gittigidiyor

biri yardım etsın yoksa deli olacagım

djomer

Aktif Üye
ne zamandan beli uğraşıyorum bir turlu proglam hangisi olduğunu bulamadım
makinem next 2000 cx süper plus pc den r232 kabloyu bağlatıp şifreli kanallar izlemek istiyorum ama ona göre proglam bulamadım lütfen biri yardımcı olurmu bulduğum proglam ise astra 19 derece deki şifreli kanallar acıyor oysa ben hortbırtdeki kanalları istiyorum hangi proglam tercihinizdir acaba şimdiden tşk jhongkalays

CASPER

Aktif Üye
ne zamandan beli uğraşıyorum bir turlu proglam hangisi olduğunu bulamadım
makinem next 2000 cx süper plus pc den r232 kabloyu bağlatıp şifreli kanallar izlemek istiyorum ama ona göre proglam bulamadım lütfen biri yardımcı olurmu bulduğum proglam ise astra 19 derece deki şifreli kanallar acıyor oysa ben hortbırtdeki kanalları istiyorum hangi proglam tercihinizdir acaba şimdiden tşk

Bulduğunuz Proğramın ismi nedir?

Bana enteresan gelen bir durum var.
bulduğum proglam ise astra 19 derece deki şifreli kanallar acıyor oysa ben hortbırtdeki kanalları istiyorum hangi proglam tercihinizdir acaba şimdiden tşk
burayı bir açıklarmısınız?

djomer

Aktif Üye
Bana enteresan gelen bir durum var. acaba siz hangi proglamı bana tercıh edeceksınız buyur söz sizde bekliyorum

CASPER

Aktif Üye
Bana enteresan gelen bir durum var. acaba siz hangi proglamı bana tercıh edeceksınız buyur söz sizde bekliyorum

FAUSTO diye bir proğram var. Daha önceleri bende kullanıyordum next2000 FTA usb cihazımda bu proğram ile bağlantı kuruyordum.
Sizin bağlantı kurup bahsettiğiniz uydudaki kanal ve paketleri emu ile izlemektesiniz.
Sizin hotbird'teki kanalları izleyebilmeniz için bir server'iniz olması lazım. Eğer server'iniz var ise ilgili uydudaki serveriniz tarafından izlenmesine olanak sağlayan kanalları ve paketleri izleyebilirsiniz. Serveriniz yok ise forum'da @ERK@AL üstad var. Onunla irtibata geçiniz.

djomer

Aktif Üye
canım kardeşim bedava server verken ben neden parayla server alam bu bir ikincisi sadece hangi proglamla pc üzerinde r232 kablo bağlayarak şifre kanalları nasıl izlerim onuda bilmediniz tamam konu kapantı ben bulurum tşk

CASPER

Aktif Üye
canım kardeşim bedava server verken ben neden parayla server alam bu bir

Sevgili kardeşim. Emu devri bitti. Bedava server ile nereye kadar gitmeyi düşünüyorsunuz?

ikincisi sadece hangi proglamla pc üzerinde r232 kablo bağlayarak şifre kanalları nasıl izlerim onuda bilmediniz

Sizin yazdığınız mantıksal olarak olmayacak bir izlenim. Sadece EMU'ya düşmüş bir kaç kanal ve TP'yi yardımcı proğramlar ile izleyebilirsiniz. Ama nereye kadar izlersiniz orasıda mechul.

RS232 kablosu bağlayarak server olmadan nasıl bir kanal izlenir onuda siz bana anlatın. Yada forum'a anlatınki bizde sizden örnek alalım ve sizin yaptığınız gibi RS232 kablosu bağlayarak ŞİFRELİ kanalları izleyelim.
Nasıl olur? Neyle Yapılır? Nasıl İzlenir?

djomer

Aktif Üye
şimdi kendi hergün server ccam buluyoruz deyilmi her forumda bulabilirsin bana razım olan proglam pc üzerinde r232 kablo makineye bağlayarak nasıl izlenir onun proglamı bulamıyorum vardı proglam bir forumda ama forum ismini unutum server cam yukleyım proglamı r232 kabloyla bütün kanalları izleyebilirsin ama pc acık olarak ve emu vaktı bitti suan server ccam var yada uydudan günceleme yapa makineler var inş anladınız

djomer

Aktif Üye
sadece server ccam yukleyecgım bir proglam pc üzerinde r232 kabloya makine bağlayarak makinemı değiştirmeden izlemek proglam sadece bu benım dilimden anlayacak kimse yok mu ya casper abemızle anlasamıyoruz

CASPER

Aktif Üye
Bu sorularınız ile ilgili bilgiyi daha önce yazmıştım. Siz anlamıyorsunuz benim yazdıklarımı :D
Madem biryerlerden Free Cccam buluyorsunuz; FAUTSO proğramını bulun onu yükleyin PC'nize daha sonra bulduğunuz free cccam'ları yükleyin gittiği yere kadar izlersiniz.

Aşağıda Proğram ile ilgili açıklama var.

NEXT 2000 CIS SUPER PLUSTA CCAM OKEY win 7 uyumlu
1- Önce rs 232 kablosuyla cihazı birbirine bağlıyoruz.Sonra uydu alıcısında menu-girişler-cas kısmına giriyoruz.Emu kapalı olacak diğerleride kapalı olacak.Com port Kısmında HSIC ayarlayıp kaydediyoruz.
2- Bilgisayar aygıt yöneticisine girip hangi porttan bağlandığımıza bakıyoruz
3- Fausto 1.45 i bilgisayarımıza kuruyoruz.
4- Faustoyu acıyoruz.
Serial kısmına tıklıyoruz.
Serial Type kısmını HSIC yapıyoruz.
Port kısmını COM8 yapıyoruz.(benimki com 8 olduğu için yaptım sizinki com 1, com2 , com3,com? …. olabilir.)
5- Daha sonra connect e basıyoruz.
6- Faustonun Client – Configuration
bölümüne tıklıyoruz.Faustoclients.cfg open tıklıyoruz.

# filtered on Caid/provids
# F: 127.0.0.1 9000 0 dummy dummy {0100/003315 003317} [2.1.2-3094]
Bu kısmın altına satın aldığımız ccam server bilgilerini giriyoruz.
F: banane.dyndns.org 14000 0 banane 132587 [2.1.2-3094]
(-Yukarıdaki örnektir.Denemeyin çalışmaz.)
Sonra Save tuşuna basıyoruz.Artık server bilgilerini girmiş olduk.

7- Faustonun Client-Manager kısmına giriyoruz.

orda Load tuşuna basıyoruz.Karşımıza bizim server ve diğer kayıtlı serverler cıkacak.Diger serverlerın üzerine gelip mausla sağ tuş yapıp remove ile siliyoruz.Sadece satın aldığımız ccam server kalsın.Sonra Start a tıklıyoruz.Serverde running yazacak.

8- Şimdi satın aldığımız serverdeki tüm kanalları izleyebiliriz.Yalnız hızlı çalışması için bir şey daha yapmak gerek.Şifreli açtığımız bir kanalın üzerine geliyoruz.Fausto-serial kısmında en altta Caid ve Provid yazan yerdeki degerleri uyduya girmemiz lazım.Kumanda üzerindeki yeşil tuşa basıyoruz.Hsıc ayarlarına tıklıyoruz.Bu kanal için caid 500 provid 438 işaretleyip ok tuşuna basıp exit le çıkıyoruz.kaydedilsin mi diyor evet diyoruz.Bu işlemi çözdüğümüz tüm kanallar için yaparsak çok hızlı acılıyor.​

djomer

Aktif Üye
süpersin işte bu ama hersey tamam kanallar açamadım yardımın gene beklerim saygılarımla

CASPER

Aktif Üye
süpersin işte bu ama hersey tamam kanallar açamadım yardımın gene beklerim saygılarımla

herşey tamam ise beleş serverin aktif ise kanalları izlersin.
Benim sana anlatmak istediğimde buydu işte ÇALIŞMIYOR.
Ordan burdan bulduğun beleş serverlerin ne kadar aktif olacağını kimse bilemez. O yüzden size tavsiyem kaliteli ve sağlam bir server almanız.

dede11

Aktif Üye
rs232 ile pc açık olmak ve internetin aktif olmak şartıyla ilk olarak WSP programıile server bağlantısı yapılıyordu.
wsp programı geliştirile geliştirile FAUTSO programı halini almış. internet arama motorlarından bu programlar bulunur. bedava serverleri uygularsınız server aktiff olduğu süre bedava izlersiniz.
bedava g-shareler varken bunlarla uğraşmam. bu da benim görüşüm.

CASPER

Aktif Üye
rs232 ile pc açık olmak ve internetin aktif olmak şartıyla ilk olarak WSP programıile server bağlantısı yapılıyordu.
wsp programı geliştirile geliştirile FAUTSO programı halini almış. internet arama motorlarından bu programlar bulunur. bedava serverleri uygularsınız server aktiff olduğu süre bedava izlersiniz.
bedava g-shareler varken bunlarla uğraşmam. bu da benim görüşüm.

Arkadaş bedava izlemek istiyor. Ama bedava olan nereye kadar gider bilinmez.

Benim fikrim ise kaliteli ve güvenli bir server alıp arkana bakmamak.

Son düzenleme:

hijam

Aktif Üye
newcamd için var bende cccam için yok istiyorsan paylaşabilirim

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.