gittigidiyor

mersat mini full hd emu biss yazılımı yeni

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
arkadaşlar bu cihaz üzerine araştırma yaptım en çok sorulan soru emu giriş kodları bu urunler piyasaya farklı yazılımlarla sürülmüş onun için emu giriş kodları farklılık gosteriyor

Yazılımı yükleyince video, resim vs. oynatma menüsü geliyor (sizinkinde yoksa)
TRTHD, NtvSpor, TRT3 gibi biss li kanalları çözüyor.

Dosyaları zip den çıkarıp, direkt flash belleğin içine atın, klasörün içine atarsanız bulamıyor. Flash belleği cihaza bağladıktan sonra menüden yazılım yükleme yapın, yazılımı otomatik olarak bulacaktır. Aynı şekilde k.ey yükleme dediğinizdede gerekli dosyayı bulup yükleyecektir.

Arkadaşlar, şifre girebilmek için o anda şifreli yayın olması lazım (mesela maç yayını başladıysa ekranda şifreli yayın olduğuna dair mesaj yazması ve bu yüzden izleyemiyor olmanız lazım, yoksa kod giremiyoruz).

Önce kumandadan 9878 tuşluyorsunuz ve "code enable" yazısı çıkıyor. Cihazın üzerinde biss şifreleri yüklü olmadığından elle şifreli kanal üzerindeyken repeat tuşuna basıyorsunuz ve kumandadan OK tuşuna bastıktan sonra şifreyi yazabiliyorsunuz (sanırım 16 basamaklı). Şifreler TRT için 1'le başlayıp gerisi hep 0 şeklinde, NTVSpor için ise internette arama yapıp hemen bulabilirsiniz. Cihazı aldığımda kanallar şifreliydi ama şu anda izleyebiliyorum.

arkadaşlar 3.0.8 yazılımını yükleyin ben yükledim ve harika şekilde çalışıyor. Cihazda yüklü gelen 3.0.3 yazılımını fazla denemedim, belki o da tüm işleri yapabiliyordur, önce eski yazılımda tüm özelliklerini deneyip, problem çıkması durumunda yeni yazılımı yükleyebilirsiniz.

PVR özelliği çok güzel çalışıyor. USB çıkışından TV yayınını hiç kalite kaybı olmadan kaydediyor (HD yayını bile orjinal yayın kalitesinde kaydedebiliyor, uzun bir film veya program kaydedilecekse FAT32 formatlı bol hafızaya ihtiyaç var). USB bellekteki DivX filmleri oynatıyor

NOT:

yazılımdan sonra fişten çekerek uydu yeniden başlatalım. Ama tüm kanallar silinmiş, hiç sinyal dahi gözükmüyorsa fabrika ayarlarına dönelim

Fabrika ayarlarına döndüm sıfırdan yeniden uyduları kendisi yükledi. Dolaysı ile fabrika ayarlarına dönmek işimi halletti.

öNEMLİ:

arkadaşlar isterseniz önce yazılımın içinde K.Ey dosyası var onu yükleyin açmaz ise yazılımı deneyin

sorun yaşayanlar burdan indirsin
LİNK

emu ulaşmak için

9878 yapın olmazsa
9565 yapın oluyo arkadaşlar

alıntıdır

Ekli dosyalar

• MersatMiniHD.rar
    3 MB · Görüntüleme: 371
  • Mersat full hd k.ey dosyası.rar
    3.9 KB · Görüntüleme: 216

bekomehmet81

Vip Üye
senin gibi çalışamasakta burdan ora ordan bura ekliyoz...

usta bizde ekliyoruz malesef şuan için hepsini bence kimse yapamaz yapamıyoruz hepsini herkezin işini görelim diye uğraşıyoruz biz aradık onlar aramasın diye bunca emek bizlere bi teşekkür etseler yeter bizlere

serkan77

Aktif Üye
çok tesekkür ederim
iyi çalışıyor hele kaydetme programı guzel

serkan77

Aktif Üye
yeni turksat ve hotbird sıralı listesi olan varmı tesekkürler
10 nisan 2012

ERK@L

Aktif Üye
Malesef yazdıklarınızın hepsi 2011 yılı modeller için..Bizim versiyon numarası şubat 2012 tarihi 3.0.8 falan değil..9878 yada 9656 neyse hiçbiri çalışmıyor direkt o numarada kanla yoktur diyor..verdiğiniz ne key ne update receiver tarafındna çalıştırılmıyor...

emü aktif kodu 9565 key girmek için şifreli kanal üzerinde repeat> ve ok tuşuna bastıktan sonra şifreyi yazabilirsin. yazdığın şifreler stop tuşuna basınca çıkar ve tekrardan düzenleyebilirsin......

Son düzenleme:

zobaa

Aktif Üye
arkadaşlar herhalde amatörlüğümden bulamadım..Firmayı aradım...bilgi ekranından dört tane 9 yazıp kilit açılacak dedi.Herkes denesin..Yoksa şifrede 9879 9565 falan yazınca kanla nosu zattediyor ve hiçbir kanal yok diyor..İnşallah ayarlar bilgi ekranından işi çözeriz...

zobaa

Aktif Üye
lazcolaya teşekkür
arkadaşlar araçlar menüsünde 9999 yazınca biss menü geldi Hayırlı olsun :) ama bu seferde idman tv nin yerine diğer atv azeri kanalı gelmiş..yeniden kurunca olur herhalde :)

ERK@L

Aktif Üye
Malesef yazdıklarınızın hepsi 2011 yılı modeller için..Bizim versiyon numarası şubat 2012 tarihi 3.0.8 falan değil..9878 yada 9656 neyse hiçbiri çalışmıyor direkt o numarada kanla yoktur diyor..verdiğiniz ne key ne update receiver tarafındna çalıştırılmıyor...

arkadaşlar herhalde amatörlüğümden bulamadım..Firmayı aradım...bilgi ekranından dört tane 9 yazıp kilit açılacak dedi.Herkes denesin..Yoksa şifrede 9879 9565 falan yazınca kanla nosu zattediyor ve hiçbir kanal yok diyor..İnşallah ayarlar bilgi ekranından işi çözeriz...

lazcolaya teşekkür
arkadaşlar araçlar menüsünde 9999 yazınca biss menü geldi Hayırlı olsun :) ama bu seferde idman tv nin yerine diğer atv azeri kanalı gelmiş..yeniden kurunca olur herhalde :)

sizin cihazınız mersat hd scart burda anlatılan konu mersat mini full hd içindir ve size verdiğimiz bilgiler de mersat mini full hd içindir.lütfen yardım ve soru sorarken doğru bölümde mesaj yazalım...

zobaa

Aktif Üye
o kadar çok model varmış ki ben de çözemedim..kusura kalma..mersat sayfaları için teşekkürler

hohenheim

Aktif Üye
Bu uydu cihazını arkadaşımdan soketi kırık halde aldım. Tamir ederek bugün kullanmaya başladım. Cihazda 3.0.3 sürüm yazılım var. Gördüğüm kadarıyla firmanın düzgün bir destek sayfası yok. Bir sürü siteyi araştırarak 3.0.8 sürümlü dosyayı indirmeyi başardım. Fakat cihaza bir türlü yükleyemedim. USB'yitakıyorum, güncelleme menüsüne geliyorum, dosyayı görüyor. Tamam diyorum cihaz kapanıyor. Loding Files yazıyor ama %0 ilerlemeden kapanıp tekrar açılıyor. İki tane bellek denedim değişmedi. Biss menüsüne 9565 koduyla girdim ama yeni şifre de eklenemiyor. Bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi?

elit25

Aktif Üye
linke bir türlü ulaşamadım

Herkese merhaba
mersat 3.0.8 i indirmeye çalışıyorum. Linkini bulamıyorum. Benim de daha 4-5 ay önce TRT1 HD, Atv, Show, Star gibi kanalları izleyebiliyordum. Şindi tarama yaptırıyorum bulunmuyor. Bulunan ise ya açılmıyor ya da sinyal yok diyor. Aynı LNB'ye takılı komşuda sorun yok. Nasıl çözülür bu sorun.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.