gittigidiyor

[Genel] Oyun dünyasındaki sistem gereksinimleri

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Cevap: Önerilen Oyun sistem gereksinimlerindeki son versionlar

Rainbow Six Siege Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Ubisoft Montreal’in Andrew Witts tasarımcılığını üstlendiği Anvil Next oyun motoru üzerinden geliştirilen taktik nişancı ve birinci şahıs nişancı oyunu Tom Clancy’s Rainbow Six Siege sistem gereksinimleri Oyun Haberleriaracılığı ile aramıza katıldı. Ubisoft imzası ile Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformların da 1 Aralık 2015 tarihinde oyunculara sunulması beklenen aksiyon ve macera yapımı Rainbow Six Siege yeni nesil AAA oyunlar kategorisinde içerisinde geçiyor ve sistem gereksinimleri anlamında biraz zorlayıcı olabilir. İptal edilen Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots’ların yerine geliştirilen ve 1 Aralık 2015 tarihinde satış raflarındaki yerini alması düşünülen Tom Clancy’s Rainbow Six Siege sistem gereksinimlerini haberimizin sonundan öğrenebilirsiniz.
MINIMUM

• İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64bit)
  • İşlemci: Intel Core i3 560 @ 3.3 GHz veya AMD Phenom II X4 945 @ 3.0 GHz
  • Hafıza: 6 GB RAM Bellek
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD 5870 (DirectX-11 ile uyumlu 1GB VRAM)
  • Ses Kartı: DirectX® 9.0c uyumlu ses kartı
  • Sabit Disk: 30 GB boş alan

ÖNERILEN

• İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz veya üzeri ya da AMD FX-8120 @ 3.1 Ghz veya üzeri
  • Hafıza: 8 GB RAM Bellek
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 (veya GTX 760 / GTX 960) ya da AMD Radeon HD 7970 (veya R9 280x [2GB VRAM] / R9 380 / Fury X)
  • Ses Kartı: DirectX® 9.0c uyumlu ses kartı
  • Sabit Disk: 47 GB boş alan

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

AC Syndicate Sistem Gereksinimleri Belirlendi

Ubisoft’un Kuzey Amerika merkezli video oyun stüdyosu Ubisoft Quebec tarafından AnvilNext oyun motoru üzerinden geliştirilen serinin yeni oyunu Assassin’s Creed Syndicate sistem gereksinimlerini Oyun Haberleriaracılığı ile haberlerimize misafir oldu. Marc-Alexis Côté yönetiminde ve Scott Phillips tasarımcılığı ile geliştirilen; geçtiğimiz 23 Ekim’de PS4 ve Xboc One, 19 Kasım’da da Microsoft Windows bilgisayarlarda start alan ve oyuncuları Victoria Devri Londra’sında bizi mükemmel maceralar sunan Assassin’s Creed Syndicate sistem gereksinimlerini haberimizin sonundan öğrenebilirsiniz. Haberimizin sonunda yer alan sistem gereksinimlerinin yanında yapımcı ekibin yaptığı açıklamaya göre full HD çözünürlükte oynarken en az 3 GB’lik bir VRAM’e ihtiyaç olduğu söylendi.
MINIMUM

• İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1), Windows 8.1 ya da Windows 10 (64bit)
  • İşlemci: Intel Core i5 2400s @ 2.5 GHz / AMD FX 6350 @ 3.9 GHz
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 270 (Shader Model 5.0’li 2GB VRAM)
  • Ses Kartı: DirectX uyumlu ses kartı
  • Sabit Disk: 50 GB boş alan

ÖNERILEN

• İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1), Windows 8.1 ya da Windows 10 (64bit)
  • İşlemci: Intel Core i7 3770 @ 3.5 GHz / AMD FX 8350 @ 4.0 GHz
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 (4GB) veya yeni GTX 970 (4GB) / AMD Radeon R9 280X (3GB VRAM) ya da üzeri
  • Sabit Disk: 50 GB boş alan

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Cities Skylines Sistem Gereksinimleri Belirlendi

Finlandiyalı video oyun şirketi Colossal Order’in Mariina Hallikainen yapımcılığını üstlenerek Unity oyun motoru üzerinden geliştirdiği şehir inşa, yapı ve yönetim simülasyonu Cities Skylines sistem gereksinimlerini Oyun Haberleri arasındaki yerini aldı. Karoliina Korppoo tasarımcılığı ile Microsoft Windows, OS X, Linux bilgisayarlarda 10 Mart 2015 tarihinde çıkış yapan, Xbox One konsoluna da geleceği açıklanan şehir inşa oyununda imar ve kent bilim kullanarak arsaları yapıyoruz, yapılacak apartmanlara ruhsat veriyor, trafiği denetliyor ve hatta çeşitli yaşam alanları ve doğayla bütünleşik parklar inşa ediyoruz. Simülasyon oyunlarının verdiği zevki arayanların kesinlikle hayal kırıklığına yaratmayacak eser olan Cities Skylines sistem gereksinimleri konusunda bize samimi davranışlarda bulunuyor.
MINIMUM:

• İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo, 3.0GHz veya AMD Athlon 64 X2 6400+, 3.2GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: nVIDIA GeForce GTX 260, 512 MB veya ATI Radeon HD 5670, 512 MB
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

ÖNERILEN:

• İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7/8 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-3470, 3.20GHz veya AMD FX-6300, 3.5Ghz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: nVIDIA GeForce GTX 660, 2 GB or AMD Radeon HD 7870, 2 GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Dead Rising 3 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Capcom Vancouver yönetiminde serinin yeni oyunu olarak geliştirilen, Kasım 2013’te Xbox One platformunda oyunculara sunulan Dead Rising 3’ün Ekim 2014’te de bilgisayar oyuncularına sunulan sürümü Dead Rising 3 Apocalypse Edition sistem gereksinimlerini Oyun Haberleri aracılığı ile duyuruldu. Microsoft imzası ile serinin yeni oyunu olarak hem konsol hem de bilgisayar oyuncularıyla buluşturulan Dead Rising 3 Apocalypse Edition, bir önceki oyundan 10 yıl sonrasını tema alıyor ve Kaliforniya’nın kurgusal Los Perdidos kentinde yaşayan Nick Ramos isimli genç bir tamircinin kitlesel zombi saldırısına karşı inanılmaz savaşına ve yaşadığı macerayı anlatıyor
MiNiMUM

• İşletim Sistemi: Windows 7-Windows 8 (64bit)
  • İşlemci: Intel Core i3-3220 @ 3.30GHz (veya Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83GHz) / AMD Phenom II X4 945 @ 3.00 GHz veya üzeri
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 570 / AMD Radeon 7870 veya üzeri
  • Depolama: 30 GB boş alan
  • Ses Kartı: DirectX 11 uyumlu ses kartı
  • Not: Co-op oyunlarda geniş bant internet bağlantısı gereklidir.
ÖNERILEN

• İşletim Sistemi: Windows 7-Windows 8 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-4570 CPU @ 3.20GHz veya AMD equivalent
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce GTX 670 2GB / AMD Radeon 7970 2GB
  • Depolama: 30 GB boş alan
  • Ses Kartı DirectX 11 uyumlu ses kartı
  • Not: Co-op oyunlarda geniş bant internet bağlantısı gereklidir.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Dragon’s Dogma Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Capcom’un Hideaki Itsuno yönetiminde MT Framework oyun motoru üzerinden geliştirdiği ve eski nesil konsollarda yayıma giren aksiyon rol yapma oyunu Dragon’s Dogma için PC çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri açıklandı. Hiroyuki Kobayashi yapımcılığını üstlendiği Mayıs 2012’de PS3 ve Xbox 360 konsollarında hack-slash ve aksiyon rol yapma türünün tutkunlarına sunulan; Fighter, Strider, Mage, Warrior, Mystic Knight, Ranger, Assassin, Sorcerer ve Magic Archer sınıflarında karakter oluşturarak açık dünya macerasını yolculuk ettiğimiz Dragon’s Dogma 15 Haziran 2016 tarihinde Microsoft Windows bilgisayarlarda 4K çözünürlüğü destekleyecek, 30fps’de sabitlenmeyecek, 60fps’de de oynanabilecek. Oyun Haberleri arasına katılan bu son dönemeç oyun tutkunlarını heyecanlandırmaya başladı.
MINIMUM

• İşletim Sistemi: Windows Vista veya yenisi
  • İşlemci: Intel Core i5 660 CPU or equivalent
  • Hafıza: 4 GB RAM Bellek
  • Ekran Kartı: Radeon HD 5870 or equivalent
  • Ağ: Geniş bant internet bağlantısı
  • Depolama: 22 GB boş alan

ÖNERILEN

• İşletim Sistemi: Windows Vista veya yenisi
  • İşlemci: Intel Core i7-4770K veya dengi
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 veya dengi
  • Ağ: Geniş bant internet bağlantısı
  • Depolama: 22 GB boş alan

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Microsoft ile yapılan anlaşma üzerine belli bir süre içerisinde sadece Xbox konsolları için çıkışını gerçekleştiren Rise of the Tomb Raider'ın, PC çıkış tarihi de kesinleşti

rise-of-the-tomb-raider.jpg
Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve Square Enix'in yayımcılığınıüstlendiği Rise of the Tomb Raider'ın nihayet PC platformu için ne zaman geleceği netleşti.
Geçtiğimiz 2015 yılının Kasım ayında, yapımcı şirketin Microsoft ile yaptığı anlaşma üzerine sadece Xbox One ve Xbox 360 konsolları için çıkışını gerçekleştiren oyunun bir sonraki adresi ise PC ve PlayStation 4 platformları.
rise_of_the_tomb_raider-lara_croft-bow_and_arrow-2880x1620.jpg

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde oyunun Steam sayfasında çıkış tarihi olarak 2016 Ocak ayı gösterilmiş fakat net bir çıkış tarihi verilmemişti. Şimdi ise oyunun yapımcı şirketi resmi açıklamayı yaptı. Square Enix'in yaptığı duyuruya göre Rise of the Tomb Raider, 28 Ocak tarihinde Steam üzerinden yayınlanacak ve PC oyuncularıyla buluşacak.
89 TL fiyat etiketi üzerinden satışa sunulacak olan Rise of the Tomb Raider'ın PC sürümü ayrıca Windows 10 işletim sistemli cihazlarda 4Kçözünürlüğü destekleyecek. Tüm bu bilgilerin yani sıra yapımcılar, oyunun minimum sistem gereksinimlerini de paylaşmayı ihmal etmediler.
İşte Rise of the Tomb Raider'ın minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit
İşlemci: Intel Core i3-2100 veya eşdeğerde AMD işlemcisi
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 650 2GB veya AMD HD7770 2GB
RAM: 6 GB
HDD: 25 GB

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

rise-of-tomb-raider-t%C3%BCrk%C3%A7e-sistem-gereksinimleri.jpg

Rise Of The Tomb Raider Sistem Gereksinimleri

Rise Of The Tomb Raider oyununu büyük heyecanla bekliyor oyunseverler. PS4 ve Xbox One platformlarından daha sonra çıkacağı ve çıkış tarihi netleşen bu güzel yapımın sistem gereksinimleri de resmiyete kavuştu. Sadece sistem gereksinimleri değil, Collector’s Edition içeriğinde neler olacağını da haberimiz de paylaştık.
Tomb Raider Collector’s Edition paketinin kapsamında; 12 inç ebadında Lara Croft’un güzel herkeli, metal bir kutu içerisinde CD Paketlemesi, Lara Croft’un Kolye ve Kullandığı aksesuarlar son olarak yine oyun karakterinin günlüğünün tıpkısı yer alıyor.

Rise of the Tomb Raider‘ın en düşük sistem gereksinimleri

• İşletim sistemi: Windows 7 64bit ve üzeri
  • İşlemci: Intel Core i3-2100 veya ayarında AMD bir işlemci
  • GPU: NVIDIA GTX 650 2GB veya AMD HD7770 2GB
  • RAM: 6GB ve üzeri
  • HDD: 25GB
  • DirectX: DirectX 11

Rise of the Tomb Raider oyununu Standart Edition sürümünü şuan için Steam üzerinden sadece 89 TL’ye ön sipariş verebilirsiniz. Oyunun fiyatını ve sistem gereksinimlerini gayet yerinde bulduk. Sizde satın alıp 28 Ocak 2016 tarihinde oyununuzu oynamaya başlayabilirsiniz. Diğer paket fiyatları içinde aşağıda bilgilendirdik. Fiyatlar Steam üzerindendir !
Rise of the Tomb Raider – Digital Deluxe Edition : 139 TL
Rise of the Tomb Raider – Season Pass : 39 TL

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

The Division Sistem Gereksinimleri

Ubisoft’un Ryan Barnard yönetiminde geliştirdiği üçüncü şahıs nişancı, aksiyon rol yapma ve MMO oyunu TomClancy’s The Division’in sistem gereksinimleri şuan için resmi olarak açıklanmasa da, Ubisoft Rusya tarafındanOyun Haberleri arasına dahil edildi. 8 Mart 2016 tarihinde bilgisayar ve yeni nesil konsol platformlarında oynanabilir olarak satış raflarındaki yerini alacak olan 2016’nın dört gözle beklenen yapımı The Division için yapılan şirket içi yazışmalarda oyunun sistem gereksinimleri ortaya döküldü. Steam üzerinden The Earth isimli kullanıcının paylaşması ile oyun severlerine yansıyan sistem gereksinimlerine ek olarak NVIDIA GeForge ve AMD Radeon ekran kartlarının destekleneceği de açıklamış bulunuyor. Sistem gereksinimlerini haberimizin sonunda izleyebilirsiniz.MINIMUM

• İşletim sistemi: Windows 7 (SP1), Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5 2400 3.1 GHz veya AMD FX @ 6100 @ 3.3 GHz
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 veya Radeon HD 7770 AMD (2GB VRAM)
  • Depolama: 40 GB boş alan
  • DirectX: DirectX Haziran 2010

ÖNERILEN

• İşletim sistemi: Windows 7 (SP1), Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0GHz
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB) veya AMD Radeon R9 290 (4 GB) ya da daha iyisi
  • Depolama: 40 GB boş alan
  • DirectX: DirectX Haziran 2010

Desteklenen NVIDIA Ekran Kartları

• GeForce GTX 500: GeForce GTX 560 (2 GB VRAM) ya da daha iyisi
  • GeForce GTX 600: GTX 660 GeForce ya da daha iyisi
  • GeForce GTX 700: GTX 760 GeForce ya da daha iyisi
  • GeForce GTX 900 / Titan: GeForce GTX 960 ya da daha iyisi

Desteklenen AMD Ekran Kartları

• Radeon HD7000: Radeon HD7770 (2 GB VRAM) ya da daha iyisi
  • Radeon 200: Radeon R9 270 ya da daha iyisi
  • Radeon 300 / Fury X: Radeon R9 370 ya da daha iyisi

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

[h=1]Tom Clancy’s The Division’ın PC sistem gereksinimleri verildi![/h][h=2]Ubisoft’un Rusya ofisi bu bilgiyi verdi.
[/h]PC platformu için kapalı betası önümüzdeki hafta başlayacak olan Tom Clancy’s The Division’ın PC sistem gereksinimleri henüz Ubisoft tarafından verilmemişti. Fakat Ubisoft’un Rusya ofisi bu bilgiyiyanlışlıkla verdi.
The-Division-feature-672x372.jpg

Bazı Steam kullanıcılarının gözünden kaçmayan bu sistem gereksinimlerine siz de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Fakat unutmadan hemen belirtelim, bu sistem gereksinimleri hakkında henüz Ubisoft’tan bir açıklama gelmiş değil. Ayrıca oyunun Steam sayfası da henüz güncellenmedi bu özellikler ile.
[h=2]Minimum Sistem Gereksinimleri[/h]
  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (Sadece 64-bit sürümler.)
  • İşlemci: Intel Core i5 2400 3.1 GHz veya AMD FX @ 6100 @ 3.3 GHz
  • RAM: 6 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 veya Radeon HD 7770 AMD (2GB VRAM)
  • HDD: 40 GB
  • DirectX: DirectX June 2010
  • Ses Kartı: DirectX destekli
[h=2]Önerilen Sistem Gereksinimleri[/h]
  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (Sadece 64-bit sürümler.)
  • İşlemci: Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0GHz
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB) veya AMD Radeon R9 290 (4 GB) veya daha iyisi
  • HDD: 40 GB
  • DirectX: DirectX June 2010
  • Ses Kartı: DirectX 9.0c destekli.
[h=2]Desteklenen Ekran Kartıları[/h]
  • GeForce GTX 500 serisi: GeForce GTX 560 (2 GB VRAM) veya daha iyisi
  • GeForce GTX 600 serisi: GTX 660 GeForce veya daha iyisi
  • GeForce GTX 700 serisi: GTX 760 GeForce veya daha iyisi
  • GeForce GTX 900 / Titan serisi: GeForce GTX 960 veya daha iyisi
  • Radeon HD7000 serisi: Radeon HD7770 (2 GB VRAM) veya daha iyisi
  • Radeon 200 serisi: Radeon R9 270 veya daha iyisi
  • Radeon 300 / Fury X serisi: Radeon R9 370 veya daha iyisi

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Yılın merakla beklenen oyunlarından biri olan TMNT: Mutants in Manhattan'ın sistem gereksinimleri belli oldu. İşte oyunun ihtiyaç duyduğu sistem gereksinimleri.

tmnt-mnm-header-1454140477.jpg
Transformers Devastation, Scalebound, Bayonetta ve Metal Gear Risinggibi oyunlardan tanıdığımız Platinum Games tarafından geliştirilmesi aşamasında olan Ninja Kaplumbağalar'ın yeni oyunu TMNT: Mutants in Manhattan'ın minimum sistem gereksinimleri belli oldu.
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan oyun içi görüntülerle birlikte resmi duyurusu yapılan TMNT: Mutants in Manhattan, Steam üzerinden oyuncularla buluşacak.
tmnt-mutants-in-manhattan.jpg

Yaz mevsimine doğru çıkışını gerçekleştirmesi beklenen yapım görsellerde de anlaşılacağı üzere Platinum Games'in sık sık tercih etti cell shaded grafik türüyleoyuncuların beğenisine sunulacak. Sisteminizi pek de zorlaması beklenmeyen TMNT: Mutants in Manhattan'ın minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:
TMNT: Mutants in Manhattan Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista
İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E4400 @ 2.0GHz / AMD Athlon™ II x2 250 @ 3.0GHz
RAM: 1 GB
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® 8800 GT / AMD Radeon™ HD 4770
DirectX: Sürüm 9.0c
HDD: 7 GB
Ses Kartı: DirectX® 9.0c

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

hitman2016pic1.jpg

Geçtiğimiz yıllarda birçok oyun ve film ile karşımıza çıkan Hitman, bu sefer Io Interactive tarafından geliştirilen yeni bir oyun ile sevenlerinin karşısına çıkacak.
Square Enix tarafından yayıncılığı üstlenilecek yeni Hitman, bölümlerhalinde piyasaya sürülecek. PlayStation 4, Xbox One ve PC için yayınlanacak olan Hitman'in kapalı beta testinin yaklaşmasıyla birlikte minimum ve önerilen sistem gereksinimleri de belli oldu.
hitman-2016.jpg

Hitman için belli olan sistem gereksinimlerine baktığımızda, son zamanlardaki yüksek kalite oyunlarda olduğu gibi 64-bit işletim sistemi zorunlu isteniyor. İşletim sisteminin yanı sıra DirectX 11 sürümünün altında da çalışmayan yapımın ayrıntılı sistem gereksinimleri şu şekilde:
[h=2]Hitman minimum Sistem Gereksinimleri[/h]İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz veya AMD CPU Phenom II X4 940
RAM: 8 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya Radeon HD 7870
DirectX: 11

[h=2]Hitman önerilen Sistem Gereksinimleri[/h]İşletim Sistemi: Windows 7 / 64-bit Windows 8 (8.1) veya Windows 10
İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz veya AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 770 veya AMD GPU Radeon R9 290
DirectX: 11

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Tanıtım videosuyla oyuncuların beğenisini kazanan oyun Quantum Break, sessizliğe gömülmüş ve bizleri üzmüştü. Ancak artık oyunun çıkacağını bildiğimize göre sevinebiliriz.

2916109-quantum-break-time-stop.jpg
2013 yılında tanıtılan oyun, o sene tanıtılan birçok oyunla aynı kaderi paylaştı ve ertelendi. Şimdi ise gelen bilgiler Quantum Break'in sistem gereksinimleri yönünde oldu. Bu arada geliştirici ekip tarafından yapılan açıklamada oyunu Xbox One için satın alan oyuncular, oyunun PC versiyonuna da hiçbir ücret ödemeden sahip olabilecekler. Oyun her iki platform için de 5 Nisan'da oynanabilir olacak. İşte Quantum Break'in sistem gereksinimleri.

Quantum Break minimum sistem gereksinimleri

-İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
-İşlemci: Intel Core i5 4460 @ 2.7 GHz ya da AMD FX-6300
-Bellek: 8 GB
-Video Belleği: 2 GB
-Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 ya da AMD Radeon R7 260X
-DirectX: DirectX 12
-Depolama: 55 GB boş alan

Quantum Break önerilen sistem gereksinimleri

-İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
-İşlemci: Intel Core i7 4790 @ 4.0 GHz ya da AMD’de eş değeri
-Bellek: 16 GB
-Video Belleği: 6 GB
-Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 980Ti ya da AMD Radeon R9 Fury X
-DirectX: DirectX 12
-Depolama: 55 GB boş alan

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

WoW'un yeni genişletme paketi World of Warcraft: Legion için sistem gereksinimleri yayınlandı. Şu anda ön siparişte olan oyunun sistem gereksinimleri

world-of-warcraft-legion-sistem-gereksinimleri.jpg
Yılların eskitemediği yegane oyunlardan biri olan World of Warcraft'a bir yeni ek paket daha yolda bildiğiniz gibi. Bir süredir ön siparişleri açık olan ve Eylül'den önce çıkış yapması beklenen World of Warcraft: Legion'ın sistem gereksinimleri açıklandı.
Blizzard kanadından gelen açıklamaya göre Legion'ın sistem gereksinimleri bir önceki ek paket Warlords of Draenor'a göre bir hayli yüksek. Yani bir başka deyişle eğerWoD ek paketinde bilgisayarınız zorlanıyorsa Legioniçin sisteminizi güçlendirmeniz gerekecek.
World of Warcraft: Legion Sistem Gereksinimleri

Açıklanan bilgilere göre minimum sistem gereksinimleri Intel Core 2 Duoveya AMD Phenom II X3 720 işlemci, 2 GB RAM, 45 GB HDD alanı, NVIDIAGeForce GT 440,AMD Radeon HD 5680 veya Intel HD Graphics 5000 ekran kartı olarak belirlendi.
Önerilerilen sistem gereksinimlerinde ise Core i5-3330 veya FX 6300 ve üzeri, 4 GB RAM, GTX 750 Ti veya AMD Radeon R7 260X ekran kartı listeleniyor.
Mac oyuncuları için ise minimum OS X 10.10 veya üzeri işletim sistemi,Intel Core i5-750 veya üzeri işlemci, NVIDIA GeForce GT 640 veya ATI Radeon HD 4850 ekran kartı istenirken, önerilen sistem olarak GT 775Mveya Radeon R9 M280X tavsiye ediliyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Konsolların ardından merakla PC platformu için beklenen Need for Speed sistem gereksinimleri açıklandı. Bakalım sisteminiz yeni nesil Need for Speed için hazır mı?

image_img-1-1455815976.jpg
Geçtiğimiz yılın sonuna doğru yeni nesil konsollar için çıkışını gerçekleştiren ve önümüzdeki ay PC platformu için oyun raflarındaki yerini alacak olan Need for Speed'in minimum ve önerilen sistem gereksinimleri belli oldu.
PC platformuna birçok yeni özellik ile gelecek olan Need for Speed, ayrıca Origin Access kullanıcılarına özel beş gün önceden ön yüklemeye açılacak.

Need for Speed PC sürümü 4K ekran çözünürlüğünün yanı sıra FPS limiti olmadan oynanabilirlik kılacak. 15 Mart tarihinde PC için çıkışını gerçekleştirecek olan yeni nesil Need for Speed'in minimum ve önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde:
Need for Speed Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
İşlemci: Intel Core i3-4130 veya eş değeri
RAM: 6 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2GB, AMD Radeon HD 7850 2GB veya eşdeğeri
HDD: 30 GB
Need for Speed Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya yükseği
İşlemci: Intel Core i5-4690 veya yükseği
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4GB, AMD Radeon R9 290 4GB veya DX11 destekli daha yükseği
HDD: 30 GB

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

[h=2]Man O’ War: Corsair’in minimum ve önerilen sistem gereksinimleri yayınlandı.[/h]Yılın ilk çeyreğinde Steam’den erken erişimle çıkması beklenen Man O’ War: Corsair’in sistem gereksinimleri yayınlandı. Geçen yıl oyunun ilk fragmanı yayınlanmış ve 50’den fazla liman şehrine ulaşım imkanı sağlayan yeni oyunun geniş bir haritaya sahip olacağı açığa çıkmıştı. Deniz savaşlarının temel alındığı yeni oyunda aynı zamanda keşif de önemli bir yer tutuyor.
Man O’ War: Corsair Minimum Sistem Gereksinimleri

• Intel Core i5-2405S (2.5 GHz) / AMD Athlon II X4 640 (3.0 GHz) işlemci,
  • 4 GB RAM,
  • NVIDIA GeForce GTX 280 / AMD Radeon R7 360 ekran kartı,
  • 1 GB VRAM,
  • 20 GB depolama alanı,
  • DirectX 9 desteği,
  • Windows 7 (64 bit) işletim sistemi.
Man O’ War: Corsair Önerilen Sistem Gereksinimleri

• Intel Core i5-6600K (3.5 GHz) / AMD FX-8320 (3.5 GHz) işlemci,
  • 8 GB RAM,
  • NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 390 ekran kartı,
  • 4 GB VRAM,
  • 20 GB depolama alanı,
  • DirectX 11 desteği,
  • Windows 7 (64 bit) işletim sistemi.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

[h=1]İşte Mirror’s Edge Catalyst’in sistem gereksinimleri![/h][h=2]Bakalım bilgisayarınız kaldırabilecek mi?
[/h]Mirror’s Edge Catalyst’in sistem gereksinimleri bugün içerisinde oyunun resmi sitesi üzerinden açıklandı. Biraz fazla RAM isteyecek bir oyun gibi görünen Mirror’s Edge Catalyst’in sistem gereksinimlerine eğer dilerseniz, sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Ardından yorumlarda bilgisayarınızın kaldırıp, kaldırmadığını da belirtebilirsiniz tabii isterseniz.
rendition1.img_-1.jpg

[h=2]Minimum Sistem Gereksinimleri[/h]
  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit (Son servis paketini kullanın.)
  • İşlemci: Intel i3-3250 / AMD FX-6350. (Not: Mirror’s Edge Catalyst minimum 4 çekirdek istiyor.)
  • RAM: 6 GB
  • HDD: En az 25 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti 2GB veya daha iyisi / AMD Radeon R9 270x veya daha iyisi
[h=2]Önerilen Sistem Gereksinimleri[/h]
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit (Son servis paketini kullanın.)
  • İşlemci: Intel Core i7-3770 – 3.4 GHz hızında / AMD FX-8350 – 4.0 GHz hızında
  • RAM: 16 GB
  • HDD: En az 25 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4GB veya daha iyisi / AMD Radeon R9 280x 3GB veya daha iyisi

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

doom.jpg
Id Software’in geliştirdiği DOOM, 13 Mayıs Cuma günü oyuncularla buluşacak. Yayıncı şirket Bethesda çıkışına 1 haftadan az süre kalaDOOM’un sistem gereksinimlerini açıkladı.
Bethesda'nın açıklamasına göre Steam ön indirmeleri 11 Mayıs'ta açıklacak. Bu sayede 13 Mayıs'ta oyunu indirmeyi beklemeden hemen aksiyona katılabileceksiniz.
DOOM'un çıkışının ardından NVIDIA ve AMD sürücüleri de yayınlanmış olacak.
[h=2]İşte DOOM Sistem Gereksinimleri![/h][h=3]Minimum:[/h]İşlemci: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2 GB
HDD: 55 GB
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit versiyon)
[h=3]Önerilen:[/h]İşlemci: Intel Core i7-3770/AMD FX-8350
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 4 GB/AMD Radeon R9 290 4GB
HDD: 55 GB
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit versiyon)

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Merakla beklenen Mafia 3'ün sistem gereksinimleri, bazı forum sitelerinde ortaya çıktı. İşte karşınızda Mafia 3 sistem gereksinimleri! Bakalım PC'niz Mafia 3'ü kaldıracak mı?

mafia-3.jpg
Yılın en çok beklenilen yapımlarından biri olan Mafia III'ün sistem gereksinimleri ortaya çıktı. 7 Ekim 2016 tarihinde PC, Sony PlayStation 4ve Microsoft Xbox One için piyasadaki yerini alacak olan Mafia III'ün, sistem gereksinimlerinin sızıntısı hakkında 2K Games henüz resmi açıklama yapmazdı. Gelen bilgilerin kaynağında göre sistem gereksinimlerinin tamamen resmi olma ihtimali var.
Açıklanan sistem bilgilerine göre; Mafia 2'nin grafik motoru üzerinden geliştirilen Mafia 3'ün tahmin edildiği kadar yüksek bir sistem istemediği gözüküyor.

13007218_1134574456562679_7523929346032601442_n.jpg

İşte Mafia 3 sistem gereksinimleri!

Önerilen Sistem Gereksinimleri
Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
Intel Core i5-660 3.33 GHz
AMD Athlon X4 730
8 GB RAM
35 GB Boş Alan
NVIDIA GeForce GTX 960 2GB ya da AMD Radeon R9 280
DirectX 11

Minimum Sistem Gereksinimleri
Windows XP / Vista (SP2) / 7
Intel Core 2 Duo E6850 3.0 GHz
AMD Athlon II X3 455
4 GB RAM
35 GB Boş Alan
NVIDIA GeForce GTX 650 1GB ya da AMD Radeon HD 6750
DirectX 11

Mafia III ile ilgili yeni oynanış videosu ve tanıtım videosunun yanı sıra, yeni ekran görüntüleri ve oyuna dair yeni bilgiler 12 Haziran'da tanıtılacak. Sızdırılan sistem gereksinimlerinin de o zaman resmi olarak onaylanması bekleniyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

[h=1]For Honor’ın alfa süreci için sistem gereksinimleri açıklandı![/h][h=2]Bilgisayarınız kaldıracak mı?
[/h][FONT=&quot][FONT=&quot]4 Ağustos 2016 ile 9 Ağustos 2016 tarihleri arasında Ubisoft, For Honor için bir alfa süreci yürütecek ve [FONT=&quot]bu alfa süreci için kullanıcılara davetiye gitmeye başladı bile[/FONT]. PC platformunda gerçekleşecek olan bu alfa döneminde, [FONT=&quot]oyuncuların kafasında tabii ki bir soru işaret olacak[/FONT]. O soru işareti ise oyunun sistem gereksinimleri. [FONT=&quot]İşte Ubisoft bu oyuncuları düşünerek oyunun alfa sürecinin sistem gereksinimlerini yayımladı[/FONT]. Bu gereksinimlere sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.[/FONT]
For-Honor-672x372.jpg

[h=2][FONT=&quot]Minimum Sistem Gereksinimleri (For Honor Alfa)[/FONT][/h]
  • [FONT=&quot]Çözünürlük– 720p/30 FPS[/FONT]
  • VSync – Kapalı
  • [FONT=&quot]İşletim sistemi – Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-Bit sürümleri)[/FONT]
  • İşlemci – Intel Core i3-550 | AMD Phenom II X4 955 veya benzer
  • [FONT=&quot]Ekran Kartı – NVIDIA GeForce GTX 560Ti (1GB VRAM) | AMD Radeon HD 6870 (1GB VRAM) veya benzer[/FONT]
  • RAM – 4 GB
[h=2][FONT=&quot]Önerilen Sistem Gereksinimleri (For Honor Alfa)[/FONT][/h]
  • [FONT=&quot]Çözünürlük – 1080p/60 FPS[/FONT]
  • VSync – Kapalı
  • [FONT=&quot]İşletim sistemi – Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-Bit sürümleri)[/FONT]
  • İşlemci – Intel Core i5-2500K | AMD FX-6350 veya benzer
  • [FONT=&quot]Ekran Kartı – NVIDIA GeForce GTX 670 | AMD Radeon R9 285 veya benzer[/FONT]
  • RAM – 8 GB
[/FONT]

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

[h=3]Windows mağazasında acı çeken Quantum Break, artık Steam platformunda da boy gösterecek. Yapımın Steam versiyonu ile ilgili detayları bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.[/h][FONT=&quot]
[/FONT]
quantumbreak.png
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]Sürpriz bir şekilde gelen açıklama hepimizi şaşırtmayı başardı. Finlandiyalı yapımcı Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve Microsoft Studiostarafından yayımcılığı üstlenilen Quantum Break yapımının, Steam platformu üzerinden de satışa çıkarılacağı müjdesi bizlerle buluştu.

Geliştirici ekip tarafından yapılan açıklama ile gündeme gelen bu durum ile birlikte, yapımın kutulu bir sürümünün de piyasada yer alacağı da açıklamada yerini aldı.
quantumbr.jpg

[h=2]Sistem gereksinimleri de kendisini gösterdi[/h]Şu an için Steam mağazasında yerini alan yapımın 14 Eylül tarihinde oynanabilir hale geleceğini, ön siparişi için ise herhangi bir fiyat etiketinin olmadığını görmekteyiz.
Fakat, yapımın Windows mağazasındaki fiyatı ise 116.25 lira olduğunu belirtelim. Bununla birlikte, sadece Windows 10 işletim sistemi ile uyumlu olan yapım; Steam çıkışı ile birlikte Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1işletim sistemleriyle de uyumlu olacağının altını çizelim.
Yapımın Steam sürümü ile birlikte Quantum Break: Timeless Collector’s Edition isimli bir kutu sürümünün de satışa çıkarılacağı açıklandı.
39.99 dolar etiket fiyatına sahip bu paket premium bir ambalaj ile birlikte; yapıma ait beş DVD (Steam kodu ile birlikte), yapımın geliştirme aşamalarını gözler önüne seren bir adet Blu-Ray ve kitap, 2 CD'den oluşan müzik albümü, iki poster ve hızlı başlangıç rehberini bizlere sunuyor.
quantum.jpg

Bu bilgiler ile birlikte, yapımın sistem gereksinimleri de Steam mağazasındaki yerini aldı.
Quantum Break sistem gereksinimlerini de aşağıdaki listemizdengörebilirsiniz.
[h=4]Minimum Sistem Gereksinimleri:[/h][h=4]İşletim Sistemi: Windows 7 - 64 bit
İşlemci: Intel Core i5-4460, 2.70GHz ya da AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 ya da AMD Radeon R7 260x
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 68 GB kullanılabilir alan[/h][h=4]Önerilen Sistem Gereksinimleri:[/h][h=4]İşletim Sistemi: Windows 10 - 64 bit
İşlemci: Intel Core i5 4690, 3.9GHz ya da AMD equivalent
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 ya da AMD Radeon R9 390
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 68 GB kullanılabilir alan[/h][/FONT]

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.