gittigidiyor

53 Starlink uydusu daha gönderildi

Uzay teknolojileri şirketi SpaceX, NASA'nın ABD’nin Florida eyaletinde yer alan Kennedy Uzay Merkezi'ndeki Fırlatma Kompleksi 39A'dan fırlattığı Falcon 9 roketi ile uzaya 52 Starlink uydusu daha gönderdi. Yörüngeye fırlatılan Starlink uydu sayısı 2 bin 957’ye ulaştı. Başarılı fırlatmanın ardından Falcon 9 roketi, Kennedy Uzay Merkezi'nin bir parçası olan ve uzay kumsalı olarak da Cape Canaveral açıklarında Atlantik Okyanusu'nda bulunan alana başarılı şekilde iniş yaptı.

Söz konusu fırlatma SpaceX’in bu yıl yaptığı 33’üncü, temmuz ayındaki 6’ncı görevi oldu.

JEOMANYETİK FIRTINA, SPACEX’İN 49 STARLİNK UYDUSUNDAN 40’INI DÜŞÜRMÜŞTÜ

SpaceX tarafından geçtiğimiz şubat ayında fırlatılan 49 Starlink uydusundan 40’ı güneşten gelen büyük bir radyasyon patlamasıyla tetiklenen jeomanyetik fırtına nedeniyle düşmüştü. Şirketten yapılan açıklamada, uyduların fırlatılmadan bir gün sonra jeomanyetik fırtınadan etkilendiği belirtilmiş, ilk sistem kontrolleri esnasında bir arıza tespit edilmesi durumunda uyduların hızlı ve güvenli bir şekilde Dünya’ya dönmelerini ve yakılmalarını sağlamak için ilk başta rutin olarak düşük yörüngelere yerleştirildikleri aktarılmıştı.

STARLİNK, 32 ÜLKEDE AKTİF

Starlink projesi ile SpaceX, şu anda 32 ülkede uzaydan internet sağlıyor. Hizmetin 2023 yılında ise Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

Umarım şartları güzel olur da bu Telekom Tekelinden kurtuluruz,Arapların tüm zararını bizlerden çıkartmaya and içimişler......

Valla hız değil de şu Telekomun egemenliğinden şirketler ve biz kurtulursak harika olacak,dün arıyorlar beni Telekomdan 34 gün varmış paket bitimine 54.-TL veriyordum 105.-Lira oldu kabul ediyor musunuz dedi...? Etmiyorum dedim,vır vır konuşup durdu dedim ayıp ya % 100 bu ne biz maaşımıza % 40 zor aldık neden bahsediyorsun dedim...? 75.-TL den bir kuruş fazla vermem beğenmiyorsan dedim bir sürü firma var geçerim biter işimiz dedim..E Onların altyapısı da Telekom bir şey değişmeyecek ki...Vodafona allah düşürmesin biraz yenilemiş kendini ama göz boyamaca hepsi...Bugün yarın ararlar beni...bekliyorum..

Ondan diyorum ki Uydudan internet işi de hızlı olmasa b,le en azından stabil olacaktır...Bir de özel firmalara geçerse muazzam olur...Bekliyoruz önümüzdeki sene başlayacakmış....

Sami Ertaga

Aktif Üye
Diğer konudan anladığıma göre internet için basit bir çanak anten sistemi kurmak gerekiyor galiba.

Sami Ertaga

Aktif Üye
Valla hız değil de şu Telekomun egemenliğinden şirketler ve biz kurtulursak harika olacak,dün arıyorlar beni Telekomdan 34 gün varmış paket bitimine 54.-TL veriyordum 105.-Lira oldu kabul ediyor musunuz dedi...? Etmiyorum dedim,vır vır konuşup durdu dedim ayıp ya % 100 bu ne biz maaşımıza % 40 zor aldık neden bahsediyorsun dedim...? 75.-TL den bir kuruş fazla vermem beğenmiyorsan dedim bir sürü firma var geçerim biter işimiz dedim..E Onların altyapısı da Telekom bir şey değişmeyecek ki...Vodafona allah düşürmesin biraz yenilemiş kendini ama göz boyamaca hepsi...Bugün yarın ararlar beni...bekliyorum..

Ondan diyorum ki Uydudan internet işi de hızlı olmasa b,le en azından stabil olacaktır...Bir de özel firmalara geçerse muazzam olur...Bekliyoruz önümüzdeki sene başlayacakmış....
Millenicom iyi diyorlar ama her yerde var mı bilmiyorum.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.