gittigidiyor

Dreambox Flash yetmiyorsa Flash Expander kullanin

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Kurulum talimatları:
.
1-Cihaza güncel bir imaj yükleyiniz.
2-Hiç bir plugin kurmadan,Flashexpander i cihazın tmp sine yükleyin.
3-Tmp deki flashexpanderi manuel olarak kurulumunu yapınız.(Kurulum konusunda bilgisi eksik olan yada anlayamayan arkadaslar mesaj yazıp bilgi alabilirler)
.
flashexpander.jpeg

.
4-Cihazı kapatın ve ext3 veya ext4 olarak biçimlendirdiğimiz usb yi cihazımıza takın.
5-Cihazı açın
.
image-E429_52A1CEF7.jpg

.
6-Flashexpander kurulumustur,bundan sonra yükleyeceğimiz yada addonstan indireceğimiz tüm eklentiler-pluginler Flashexpanderin hafızsasına yüklenecektir.
Usb nizin kapasitesine göre dilediğiniz kadar eklenti kurabilirsiniz.
.
DOWLAND FLASH EXPANDER
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
İyi seyirler.
Kolay gelsin arkadaşlar..

neco1972

Aktif Üye
Clone ciğazlarda arkadaşin yazdiği gibi olmazsa. Arkadaşin yazdiği gibi yapin ve ardindan device manager yükleyin olacaktir. Ben öyle yaptim device managernen oldu 16 gb. Usb kullaniyorum.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Ben openATV 4.0 da yaklaşık 1 ay kullandım.
Cihazım 800se hd sim 2.10.Yukarıda yazdığım gibi kurulumunu yaptım.
Sonra barryallene döndüm.Barryallen daha bi alternatifli oldugu için suan barryallen kullanıyorum.10 tane imaj kurulu.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
sayın coolmen üstadım USB aygıtında biçimlendirmede exFAT var ext3-ex4 yok kısaca beceremedim uygun olduğun bir vakitte yardımcı olurmusun.teşekkürler-saygılar.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
sayın coolmen üstadım USB aygıtında biçimlendirmede exFAT var ext3-ex4 yok kısaca beceremedim uygun olduğun bir vakitte yardımcı olurmusun.teşekkürler-saygılar.

sevgili coolmeen dost bu konuya bir el atarmısınız.selamlar.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
üstadım lütfen yardım kaç gündür araştırıyorum usb yi ext3 yapamadım.teşekkürler.

abi USB yi tak,kumanda ile,
menu /kurulum / sistem / storagedevice ye gir.
dosyakontrol ve bicimlendir...Bicimlendirirken sana soracak ext3_ ext4 _ yada fat32 hangisi diye.Sende bicimlendirmek istedigin sistemin uzerine gel,ve OK tusuna bas.Taminimce 3_ 5 dakika icinde islem bitecek.
Kolay Gelsin

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
selamlar üstad yine ben; sizin verdiğiniz openatv4 bakubu yükledim kullanıyorum ve çok güzel sorun şurada flash yetersiz geliyor bir çok eklentiyi sildim ama ine yetersiz. bu bacup la birlikte nasıl kullanılacağına dair şöyle bir ayrıntı verilmiş aynısını buraya kopyala yapıştır yapıyorum:
Flaşınızı yeni eklentiler için genişletmek isterseniz, menü ayarı-sistem-sabit diske gidin ve yeni USB sürücünüzü initalize edin.
Bu iş bittiğinde, telnet'e giriş yapın (Putty kullanın) ve bu komutu telnet'e yapıştırın:
mv /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions /media/usb
mv /usr/lib/python2.7/site-packages /media/usb
ln -sfn /media/usb/Extensions /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions
ln -sfn /media/usb/site-packages /usr/lib/python2.7/site-packages
init 3
Sonra meni-info'a gidin ve yaklaşık 13MB boş flash bellek göreceksiniz.Her eklenti dosyaları yeni usb sürücüsüne getirildi.
Kutunuz artık bu harika görüntü ve tüm özellikleriyle çalışmaya hazır. İsteğinize göre yeni eklenti yükleyebilirsiniz.
Keyfini çıkarın!!

kardeşim müsait olduğun bir gün lütfen bana öğretirmisin. birde yabancı sitede Ferrari OPEN ATV4 imaj var bu eo2.0 bacub üstüne atılabilir mi.çok çok teşekkürler.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
enigma2-plugin-extensions-image-flashexpander_1.0_all-Jasper

changes:

FE
added a modified FlashExpander which is deleting directories in /usr to get more free Flash memory

############################################################ #############################
Extend your Flash memory to an USB memory stick:

1. add an empty USB memory stick to your box (be aware the content will be deleted)
2. prepare your USB memory stick for FlashExpander

Menu
Setup
System
Storage device
choose your USB memory stick which you want to use for FlashExpander (be aware the content will be deleted)
Red Button: Initialize
after the USB memory stick is formatted do not mount it

3. Reboot your box (this is important also if you just use an already ext3 or ext4 formatted USB memory stick without initialize)

4. Extend your Flash memory using FlashExpander

Menu
Plugins
Start Flashexpander
choose your USB memory device and start the copy process (this takes a few minutes)
a message will appear to restart the box

5. check if FlashExpander is working

Menu
Plugins
Start Flashexpander

6. now you should have plenty of free Flash memory
New installed Plugins will be installed on extended Flash on USB

############################################################ ###############################

Download:

2017-10-29

https://mega.nz/#!lgwSDBpJ!z2NLS54PQ...DnEuWRGNSJhDrA

Ekli dosyalar

• enigma2-plugin-extensions-image-flashexpander_1.0_all-Jasper.rar
    22.2 KB · Görüntüleme: 15

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Yeni indirme linki ekledim.Oradan indirebilirsiniz.
Kolay Gelsin

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.