gittigidiyor

Microsoft Nokia Hakkında en son gelişen haberler

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=1]Nokia'nın Yeni Telefonu Nokia P3 Sızdı![/h][h=2]Yılların efsane markalarından olan Nokia P3 adını verdiği yeni telefon ile gündeme geldi.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
nokianin-yeni-telefonu-nokia-p3-sizdi-1482324357.jpg
Nokia tarafından Android işletim sistemini çalıştıracak yeni telefon serisine başlayacağı uzun zamandan beri bilinirken marka tarafından P adı verilen yeni bir serinin geliştirildiği ve bu serinin ilk cihazının Nokia P3 olduğu belirtildi.
MWC’de Görülecek!
2017 Mobil Dünya Kongresi'nde farklı cihazları ile yer alarak mobil dönemi resmen başlatmak isteyen Nokia, şu anda yapılan sızdırmalar ile birlikte sektörde oldukça gündemde. Yeni kongre ve yeni yıl itibariyle iyi bir başlangıç yapmak isteyen Nokia'nın piyasaya sunacağı telefonlardaki en önemli avantajı Android işletim sisteminin son versiyonun kullanılacak olması. Bu açıdan Nokia seven kişiler hem yeniden Nokia marka telefonları kullanma imkanı edecek hem de Android Nougat 7.0 ile birlikte çok farklı bir işletim sistemini deneyebilecek. Yeni telefon ile ilgili sızdırılan bilgilerde telefonun pek çok farklı teknik özelliğine erişim sağlanırken yüksek özelliklerin tercih edilmesi oldukça dikkat çekti. Yüksek RAM, SnapDragon yongaseti, yüksek çözünürlüklü kameralar Nokia yeni modelinin en dikkat çeken özelliklerinden birisi.
Nokia P modelinin teknik özellikleri ise;
Snapdragon 835 yonga seti,
6 GB RAM,
Zeiss lens desteği
23 MP arka kamera
8 MP ön kamera
Quad HD çözünürlükte ekran
Telefonun çıkış tarihi ve satış fiyatı ile ilgili henüz bilgi paylaşılmadı
[/FONT]

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[FONT=&quot]Cep telefonu pazarının en köklü isimlerinden birisi olan Finlandiya kökenli Nokia, Microsoft'un Windows Phone mobil işletim sistemi üzerinde çalışan Lumia akıllı telefon modelleri ile başarısız olduğu pazardan ayrılma kararı almış ve cihazlar ve servisler bölümünü Microsoft'a satarak, pazardan çekilmişti.[/FONT][FONT=&quot]
nokia-pjpg1482608928.jpg
[/FONT]
[FONT=&quot]Nokia, Microsoft ile satın alma anlaşması gereği, 2016 son çeyreğe kadar pazara giremiyordu ve bu sürenin sona ermesi ile birlikte de 2017 başında yeni akıllı telefon modellerini sunacak.[/FONT][FONT=&quot]Firma Finlandiya merkezli HMD Global çatısı altında akıllı telefon modellerini geliştirirken, Google'ın Android işletim sistemi üzerinde çalışacak olan cihazların üretimi ise Foxconn tarafından gerçekleştirilecek. Foxconn, Apple'ın iPhone modellerinin de üretimini üstlenen Çinli donanım devi olmakta.[/FONT][FONT=&quot]Kısa bir süre önce Nokia'nın amiral gemisine dair detaylar ortaya çıkmıştı. Bu akıllı telefonun 6GB sistem belleği, Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti, 23MP arka kamera gibi üst düzey özelliklerle pazara sunacağı ifade edilmişti.[/FONT][FONT=&quot]Diğer taraftan bir de Nokia P olarak firmanın yeni orta seviye bir modeline dair de bilgiler geliyor. Bu akıllı telefonun şimdi de görseli ortaya çıktı. Akıllı telefonun 5.2" büyüklüğünde dokunmatik ekran içereceği ve Şubat ayında İspanya'nın Barcelona şehrinde gerçekleştirilecek olan MWC 2017, Mobil Dünya Kongresi'nde resmi olarak duyurulması bekleniyor.[/FONT]

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=1]Nokia D1C Tekrar Gündemde[/h][h=2]Nokia D1C görüntüleri ve özellikleri gündeme geldi. İşte yeni cihazla ilgili gelen son bilgiler.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
nokia-d1c-tekrar-gundemde-1482744316.jpg
Nokia D1C için yeni bir resim daha sızdırıldı. Cihaz, Nokia'nın 2014 yılında Microsoft tarafından Nokia cihazları ve hizmetleri satın alım şartlarını takiben Nokia'nın akıllı telefon ürünlerine geri dönmesi ancak 2017 ile birlikte mümkün olacak. Sözleşme şartları nedeniyle koyulan rekabet yasağı şimdiye kadar Nokia'yı mobil pazarın dışında tuttu.
D1C İki Versiyonla Gelecek!
2017’de D1C'nin iki versiyonunu görmeyi bekliyoruz. Biri orta sınıf bir telefon olacak ve diğeri üst düzey amiral gemisi düzeyinde olacak. Her ikisi de Android 7.0 Nougat ile piyasaya çıkacağı için Nokia piyasada fark yaratıyor.
Orta Sınıf Görüldü!
Orta sınıf modelin üretim tesisinde çekilmiş bir fotoğrafı sızdırılmış durumda. Nokia D1C'nin bu sürümünün Snapdragon 600 serisi bir yonga seti, 4GB RAM ve 64GB dahili bellek ile gelmesi bekleniyor.
screenshot.png

Fotoğrafın yanı sıra, hem orta menzilli model hem de amiral gemisi biriminin bazı eskizleri da sızdırılmış durumda. Bu eskizler de telefonlar için önemli veriler sunuyor. İlk model 5 inç ekrana sahipken, ikinci model 5,5 inç ekranla gelecek. Her iki model de 1080 x 1920 çözünürlük desteklenecek. Ekran boyutlarındaki farkın yanı sıra, iki cihaz arasındaki diğer bir fark üst düzey modelin ön yüzde yer alan parmak izi tarayıcısı. Orta sınıf birimi parmak izi tarayıcısı olmadan gelecek.
D1C Ne Zaman Gelecek?
Nokia D1C'nin önümüzdeki ay Las Vegas'ta düzenlenecek CES'de resmen tanıtılacak. CES, 5 Ocak'tan 8 Ocak'a kadar sürecek ve D1C modellerinin yanı sıra mobil sektörde pek çok beklenen farklı modelin de öğrenilmesini sağlayacak.
[/FONT]

fantazia

Aktif Üye
slm
arkadashlar telefonum nokia lumia 530 kitlendi ve bir ceshit kod istiyoo yardimci olabilirmisiis imei kodunu uruyorum fakat yalnish gosteriyor nasil acabilirim bi bildiyinis bir site var ise lumia icin yaza bilirmisinis shimdiden tshk
ederim.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Nokia, 2017 2. ve 3. çeyrekte 4 yeni cihazını pazara sunacak

Finlandiyalı Nokia, gelecek sene yeni cihazları ile tekrar adından söz ettirmeye başlayacak.

nokia-2017-2-ve-3-ceyrekte-4-yeni-rbbt.jpg

Akıllı telefon pazarında gelecek sene yepyeni modeller pazara sunulacak ve özellikle de bir isim 2017'de adından söz ettirecek gibi görünüyor. Bir süredir cep telefonu sunmayan Finlandiya kökenli Nokia, gelecek sene yepyeni modellerle özellikle de akıllı telefon pazarında adından söz ettirmeyi planlıyor. Firma geçtiğimiz günlerde yeni özellikli telefonu Nokia 150'yi resmi olarak duyurmuştu.
nokiajpg1482910143.jpg

Nokia, cep telefonu pazarının ardından akıllı telefon pazarında istediği satış rakamlarına bir türlü ulaşamamıştı. Özellikle Windows Phone işletim sistemine sahip Lumia modelleri, Android ve iOS karşısında tutunamazken, firma cihazlar ve servisler bölümünü Microsoft'a satarak pazardan çekilmişti.
Nokia ve Microsoft arasındaki anlaşma gereği 2016 son çeyreğe kadar pazara giriş yapamayan firma, bu sürenin bitmesi ile yine sahalara dönmeye hazırlanıyor. Firma HMD Global adındaki firma çatısı altında akıllı telefon modelleri geliştirecek ve cihazın üretimi ise Apple'ın iPhone modellerinin de üretimini üstlenen Foxconn tarafından gerçekleştirilecek.
Gelen bilgilere göre 2017 içerisinde 2. ve 3. çeyrekte Nokia, 4 yeni cihazını satışa çıkartacak. bu yeni modellerin 5" seviyesinden 5.7" seviyesine kadar farklı ekran büyüklükleri ile gelecek ve çözünürlükler de WQHD'den FHD'ye kadar çıkacak.
Nokia'nın sunacağı akıllı telefon modelleri arasında Nokia D1C de yer alırken, bu akıllı telefonun görselleri de bir süre önce çıkmıştı. Nokia D1C akıllı telefonun üst versiyonu 3GB RAM ve 5.5" FHD ekran ile gelecek, ayrıca 200$ fiyat etiketine sahip olacak. Diğer taraftan 2GB RAM ve 5" FHD ekran içeren diğer versiyon ise 150$ fiyat ile dikkat çekecek.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=2]Lumia serisi ile Amerika Birleşik Devletleri pazarına giriş yapan Microsoft, yeni bir karar aldığını duyurdu.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
lumia-serisi-icin-yolun-sonu-geldi-1483362965.jpg
Nokia ile yapılan anlaşmalar sonrasında Windows işletim sistemine sahip Lumia modelleri ile piyasaya giriş yapan Microsoft, piyasada hedeflerini bir türlü tutturamadı. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda ise artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mağazada Lumia satışının iptal edildiği belirtildi.
İngiltere’de Stoklar Bitmişti
Özellikle İngiltere mağazasında geçtiğimiz ay itibariyle tüm Lumia serisinin tükendiği ve artık yeni üretim yapılmadığı için satışının iptal edildiği belirtilirken Amerika Birleşik Devletleri'nde de satış iptal edildi. Son dönemlerde yüksek indirim oranları ile kullanıcıların daha fazla ilgi göstermesi sağlanan telefonlar, böylece stokların tükenmesi ile raflardan da kalktı. Önümüzdeki dönemlerde yeni mobil projeleri ile piyasaya giriş yapmak isteyen Microsoft, böylece yeni telefonları için de mobil alanda uygun bir ortam sağladı.
Surface Serisi Gelecek
Surface serisinin tamamen pazardan çekilmesinin ardından gözler Microsoft tarafından piyasaya sunulacak yeni telefonlara çevrildi. Piyasaya sunulacak yeni modeller için Surface adının kullanılması ve bu seriye başlanması beklenirken, yüksek donanım özellikleri ile gelecek telefonlar Microsoft’un bu alanda yüzünün gülmesini sağlayabilir. Öyle ki bugüne kadar yapılan çalışmalarda özellikle Windows işletim sisteminin basit kalması ve rakiplerine karşı önemli bir avantaj sunmaması nedeniyle Microsoft yarışa geride başlarken, Windows 10 işletim sistemi ile birlikte çok daha güçlü bir hale gelen Microsoft bu avantajı sektörde değerlendirmek istiyor.
[/FONT]

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Bu Yıl Nokia Markalı 7 Android Akıllı Telefon Sunulacak

Nokia markasının akıllı telefon pazarını dönüşünü heyecanla bekleyen hayranları için iyi haberlerimiz var. İddialar, bu yıl en az 6-7 Android işletim sistemli Nokia akıllı telefon sunulacağı yönünde.

bu-yil-nokia-markali-7-android-akilli-nfrs.jpg

Dört Nokia markalı Android akıllı telefonun 2017 boyunca piyasaya sürüleceği haberleri sizleri heyecanlandırıyorsa bu haberimiz de oldukça hoşunuza gidecektir: aslında yıl sonundan önce 6 veya 7 Nokia Android akıllı telefonun raflarda yerini aldığını görebiliriz.
Daha önce de gelen bilgilerde ortaya çıktığı üzere, yaklaşmakta olan ilk Nokia akıllı telefonlarından biri, 1080p ekranlı ve Android 7 Nougat işletim sistemine sahip orta seviye bir cihaz olan Nokia D1C olabilir (aslında, tüm 2017 Nokia akıllı telefonlar kutudan Android Nougat işletim sistemi ile çıkacaktır) .Yukarıda sizlerle haber resmi olarak paylaştığımız fotoğraf, Malezya'daki yetkili bir Nokia / Microsoft distribütörü olan Avaxx tarafından yapılan son sunumda ortaya çıktı. Bu slayta göre, yeni Nokia Android akıllı telefonları, alt segmrntten başlayıp orta sınıf ve üst düzey seçeneklere sahip olacak ve yıl sonundan önce "toplam 6-7 model" ile "2017 ikinci çeyreği" itibariyle piyasaya sunulmaya başlayacak.
Bu yıl Malezya'da 6-7 Nokia Android akıllı telefonunun piyasaya çıkması doğru olsa da şimdilik, Amerika Birleşik Devletleri'nde kaç tane Android tabanlı Nokia telefonunun satışa sunulacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor tabi bu cihazlar ABD'de satışa sunulursa. Her halükarda, HMD Global ve Nokia, en az bir veya iki Android akıllı telefonun duyurusunu önümüzdeki ay MWC 2017 konferansı kapsamında yapacağı tanıtımda yapacaktır.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
nokia-e1-akilli-telefonun-teknik-zngp.jpg

Nokia E1 akıllı telefonun teknik özellikleri ve çıkış tarihi

Nokia'nın yeni giriş seviyesi Android akıllısı E1 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Finlandiya kökenli Nokia, bu sene tekrar sahalara dönmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz dönemde Nokia, Lumia adındaki akıllı telefon modellerini sunmuştu. Bu cihazlar Microsoft'un Windows işletim sistemi üzerinde çalışırken, ne yazık ki Android ve iOS cihazlar karşısında başarılı olamamış ve sonunda Nokia, cihaz ve servisler bölümünü Microsoft'a satarak, pazardan çekilmişti.
nokia-e1jpg1483808339.jpg

Nokia'nın Microsoft ile anlaşması 2016 son çeyreğe kadar pazara tekrar germemesi şeklindeydi. Bu sürenin bitmesi ile Nokia tekrar pazara girecek. HMD Global çatısı altında mücadele edecek olan teknoloji devinin cihazlarının üretimi ise Foxconn tarafından üstleniyor.
Nokia'nın sunacağı modeller hakkında da bilgiler gelirken, bunlardan birisi de Nokia E1 olacak. Bu akıllı telefon kısa bir süre önce Çin'de 3C sertifikasyon sürecinde ortaya çıkmıştı.
Yeni gelen bilgilere göre Nokia E1 akıllı telefon 1.4Ghz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemcili Qualcomm Snapdragon 425 yonga setinden alacak. Akıllı telefon 2GB sistem belleği ve 16GB dahili veri kapasitesi ile sunulacak.
5.2" ya da 5.3" büyüklüğünde dokunmatik ekran içerecek ve cihazın ekran çözünürlüğünün de 1280x720 piksel HD olacağı ifade edilmekte. Ayrıca akıllı telefon LED flaş destekli 13MP arka kameraya sahip olacak ve ön kamera da 5MP olarak glecek.
Nokia E1 ve Nokia D1C'nin Şubat sonunda MWC 2017'de duyurulması bekleniyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
nokia-6-1483877153.jpg
Nokia yıllarca Symbian işletim sistemini kullanmakta direnip Android telefonlar üretmedi ancak bu inadı onun piyasadan silinmesine neden oldu.
Nokia şimdi elinde kalan son imkanlarla kurduğu yeni firma üzerinden, Nokia markasıyla yeniden telefon üretmeye başladı. İlk telefonu da piyasaya çıktı ancak bu defa karşımızda Android işletim sistemli bir telefon var ve cihaz sadece Çin'de satılacak.
Nokia yeniden doğruluyor

Finlandiya merkezli HMD Global şirketi üzerinden telefon üreten Nokia'nın, yine Çin'de ürettiği ilk Android'li telefonunun ismi Nokia 6.
Android Nougat işletim sistemiyle çalışan telefon 5.5 inç ekrana sahip ve biri 16 MP diğeri 8MP iki kamerası bulunuyor.
Qualcomm Snapdragon 430 işlemciye sahip telefonun RAM miktarı 4GB, depolama kapasitesi ise 64GB.
Çin'i stratejik önemdeki pazar olarak tanımlayan HMD, telefonun şimdilik sadece Çin'de satılacağının da altını çizdi.
Firma böylece her ülkede pahalı lojistik operasyonlar kurmak ve pazarlama harcamaları yapmak zorunda kalmadan, dünyanın en büyük pazarında telefon satacak ve hızlı büyüyecek. Telefonun satış fiyatı ise 246 dolar.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
625684362924.jpg

Küllerinden doğmasını umut ettiğimiz Nokia, Nokia 6 modelinin donanımı ile ilgili sorulara net yanıtlar verdi.

nokia-6-1483877153.jpg

Teknoloji tarihinin derinliklerinde kaybolduğu düşünülen Nokia, akıllı telefon dünyasına geri döndü. Nokia ve HMD Global tarafından geliştirilip, Çin'de üretilen Nokia 6 orta-üst segment akıllı telefon ligi dünyasında mücadele ediyor.
Bilindiği üzere Nokia 6; Qualcomm Snapdragon 430 yongası, 8 çekirdekli Cortex A-53 işlemci, 64 GB dahili saklama alanı ve 4 GB RAM'i tek potada eritiyor. Nokia; kendisine Çinli MyDrivers sistesi üstünden yöneltilen ve neden bu tür bir donanımı tercih ettiği yönündeki sorulara net yanıt veriyor: Çünkü bu kombinasyon pek çok müşteri tarafından, rahatça kullanılabilir.

9897a2169c626a402c746395847b5bbe7bf15ff0.jpeg

Tabii ki şirketin gerçek cevabı daha fazla derinliğe sahip. Üretici, normal şartlar altında amiral gemisi telefonlarda bulabileceğiniz 4 GB RAM, 64 GB dahili saklama alanı ve 5.5 inçlik ekranı rakiplerine göre daha uygun bir fiyatla (Cihazın Amerika fiyatı 250 dolar seviyesinde) 6 modelinde sunmak istiyorsa, işlemci ve yonga maliyetlerini kısmak zorunda. Buna ek olarak Snapdragon 430, az enerji ile yetinen bir mimari. Bu da 3000 mAh'lık bataryanın ömrünü uzatıyor. Cihazın ekran boyutu ve çözünürlüğü düşünülürse, her türlü batarya koruma önlemi şart.
İskandinav teknoloji devi, akıllı telefon ailesini genişletme niyetinde. 2017 yılında satışa sunulması hedeflenen modeller; Qualcomm Snapdragon 835 ile donatılabilir.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
nokia-supreme-kod-adli-nokia-8-tanitim-tbez.jpg

Nokia Supreme Kod Adlı Nokia 8 Tanıtım Videosu İnternete Sızdırıldı

Nokia ve HMD Global'in tanıtmaya hazırlandığı yeni Android akıllı telefonlarından biri olan Nokia 8'in tanıtım videosu internete sızdırıldı.
Finlandiya merkezli Nokia ve HMD Global, geçtiğimiz günlerde ilk Android işletim sistemine sahip akıllı telefonları Nokia 6'nın Çin için özel duyurusunu yapmıştı. Zaten HMD Global'in 2017 yılında Nokia markasını taşıyan en az 6-7 akıllı telefon sunacağı biliniyor. Şimdi ise bu telefonlardan Nokia 6'nın ardından ikincisi olması beklenen Nokia 8 Android akıllı telefona ait bilgiler sızmaya başladı.
CES 2017'de katılımcılardan biri, en azından cihazın teknik özelliklerine göre Nokia'nın amiral gemisi cihazı olduğuna inanılan cihaza ait bir videoyu ortaya çıkardı. Nokia Supreme kod adına sahip olduğu iddia edilen cihazın Nokia 8 adıyla pazarda yer alacağı belirtiliyor ve orta seviye akıllı telefon Nokia 6'nın daha güçlü bir versiyonu olacağı düşünülüyor.

Yukarıdaki Nokia 8'i ait olduğu iddia edilen tanıtım videosunda, genel olarak telefonun kamera özelliklerine vurgu yapılıyor ve gerçekten kamera vizörü çok şık görünüyor.
Nokia Supreme Kod Adlı Nokia 8'in İddia Edilen Özellikleri:

• 5.7 inch Quad HD Super AMOLED ekran
  • 24MP OIS ve Super EIS destekli arka kamera
  • 12MP ön kamera
  • Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti
  • 6GB RAM
  • 256GB'ye kadar Micro SD kart desteği
  • 64GB ve 128GB dahili depolama alanı seçenekleri
  • Dual ön hoparlör
  • Led bildirim ışığı

Nokia 8 adıyla pazardaki yerini alacak olan akıllı telefonun ne zaman duyurulacağı henüz bilinmiyor ancak 27 Şubat tarihinde başlayacak olan MWC 2017 etkinliğinde tanıtılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Öte yandan açılış ekranı sırasında ortaya çıkan Nokia logosunun şıklığı da dikkatinizi çekecektir.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
nokia-6-19-ocakta-satisa-sunulacak-5nhq.jpg

Nokia 6, 19 Ocak'ta satışa Sunulacak

Akıllı telefon pazarına Nokia 6 markası ile geri dönen firmanın ilk Android akıllı telefonu, 19 Ocak tarihinde satışa sunulacak.

nokia-6-1483877153.jpg

Şu ana kadar Finlandiya markasının pazara tekrar dönüşünü temsil eden Nokia 6 akıllı telefon hakkındaki tüm bilgiler ortaya çıkmıştı. Nokia 6 akıllı telefon haftasonu garip bir şekilde resmiyete kavuştu ve Nokia 6'nın Çin pazarına özgü olacağı doğruladığında birçok uluslararası müşterinin hayalleri yıkılmıştı. En azından durum başlangıçta böyle olacak fakat Şubat ayındaki MWC 2017 etkinliğinde firma uluslararası bir versiyonu da tanıtmaya hazırlanıyor.
Telefon şu anda Çin'de 66 Yuan (9$ - 9€) gibi bir rezervasyon ücreti ile ön satışa sunuldu. Müşteriler ödedikleri rezervasyon ücretini telefon fiyatına indirim olarak geri alacaklar.
Söz konusu ilk Android işletim sistemine sahip Nokia markalı akıllı telefon olan Nokia 6, 19 Ocak günü Çin saati ile saat 10: 00'da Çin'in en büyük online perakende şirketi JD.com aracılığıyla Çin'de satışa sunulacak. Nokia 6 akıllı telefonun fiyatı, mevcut kur farkları ile yaklaşık 245$ veya 231€'ya denk gelen 1,699 Yuan olacak.
Nokia 6 akıllı telefon, 5.5 inç büyüklüğünde ve 1080p çözünürlükte dokunmatik ekran, Snapdragon 430 yonga seti, 16 MP ana kamera, 8 MP selfie kamera, 4GB RAM, 64GB genişletilebilir dahili depolama alanı ve 3.000 mAh batarya ile geliyor. Android 7.0 Nougat işletim sistemi üzerinde çalışan cihazın ara yüzünün de Stock Android'e yakın olduğu belirtiliyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
resized_4ab94-e2e8c09enokia6.jpg
Verilen bir aranın ardından yeniden telefon piyasasına Android telefonu ile dönen Nokia eski günlerine dönmeyi vaat ediyor.
İlk olarak orta segmentli telefonu olan Nokia 6 ile piyasaya geri dönen efsane firma, farklı sınıflarla kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefliyor.
Çıkan söylentilere göre Nokia, üst segmente hitap edeceği Nokia 8'i 27 Şubat'ta Barcelona'da düzenlenecek olan MWC 2017'de tanıtması bekleniyor.
Nokia'nın yeni amiral gemisinin ismi hakkında tartışmalar halen devam ederken bir yandan Nokia P1 adı ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. Fakat yeni telefonun ismi Nokia 8 olması diğerlerine göre daha önde olduğunu görmekteyiz
Nokia'nın yeni amiral gemisi sızdırıldı!

Sızdırılan bilgilere göre Nokia 8 iki ayrı versiyon ile karşımıza çıkacak. Bu versiyonlarından biri Snapdragon 835 işlemciye, 24 MP arka kamera, 12 MP ön kameraya sahip olacak.
Nokia 8'in bu versiyonun depolama alanı ise 64 ve 128 GB olarak karşımıza çıkacak. Eğer bu depolama alanını yetersiz gören kullanıcılar içinse Nokia, yeni amiral gemisinde microSD desteğini de sağlayacak.

nokia-8-shiftdeletenet.jpg

Diğer Nokia 8 modelinde ise Snapdragon 821 işlemcisini bulunduracak. Henüz kamera özellikleri belli olmasa da Nokia 8'in bu modeli 4GB RAM'i ile diğer modele göre daha uygun bir fiyat etiketi ile satışa çıkartılacak. Aşağıdan Nokia 8'in iki farklı modelinin kamera karşılaştırmasını izleyebilirsiniz.

Videodan da fark edeceğiniz gibi Nokia'nın yeni amiral gemisi olan Nokia 8'de öne monte edilmiş fiziksel düğmelerin olmadığını görüyoruz. Nokia 8'in tasarımı hakkında pek fazla bir detayı göremezsek de, yeni telefonda Nokia 6'da olduğu bir metal tasarıma sahip olacak.
2017 yılı içerisinde 6 veya 7 model ile telefon piyasasına giriş yapacak olan Nokia, bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Nokia 6 ile kullanıcılar ile ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Birçok kullanıcı tarafından oldukça ilgi gören Nokia 6, dünya pazarına da girerek daha çok kullanıcı kitlesine ulaşmayı planlıyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
493329496366400279.jpg

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan Qualcoom videosunda görünen cihazın Nokia 8 olduğuna yönelik iddialara cevap geldi.

[FONT=pt_sans]Geçtiğimiz gün CES 2017'de Qualcomm standından bir video çekilmişti. Videoda adı belirtilmeyen, Snapdragon logolu telefonda Snapdragon 835 yonga seti ve 6GB RAM gibi iddialı özellikler görünüyordu. İşte bu telefonun Nokia'nın üst seviye akıllı telefon modeli Nokia 8 olduğu iddia edilmiştir
Bugün bu konuyla ilgili Qualcomm tarafından açıklama geldi. Qualcomm sözcüzü Catherine Baker'ın yapmış olduğu açıklamaya göre, videoda görünen cihaz bir Nokia telefon değil.
Ancak Qualcomm'un asla referans telefonların detaylarını açıklamadığı da söylendi. Ayrıca videodaki cihazın Qualcomm'un yeni yonga setlerini sergilemek için her yıl kullandığı referans cihaz olduğu belirtildi.
[/FONT]

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
nokia-ozellikleriyle-agzimizi-acik-biraktiracak-p1-isimli-bir-telefon-tanitabilir-1484727918.jpg

Nokia, geçtiğimiz hafta satışa çıkardığı Nokia 6 isimli telefonun ardından MWC etkinliğinde bu sefer çok daha güçlü bir cihazın duyurusunu gerçekleştirebilir.
Nokia, telefon sektörüne geçmiş zamanlarda olduğu gibi tekrar hızlı bir giriş yaptı. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta içerisinde Nokia 6 isimli telefonları ilk olarak Çin’de satışa çıkarılmış, ardından yüksek özelliklere sahip Nokia 8 isimli bir telefonun daha geleceğinden bahsedilmişti. Şimdi ise yeni bir ‘kardeş’ daha göründü: P1.
Söylentilere göre Nokia, MWC etkinliğinde P1 isimli bir model duyuracak. Muhtemelen Snapdragon 835 işlemciyle gelecek olan Nokia P1’de var olacağı söylenen diğer özellikler ise 6 GB RAM, Android 7.0 Nougat işletim sistemi, 5.3 inç ekran (çözünürlük belli değil), Carl Zeisstarafından sertifikalandırılmış 22.6MP çözünürlüğünde arka kamera, suya ve toza karşı önlem alınmasını sağlayacak IP57 belgesi ve 128 / 256 GB dahili hafıza versiyonları.

Bunların dışında bataryasının Quick Charge teknolojili ve 3500mAh gücünde olması bekleniyor. P1 her ne kadar etkileyici özelliklere sahip olsa da bu yıl Galaxy S8, LG G6 ve iPhone 8 gibi piyasayı hareketlendirecek rakiplerle karşılaşacak. Üstelik bu cihazların hepsinde 10nm üretim sürecinden geçirilmiş işlemciler ve etkileyici ‘yükseltmeler’ bulunuyor.

Son olarak fiyatlarına değinelim. Cihazın 128 GB versiyonunun 800 dolar, 256 GB versiyonunun ise 950 dolar olması bekleniyor ki bu rakamların -telefon Nokia da olsa- çok fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Tamam, biz de sizi çok özledik fakat eğer söylendiği gibi fiyatlar böyle olursa işiniz çok zor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=1]2017'de Beş Yeni Nokia Telefon Duyurulacak[/h][h=2]Son dönemlerin gündemden düşmeyen telefon markası Nokia için 2017 yılında 5 yeni modelin piyasaya sunulacağı iddia edildi.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
2017de-bes-yeni-nokia-telefon-duyurulacak-1482997954.jpg
Nokia için telif haklarını elinde bulunduran HMD Global için 2017 ciddi bir sınav yılı olacak. Firma tarafından Nokia için hazırlanan yeni modellerin 2017’de piyasaya sunulacağı önceden yapılan sızdırmalar ile bilinse de yeni gelen bilgilerde en az 5 farklı modelin yıl içerisinde satışa çıkacağı duyuruldu. Bu açıdan 2017’de Nokia için daha hareketli bir dönem yaşanacak. İddialarda firmanın tedarikçileri ile detaylı bir görüşme sağladığı ve yeni sürümler için gerekli hazırlıklara başlandığı belirtildi.
Yeni Nokia Modellerinde Özellikler Nasıl Olacak?
Piyasaya sunulacak yeni modeller hakkında bilinenler sadece sızıntılar ve iddialardan ibaret. Geçtiğimin hafta içerisinde Digitimes gibi önemli bir kaynakta yer alan haberde yeni telefonların 5.0 ile 5.7 inç arasında değişen ekran boyutlarında olacağı belirtildi. Tüm ekranlar için en önemli ortak özellik ise Full HD desteği. Bu konuda LG ile iş birliği gidileceği de iddialar arasında.
Piyasaya sunulacak telefonlar arasına bugüne kadar en popüler D1C olarak adlandırılan model. 3 GB RAM, 5.5 inç Full HD ekran, Snapdragon 430 işlemci, microSD kart desteği, 16 GB depolama alanı ve 16 MP arka kamera ile geleceği iddia edilen telefon markanın en iddialı modellerinden birisi olacak.
Diğer bir versiyonda ise 2GB RAM, 5 inç Full HD ekran, 13MP arka kamera ve Snapdragon 430 işlemci yer alacak. Bu iki modelin 150 Dolar ile 200 Dolar arasında bir etiket fiyatına sahip olması bekleniyor.
2017 yılında başlayacak MWC ile birlikte ilk Nokia modellerini resmen görebileceğiz.
[/FONT]

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
nokia-p1-mwc-2017de-ust-seviye-qzf1.jpg

Nokia P1, MWC 2017'de Üst Seviye, Snapdragon 835 Tabanlı Android Telefon Olarak Duyurulacak

Nokia markasını taşıyan ilk Android akıllı telefonun duyurusunun ardından şimdi de üst seviyedeki ilk modelin duyurusu bekleniyor. MWC 2017'de tanıtılacak cihazın Nokia P1 olacağı iddia ediliyor.
Daha önce ilk bilgileri gelen Nokia P1'i hatırlayanlar vardır. Nokia varlığını resmi olarak doğrulamasa da, şimdi cep telefonunun önümüzdeki ay MWC 2017'de resmi olarak duyurulabileceği iddiaları geliyor.

Rus teknoloji sitesi Worket'e göre Nokia P1, yaklaşık altı ay önce Japonya'da piyasaya sürülen Sharp Aquos Xx3 referans alınarak geliştirilmiş. Bununla birlikte, yeni Nokia cep telefonunun Snapdragon 835 işlemci (Qualcomm'un en yeni üst seviye yonga seti), 6 GB RAM ve 256 GB'a kadar dahili bellek de dahil olmak üzere gelişmiş özellikleri olacağı belirtiliyor. Ayrıca, 22,6 MP arka kameranın Zeiss sertifikalı olması beklenirken, telefonun gövdesi IP57 sertifikası ile toza ve suya dayanıklı olacak.
Nokia P1'in beklenen diğer özellikleri arasında ise çözünürlüğü bilinmeyen ancak büyük olasılıkla 1920x1080 veya 1440x2560 piksel 5.3 inç ekran, sağ tarafta parmak izi tarayıcı ve hızlı şarj yetenekleri olan 3.500 mAh batarya bulunuyor.
Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile satışa sunulacağı belirtilen Nokia P1'in 128GB versiyonu 800$, 256GB dahili depolama alanına sahip versiyonu ise 950$ fiyat etiketine sahip olacak.
Unutmayalım ki yukarıdaki ayrıntılar henüz resmi olarak doğrulanmadı, bu yüzden bu bilgilerin söylenti kategorisinde olduğunu belirtmek zorundayız.
Nokia Android telefonları geliştirmek ve pazarlamaktan sorumlu yeni kurulan şirket olan HMD Global ve Nokia'nın MWC 2017'deki varlığı doğrulanmıştı. Dahası, Foxconn (Nokia'nın yeni akıllı telefonlarını üretiyor) geçen sene Sharp'ı satın almıştı, bu nedenle Nokia P1'in Sharp telefonuna referans alınarak geliştirilmiş olmasının mantıklı olacağı düşünülüyor.
Şimdiye kadar, HMD ve Nokia, orta seviyede Nokia 6 ile sadece bir tane Android telefonu duyurdu. Ancak, bu yıl daha fazla Nokia markalı akıllı telefonun duyurulacağını biliyoruz. Nokia P1'in bunların arasında olup olmadığını öğrenmek için MWC 2017 etkinliğini beklememiz gerekiyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
nokia-heart-52-inc-ekran-ve-android-bdqn.jpg

Nokia Heart, 5.2 inç Ekran ve Android Nuogat ile Çok Yakında Gelebilir

Nokia'nın yeni bir Android akıllı telefonu çok yakında piyasaya çıkacak. Nokia Heart kod adını taşıyan 5.2 inç ekran ve Android Nuogat ile GFXBench'te göründü.
Bir kaç hafta önce bu yıl en düşük seviyeden en üst seviyeye kadar en az 6-7 Nokia markasını taşıyan Android akıllı telefonun piyasaya çıkacağı ortaya çıkmıştı. Üst seviyede ye alan modellerden birinin Snapdragon 835 yonga setinden güç alan Nokia P1 olacağını olacağı ortaya çıkmıştı. Bugün ise serinin bir diğer cihazının "Nokia Heart" kod adını taşıdığı ancak cihazın final adı henüz netleşmedi.
Grafik testi programı GFXBench üzerinde Nokia Heart'ın şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tıpkı bu ay Çin'de piyasaya sürülen Nokia 6 gibi Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile çalıştığı bilgisi ortaya çıktı.
nokia-heart-android-01jpg1485195412.jpg

Nokia Heart ve Nokia 6'nın ortak bir başka özelliği ise her ikisinin de 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 430 yonga setinden güç alıyor olmaları. Ancak Nokia Heart'ın Nokia 6'nın 5.5 inçlik 1080p ekranının aksine 5.2 inçlik 720p ekran, 2GB RAM ve 16GB dahili hafızaya sahip olması nedeni ile benzerlikler burada sona eriyor. GFXBench'in testleri Nokia Heart'ın 12 MP arka kameraya ve 7 MP ön kameraya sahip olduğunu ortaya koyuyor; ancak gerçek Megapiksel sayısı muhtemelen 13 MP ve 8 MP olacak.
Nokia markalı akıllı telefonların yeni evi olan HMD Global, Şubat ayında MWC 2017'de yeni nesil Android akıllı telefonlarını duyurmayı planlıyor. Nokia Heart'ın aralarında olup olmadığını görmek için ise bu duyuruyu beklemek zorundayız.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
1125201541707PM_635_nokia_230.jpeg

Çift sim kart desteği bulunan Nokia 230 2015 yılında çıkmıştı. Hemen çok kısaca bu telefonun özelliklerinden bahsedelim ve akabinde önümüzdeki günlerde çıkacak yeni Nokia modellerinden söz edelim.

2.8 inç büyüklüğünde 240 x 320 piksel çözünürlük sunan ekran renkli. Bu ekran ile Series 30+ mobil işletim sisteminin bazı avantajlarından faydalanıyor.
Telefonda Facebook ve Twitter gibi popüler uygulamalar bulunuyor. Ayrıca kısmi bir uygulama desteği de söz konusu.
2 MP arka ve 2 MP ön kamerayla gelen cihazde LED flaş desteği de bulunuyor. FM radyo, Bluetooth 3.0 gibi özellikler dikkat çekiyor.
[h=2]Önümüzdeki aylarda harika Nokia modelleri geliyor![/h]
nokia-yeni-telefonlari-icin-tarih-belli-oldu.png

Nokia N1 Android tableti 2017’nin ilk aylarında çıkacak. Şimdi de kısaca bu cihazın özelliklerine yer verelim: Snapdragon 820 işlemci, 5.2ve 5.5 inç QHD ekran, 22.6 MP kamera ve Android 7.0 işletim sistemi.
Nokia D1C. Android 7.0 Nougat tabanlı olacak 5.5 inç 1080p ekranlı akıllı telefon gücünü 1.4 GHz Qualcomm Snapdragon 430 çipsetinden alacakken, 3 GBRAM ve 16 GB veya 32 GB depolama kapasitesi ve 16 MP arka kamera sunacak.
Bir zamanların en popüler markası olan Nokia, maalesef akıllı telefonların çıkmasıyla teknolojiye ayak uyduramayıp yok olmanın eşiğine gelmişti. Fakat son dönemde gerçekleştirilen yeni toplantılar ve yatırımlarla Nokia çok yakın zamanda eski ününe yeniden kavuşabilir.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
nokia-3310-dan-mwc-2017-de-samsung-a-ilk-darbe-1488377305.jpg

MWC etkinliğinin her sene gözdesi olan Samsung, bu sene tahtını Nokia'ya kaptırdı.
Geçtiğimiz yıl düzenlenen MWC’de Samsung tam anlamıyla şov yaparak Galaxy serinin yeni modelini tanıtmış, kongrede cihaza olan ilgi, sonrasında Samsung’un Note 7 krizi geçirmesine rağmen bütün yıla olumlu olarak yansımıştı.
MWC 2017’de ise Samsung çıkaracağı onlarca ürünün yanı sıra en çok elbette ki 29 Mart'ta, yani kongreden sonra tanıtacağı yeni amirali Galaxy S8’e odaklandı. Bu durum firmanın bu yıl içerisinde yaşadığı krizden dolayı tüm çalışanlarını Galaxy S8 lansmanını daha çok önemsemeye itmiş olabilir. Ayrıca bu sebepten dolayı kongre sırasında yeni tabletlerini tanıtan firma istediği ilgiyi göremedi.
Tüm bu nedenler bir araya getirilince MWC 2017’de geçtimiz yıllara nazaran Samsung tanıtımlarındaki kalabalık daha az oldu. Açıkçası sektörün bayrak taşıyan firması olsa da Samsung’un bu tip hatalara düşmemesi ve diğer ürünlerini de önemsemesi gerekirdi.
Diğer yandan, büyük bir heyecanla beklediğimiz ve bize göre bir efsaneyi toprağa gömecek kadar kötü ortaya çıkarak yüreklerimizi dağlayan Nokia 3310, ne kadar kötü olsa da kitleyi heyecanlandırmaya yetti.

Şirketin sadık bir kitlesi var elbette, ancak bu girişimin satışlara yansımayacağı sadece “Biz geri döndük!” mesajını vermek için yapıldığı çok açık.

Görünüşe göre gönüllerin efendisi olmaya devam eden Nokia, sadece yeni 3310 modeliyle Samsung’un kongredeki hatalarının sayesinde daha fazla kitleyi standlarına ve tanıtımlarına çekmeyi başardı.
Biz ne kadar yeni 3310’dan yüksek bir satış rakamı beklemesek de Nokia’nın yeni akıllı cihazları Nokia 6, 5 ve 3 bakalım bütün yıl boyunca Samsung’a kafa tutabilecek mi? İşte bunun cevabını yıl içerisinde göreceğiz.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.