gittigidiyor

Mag 250 portal problemi

konyalialpay

Aktif Üye
Selam mag 250 icin yardima ihtiyacim var.Bir sahisdan mag 250 aldim icinde yukulu olan portal birturlu yeni firmware yuklememe izin vermiyor.Degisik firmware yuklemeye cabaladim herdefasinda wrong signatur yazisi cikiyor.Yardimci olursaniz sevinirim.Simdiden ilgi ve cevaplariniz icin tsk ederim.

garip38

Vip Üye
yutbe de var videolar seyret cok basit yaparsin..

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
mag cihazda portal oluyor ama o portala server numarası girmen gerekiyor mac adresinide servercine veriyorsun sana cihazı aktive ediyor

konyalialpay

Aktif Üye
mag cihazda portal oluyor ama o portala server numarası girmen gerekiyor mac adresinide servercine veriyorsun sana cihazı aktive ediyor

Menude portal eklemek icin herhangi birsey cikmiyor.Portal yazisi bile görunmuyor.server bölumunde sadece general ve more secenegi var.

konyalialpay

Aktif Üye
G9f43Q3
G9f43Q3
Buradan nasil gösterdigine dahil resme bakin.
G9f43Q3
G9f43Q3
kqPu5m
https://ibb.co/kqPu5m

Son düzenleme:

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
genel içerisinde portal olması gerekiyor eğer yoksa cihaza yazılım yüklemeniz gerekiyor mag larda şöylebi durum var eğer ürünü yeni aldıysanız aldığınız yerden yazılım yüklettirebilirsiniz eğer daha önce biri taraından portal iptv yüklendiyse cihaza şifre koyuyor ve kendisi hariç kimse açamıyor
buna dikkat edin
kısacası portal bölümü yoksa cihazı resetleyip yazılım yükleyeceksiniz
resetleme işlemi şöyle fişten çekin cihazı kumandadan menü tuşuna basarak fişi takın servis menüsü çıkar orada faktor default var bunu onaylayıp cihazı yeniden açın yazılımda aynı menüden yüklenecek

konyalialpay

Aktif Üye
genel içerisinde portal olması gerekiyor eğer yoksa cihaza yazılım yüklemeniz gerekiyor mag larda şöylebi durum var eğer ürünü yeni aldıysanız aldığınız yerden yazılım yüklettirebilirsiniz eğer daha önce biri taraından portal iptv yüklendiyse cihaza şifre koyuyor ve kendisi hariç kimse açamıyor
buna dikkat edin
kısacası portal bölümü yoksa cihazı resetleyip yazılım yükleyeceksiniz
resetleme işlemi şöyle fişten çekin cihazı kumandadan menü tuşuna basarak fişi takın servis menüsü çıkar orada faktor default var bunu onaylayıp cihazı yeniden açın yazılımda aynı menüden yüklenecek

ilgin icin tesekur ederim.Cihazi yeni almadim.Bir arkadas icine bir sirketten portal yukletmis.Uyeligi bitince boxu bana verdi.Yeni yazilim yuklemeye kalktigimda cihaz kabul etmiyor.Wrong signature diyor ve hicbirsey yapamiyorum.Sadece embedded portali sectigim zaman boxdaki menulere girebiliyorum.

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
ilgin icin tesekur ederim.Cihazi yeni almadim.Bir arkadas icine bir sirketten portal yukletmis.Uyeligi bitince boxu bana verdi.Yeni yazilim yuklemeye kalktigimda cihaz kabul etmiyor.Wrong signature diyor ve hicbirsey yapamiyorum.Sadece embedded portali sectigim zaman boxdaki menulere girebiliyorum.

server aldığı kişiyle irtibat kurun cihazı o kişi açabilir
oda muhtemelen şifre satınalman gerektiğini söyleyecek uyanık satıcı politikası anlayacağın...

konyalialpay

Aktif Üye
server aldığı kişiyle irtibat kurun cihazı o kişi açabilir
oda muhtemelen şifre satınalman gerektiğini söyleyecek uyanık satıcı politikası anlayacağın...

Aynen dedigingibi server satis yapan yeri aradim.Ancak bizden kanal satin alirsan ozaman kullanabilirsin boxu dedi.Biz legal is yapiyoruz dedi.Benimde o an aklima gelmedi ama tekrardan onlari arayip islerinin nasil legal oldugunu soracagim.Sahtekarlar birde legal diye söyluyorlar sanki butun kanallarin lisansi onlarda.Boxu bir sekil operatör key ile kitlemisler.Bu yuzden hangi firmware yuklemeye kalkarsan kalk Wrong signatur diye kabul etmiyor.Bunun bir yolu yokmu acaba.

garip38

Vip Üye
Imaj indirin, rar/zip den cikarin ve usb sticke kopyalayin klasörleri.
Cihazin fisini cekin usb sticki arkadan baglayin kumanda da menü tusunu basarak fisini takin ve bios ekran acilana kadar basili tutun.
Bios da Upgrade Tools a girin ve okeyleyin.. ardindan USB Bootstrap ve okeyleyin..
Simdi usb stick den imaji kuracak.. 2 - 3 dk sürer..
Kendiliginden boot ettikten sonra setting tusun a tiklayin ve software update yapin..
Simdi normal adresinizi portal a verebilirsiniz..

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
Imaj indirin, rar/zip den cikarin ve usb sticke kopyalayin klasörleri.
Cihazin fisini cekin usb sticki arkadan baglayin kumanda da menü tusunu basarak fisini takin ve bios ekran acilana kadar basili tutun.
Bios da Upgrade Tools a girin ve okeyleyin.. ardindan USB Bootstrap ve okeyleyin..
Simdi usb stick den imaji kuracak.. 2 - 3 dk sürer..
Kendiliginden boot ettikten sonra setting tusun a tiklayin ve software update yapin..
Simdi normal adresinizi portal a verebilirsiniz..

söylediğin işlem yazılım yüklemek için ben daha önce bu işlemi kendim yaptım ama cihaz yine açılmadı fransada bi arkadaşımda 10 kadar cihaz var hiçbiri açılmıyor
çözümü bilen olursa banada söyleyin :)

konyalialpay

Aktif Üye
söylediğin işlem yazılım yüklemek için ben daha önce bu işlemi kendim yaptım ama cihaz yine açılmadı fransada bi arkadaşımda 10 kadar cihaz var hiçbiri açılmıyor
çözümü bilen olursa banada söyleyin :)

Helal olsun kardes iste bende bunu aciklamayi veya anlatmayi basaramadim.Nekadarde nasil oldugunu yazsam cevap ayni (firmware yukleme nasil olur).insallah bu isi bilen birileri cikar.

garip38

Vip Üye
kahraman benim is arkadasininda bloke olmus bu sekilde actim baska yerden ip almis aldigi yer kitlemis ben actim senden ip alip yukledim hala bakiyo :)

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.