorum yardımcı olursanız sevınırım tesekurler

ERK@L

Aktif Üye
yazılımla alakalı bir durum degil.cihaz f.bellegimi hic tanımıyor mu?tanimıyorsa baska f. bellek takıp denedinimizmi?flash bellegi görüp kayıt yapmıyorsa flas disk belleginiz dolmus ise kayıt yapmaz.flas bellegim bos diyiyorsanız f.bellegi bilgisayara takıp bicimlendirin tekrar deneyin.yine aynı sorunları yasıyorsaniz cihazı fabrika ayarlarına ceviriniz.

tarikg

Aktif Üye
trimax cihaza rowell 16000 yada link 1090 yazılımı atmak istiyorum

Merhaba burada daha öncede başlıklarda yazdıgım üzere bu kanal atlama probleminden aşırı derecede muzdaribim.. bir tek benim cihazdamı bu kadar abartı bilmiyorum ama gidecegim bir sonraki kanala bazen 5-6 tuş sonunda ancak varıyorum.. artık yıldıgımdan kanal numaralarını ezberledim direk ilgili kanal numarasını tuşluyorum..

acaba bendeki trimaxa rowell yada link yazılım atsam bu kanal atlama sorunu gecermi? gecerse nasıl yapabilirim? rowell konusundan indirip flasha yüklesem sorun cıkarmadan hallolurmu? vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..

qualitymanager1

Aktif Üye
Merhaba burada daha öncede başlıklarda yazdıgım üzere bu kanal atlama probleminden aşırı derecede muzdaribim.. bir tek benim cihazdamı bu kadar abartı bilmiyorum ama gidecegim bir sonraki kanala bazen 5-6 tuş sonunda ancak varıyorum.. artık yıldıgımdan kanal numaralarını ezberledim direk ilgili kanal numarasını tuşluyorum..

acaba bendeki trimaxa rowell yada link yazılım atsam bu kanal atlama sorunu gecermi? gecerse nasıl yapabilirim? rowell konusundan indirip flasha yüklesem sorun cıkarmadan hallolurmu? vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..

son yazılım olan 1.73 yüklü ise kanla atlama problemi pek olmamalı.
rowel ve link yazılımlarını trimax a yüklersen hata verir

tarikg

Aktif Üye
son yazılım olan 1.73 yüklü ise kanla atlama problemi pek olmamalı.
rowel ve link yazılımlarını trimax a yüklersen hata verir
Hocam ben tüm yazılımları umutla yükledim bende ısrarla kanal atlama sorunu devam ediyor.. şöyle söyleyim 10 kanal değiştirmemin 5-6 sında kanal atlama oluyor.. bazern dediğim gibi istedigim kanal 1 sonraki olmasına ragmen 5-6 kez basmak zorunda kalıyorum..

bu arada forumlardan araştırdıgım kadarı ile erkal arkadaş bu işlerle daha önce ugrasmıs.. mesajlarında tamam yaptım oluyor demiş bu farklı yazılım atma işi için.. bize burada nasıl attıgını paylaşabilirmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ERK@L

Aktif Üye
Cihazlarda boot loader farkı olduğundan yazılımlar birbirine uymaz.sadece flashı tekrar yazılarak yükleyebilirsiniz tabii onun için flash yazıcı cihaz lazım.yakında bu cihazların açık kodlarını verirler firmalAr desteği kesmiş gözüküyor.

ali1956

Aktif Üye
merhabalar bende trimax th-12000 uydu cihazı var 1 yıllık server yükletmiştim. teşekkürler..

qualitymanager1

Aktif Üye
merhaba, birincisi yerli platformlarla ilgili yazışmalar yasaktır, ikincisi bahsettiğiniz kanalların şifreleme sistemi değişmiştir

salman003

Aktif Üye
USTAM TRİMAX 1200 0 DE CCCAM CALISMIYOR 6 7 aydır kullanmıyordum bugun denedım calısmıyor sorun yazılımdanmı yoksa cıhazdanmı en son yazılım yuklu cıhazda tsk

Anadolu

Aktif Üye
yardım edin

cihazım fabrika ayarlarına döndü,sanırım içinde ki programlarda gitti,yapmam gerekenleri söylerseniz sevinirim,ne yüklemem gerektiği hakkında hiç bilgim yok

sebu

Aktif Üye
slm

abi kolay gensın bu makınalara yenı yazılım yokmu bırden elden ayakdan cekıldıznız hıc yenı yazılım yok kac ay oldu

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.