gittigidiyor

dreambox 800 HD pvr orjinal yardim

garip38

Vip Üye
slm elimde dreambox 800 hd pvr orjinal rezive var bunun sorunu ip adresini vermiyor internet üzerinden baglanmak istiyorum olmuyor kablo ile baglanmak istiyorum baglanmiyor kalkis yapiyor görüntü yok ses var boguk ses geliyor acilisda dispileyde su yaziyor
Box hat keine Lüftersteuerung Hardware->FC2 deaktiviert bu yazi geliyor hemen ardindan bu yaziyor
>ok,nichts tun
2 ok,und nicht mehr
nachfragen
bu sekilde oluyor buna ne yapmam gerekir düzeltmek icin ekran karanlik ses var tskler....

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
garip senin fan çalışıyormu buna dikkat ediyormusun.?
Verdiği hata fan donanımı özürlüdür diyor.Fanda bir arıza yok ise yeni imajı dreamup ile yükle.Olmazsa cihazı tamirciye götür fan sistemini degiştir.

garip38

Vip Üye
almanca yazıyor dogru fan ama fan yokki bunda ip neresini vermiyor

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
800 SE lerrde basıma aynı arıza gelmişti.Fan devreye girmediği için bir turlu cihaz siyah ekrandan kurtlamıyordu.5 dakikaya yakın bekledikten sonra cihaz boot olmayınca kapanıyordu.Sonra fanı deiştirdim sorun düzeldi.
Baska aklıma gelen bir sey yok.
Yazılımsal bir şey ise,dreamup ile yeni sıfır imaj atmayı dene istersen.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Asagıdaki dosyayı dreamup ile cihaza yükle,üzerine normal imaj yükle.Dreamup ile yükleme yapman için RS232 kablo ile cihazı PC ye baglaman gerekiyor.ComPort dogru değilse çalışmaz.

Ekli dosyalar

• dreambox-secondstage_84-r12.0_dm800.rar
    142.8 KB · Görüntüleme: 7

garip38

Vip Üye
dosya nerde bulmadım assagıda derken ?
birde dreamup ile de olmuyor baglanmıyor

Son düzenleme:

garip38

Vip Üye
kabloyu da degistim sorun devam ediyor bende fan var ama nere takacagimi bilmiyorum kablosunu mumkunse ressim koysan kablo nereye takacagimi dreambox 800 hd pvr orjinal

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
kabloyu da degistim sorun devam ediyor bende fan var ama nere takacagimi bilmiyorum kablosunu mumkunse ressim koysan kablo nereye takacagimi dreambox 800 hd pvr orjinal
Cihazı 800se diye cevap verdim.800 hd pvr lerde fan yok.Ama verdiği arıza fan diyor.
O halde sorun ya yazılımsal ki böyleyse direkt dreamup ile imaj atıp çözmen lazım..Yada donanımsal ise cihazı tamirden anlayan bir ustaya göstermen.
Ama dreamup ve rs232 ile cihaza baglanamaman tuhaf bir durum,acaba bi yerde bir şeyi eksik yada yanlışmı yapıyorsun.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Birde asagıdaki program ile dene.Baska forumlarda gördüm bir kac arkadaş bu program ile kurtarmıs.
Programı indir kur aç çalıştır.
RS232 ile cihazı ve pc yi birbirine bagla
Cihazını elektriğe tak.
Pc de cıkan ekrandan PC ne indirdiğin 800hd pvr sim3 yukarıda linkte verdiğim dosyayı göster ve flash tusuna bas ve yüklemeyi baslat.
Yükleme bitince cihazı kapat tekrar ac
Acarken normal webbröwserden yükleme yap,yani acılırken cihaza ip aldır ve o ip yi webbröwsere yaz ve yeni imajı yükle,kapatmadan geri gel ssl dosyasını yükle.
Bu işin başka bir yolu yöntemi yok.Eger cihazda donanımsal bir arıza yoksa olmaması mümkün değil..!!!
Bu işleri yaparken acele etmeden yap,sonucta cihazın zaten çökmüş durumda,o yüzden acele edip eksik-yanlış yapma işin işinden çıkamazsın.Dön dön olmuyor diye basa dönersin.

Ekli dosyalar

• JapharFlasher.rar
    1,011.8 KB · Görüntüleme: 10

garip38

Vip Üye
slm olmadi bence bunda teknik ariza vardir tamire yollayim eline saglik tskler...

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.