gittigidiyor

Diceqc Hakkında Acil Yardım

favoriturk

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba

öncelikle bir sorum olacak yardımcı olup bilginiz dahilinde yönlendirme yaparsanız sevinirim.

Evimde 2 ayrı çanak var dsmart aldığımda takılmıştı, Hotbird ve türksat kanallarını izliyordum. Ancak ev tadilatı sebebi ile uydu kabloları duvarın içinden geçerek direk fişe bağlandı. Tabi bu yapan ustalar zannedersem hortbit uydu çanağını diceqc aletine bağlamamışlar. Bu sebeple 2.uydu,yu kullanamıyorum. Diceqc yerin altına gömülmüş ama nerde bilmiyorum dışarda bağlantısı yok, 2.uyduyu nasıl izlerim varmı çözümü diceqc yok ortalıkta o ihtimali düşünmeyin şimdiden teşekkürler. waen

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
dışarıya al bi Diceqc tak hocam dışarıya çıkan kabloyu Diceqc bağla çıkıştaki iki uçları türksat ve hotbird e bağla

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Arkadaşlar merhaba

öncelikle bir sorum olacak yardımcı olup bilginiz dahilinde yönlendirme yaparsanız sevinirim.

Evimde 2 ayrı çanak var dsmart aldığımda takılmıştı, Hotbird ve türksat kanallarını izliyordum. Ancak ev tadilatı sebebi ile uydu kabloları duvarın içinden geçerek direk fişe bağlandı. Tabi bu yapan ustalar zannedersem hortbit uydu çanağını diceqc aletine bağlamamışlar. Bu sebeple 2.uydu,yu kullanamıyorum. Diceqc yerin altına gömülmüş ama nerde bilmiyorum dışarda bağlantısı yok, 2.uyduyu nasıl izlerim varmı çözümü diceqc yok ortalıkta o ihtimali düşünmeyin şimdiden teşekkürler. waen

Takılmadıgına nasıl karar verdiniz..?
Eviniz apartmanmı ve merkezi sistemmi.?
Uydu alıcınıza anten kablosunu duvardaki anten prizindenmi alıyorsunuz.
Yada direkt evin dısından yada ışıklandırma gibi bir yerden anten kablolarını indirip cihazınıza baglıyorsunuz..?
Evde nasıl bir sistem var azdaha acıklayıcı yazarsanız yardımcı olmaya calısalım.
Belkide baska bir arıza vardır.???

favoriturk

Aktif Üye
uydu alıcımın anten kablosu duvardaki prizden alınıyor, 1 ay önce uyducu geldi türksat çanakta görüntü yoktu anteni ayarladı o arada sordum kendisine bu uydu neden çalışmıyor diye bağlanmadığını belirtti diseqc nerde dedi bilmiyorum dedim yerin altına gömmüşler diyince onu görmeden olmaz dedi uydu çekmediği için bağlanmadığını düşünüyorum tadilattan önce çalışıyordu çünkü

favoriturk

Aktif Üye
dışarıya al bi Diceqc tak hocam dışarıya çıkan kabloyu Diceqc bağla çıkıştaki iki uçları türksat ve hotbird e bağla

anten kabloları duvar içinden prize gidiyor, prize nasıl bağlanacak ki o dediğin diğer disecq yok ortalıklta tam anlamadım açıkcası kusura bakma

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
duvardan çıkan çanağa giriyor ama lnb ucundan söküp Diceqc gireceksin Diceqc den çıkıp türksat ve hotbird e gireceksinyani Diceqc dışarı çanağın yayına takacaksın

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
diseqc takılı değilse sen takmış olacaksın ki takılı isede 2. devrede olmadığından dolayı görmeyecektir

favoriturk

Aktif Üye
diseqc takılı değilse sen takmış olacaksın ki takılı isede 2. devrede olmadığından dolayı görmeyecektir

Anladım ama durumu daha net izah edeyin. 2. çanak var 1.tanesi aktif türksat olan lnb 2 çıkıştı türksattaki 2 ayrı kablo geliyor, 2 ayrı oda için duvar fişine gidiyor kablolar, senin dediğini nasıl yapacağım hotbird uydusu boşta şuan disecq ile bağlansa bile duvardaki anten çıkışına yayın nasıl gidecek

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Anladım ama durumu daha net izah edeyin. 2. çanak var 1.tanesi aktif türksat olan lnb 2 çıkıştı türksattaki 2 ayrı kablo geliyor, 2 ayrı oda için duvar fişine gidiyor kablolar, senin dediğini nasıl yapacağım hotbird uydusu boşta şuan disecq ile bağlansa bile duvardaki anten çıkışına yayın nasıl gidecek

12063637_10208103413520595_8037165690627771788_n.jpg

Eger evin içinde bir sorun yoksa çalışır.

favoriturk

Aktif Üye
12063637_10208103413520595_8037165690627771788_n.jpg

Eger evin içinde bir sorun yoksa çalışır.

hocam teşekkür ederim güzel çizimin için ben anlatamıyorm anten sistemini türksattan 1 tane lnb var ama 2 çıkışlı bu 2 çıkıştan kablo geliyor ayrı ayrı 2 oda için ayrı kablo çıkıyor, bunları adam antenden gelen 2 kabloyu dışardan içeri giden 2 kablo ile birleştirmiş bağlantı yapmış şimdi senin dediğin gibi yaparsam türksat ve hortbir uydularını disecq lbn lerine bağlarsam çıkış olarak bir kabloluluk yer var zannedersem 2. kablo boşta kalacak yani muhtemelen 1 oda,da yayın olmakayacak

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
hocam teşekkür ederim güzel çizimin için ben anlatamıyorm anten sistemini türksattan 1 tane lnb var ama 2 çıkışlı bu 2 çıkıştan kablo geliyor ayrı ayrı 2 oda için ayrı kablo çıkıyor, bunları adam antenden gelen 2 kabloyu dışardan içeri giden 2 kablo ile birleştirmiş bağlantı yapmış şimdi senin dediğin gibi yaparsam türksat ve hortbir uydularını disecq lbn lerine bağlarsam çıkış olarak bir kabloluluk yer var zannedersem 2. kablo boşta kalacak yani muhtemelen 1 oda,da yayın olmakayacak

O zaman 2. odanın kablosunu evin dısından indirip pencereden gireceksin odaya.Çünkü anlattığına göre baska bir yolda yok..Bence.
Baska çözüm aklıma gelmiyor.

favoriturk

Aktif Üye
nasıl sistem yapmışlar anlamadım gitti yani 2 tv,de horbird izleme imkanımda olmayacak anladığım kadarı ile

favoriturk

Aktif Üye
Hocam biraz düşündüm buldum şu yöntemle olma ihtimali varmı 2 ayrı disecq olacak türksat çift lnb hotbird,de çifte lnb takarsam bunlardan gelen kabloları şu şekilde düşündüm türksat kablosunu ve hotbird,den gelen kabloyu 1.disecq,e bağlayarak 1 oda daki tv için 2 uydu yayını almak. 2.disecq içinde aynı işlemi uygulayarak 2.tv için 2 uydu yayını almak mümkün mü resi aşağıdaki gibi olacak

Son düzenleme:

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
bu resim gayet doğru sadece çift çıkışlı lnb ye göre dizayn edilmiş bizde bunun teklisini anlattık aynı şey sonuçta

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.