gittigidiyor

Dreamstar hybrid cihazim servisten dreamstar mini iptv hd olarak geldi

metjoan

Aktif Üye
SELAM ARKADASLAR, BEN BATUM'DA YASIYORUM ASLEN IZMIRLIYIM. DREAMSTAR HYBRID CIHAZIM FLASH SORUNU YASADI VE HIC BIR YAZILIM ALMIYORDU KI RS232 KABLOMDA VAR VE KABLOM CALISIYOR. IZMIRE GIDEN BIR ARKADASLA CIHAZIMI SERVISE YOLLADIM FAKAT 1506/1507 ISLEMCILI HYBRID CIHAZIM 1502/1512 MINI IPTV HD OLARAK GERI GELDI. CIHAZIN DIS GORUNTUSUNDEN BENIM OLDUGUNU ANLIYORUM FAKAT SERVIS YANLIS FLASH MI YUKLEMIS ONU BILMIYORUM. CIHAZIMI VERECEGINIZ BIR YAZILIMLA TEKRAR 1506/1507 ISLEMCILI HYBRID CIHAZA DONDUREBILIR MIYIZ? USTALAR YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM. SU ANKI VERSIYONU EKRAN GORUNTUSU OLARAK ATIYORUM. KOLAY GELSIN.
9a7W1k.jpg

FWgUq.jpg

metjoan

Aktif Üye
Yok mu yardimci olabilecek bir arkadas?

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
cihazın sunplus işlemcili orj yazılımı indirip usb den eğer almassa rs232 yoluyla yükleyebilirsin
dönüşüm yazılımı yüklenmiş muhtemelen

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Orjinal yazılımı yüklersen,cihazın uzun zamandır internete baglanıp kullanıldıgı için free ip tv,freecam gibi uygulamaların süresi bitmiş olabilir.Malum bu gibi cihazlara free uygulamalar genelde 1 yada 2 yıl veriliyor.Sonra paralı server alman gerekiyor.
Bu durumda servis sana belki kıyak yapıp dönüşüm yazılımı yüklemiştir,ki bununda amacı bedava yani free serverden 1-2 yıl daha yararlanabilmen için.Bilmiyorum bu yeni yazılımda neler var,artıları eksileri nelerdir bilmiyorum.Siz kontrol edin eski yazılıma göre eksileri varsa,digimy ustanın dediği gibi Usb yada rs232 ile orjinal yazılımıda yükleyebilirsiniz.
Ama yok bu yazılımda free iptv,freecam serverler var ise ve sorunsuz ise bu şekilde kullanmaya devam edin bence...?

metjoan

Aktif Üye
cihazın sunplus işlemcili orj yazılımı indirip usb den eğer almassa rs232 yoluyla yükleyebilirsin
dönüşüm yazılımı yüklenmiş muhtemelen

Hocam cevapladiginiz icin tesekkur ederim, soylediginiz gibi cihazın sunplus işlemcili orj yazılımıni indirip usb den rs232 yoluyla yüklemeye calistim fakat maalesef almiyor cihazi prize takdiktan sonra display ---- yaniyor fakat yazilim yuklenmiyor.

Son düzenleme:

metjoan

Aktif Üye
Orjinal yazılımı yüklersen,cihazın uzun zamandır internete baglanıp kullanıldıgı için free ip tv,freecam gibi uygulamaların süresi bitmiş olabilir.Malum bu gibi cihazlara free uygulamalar genelde 1 yada 2 yıl veriliyor.Sonra paralı server alman gerekiyor.
Bu durumda servis sana belki kıyak yapıp dönüşüm yazılımı yüklemiştir,ki bununda amacı bedava yani free serverden 1-2 yıl daha yararlanabilmen için.Bilmiyorum bu yeni yazılımda neler var,artıları eksileri nelerdir bilmiyorum.Siz kontrol edin eski yazılıma göre eksileri varsa,digimy ustanın dediği gibi Usb yada rs232 ile orjinal yazılımıda yükleyebilirsiniz.
Ama yok bu yazılımda free iptv,freecam serverler var ise ve sorunsuz ise bu şekilde kullanmaya devam edin bence...?

Hocam cevapladiginiz icin tesekkur ederim, cihazim maalesef hem kendi orijinal yazilimini yuklemiyor hem de herhangi bir sunplus 1506/1507 yazilim yuklemiyor. sunplus 1502/1512 yazilim yuklenmekte.

metjoan

Aktif Üye
Cihazin orijinal yazilimini SunPlus Loader ile Chip ID sini 1502/1512 ayarlayip yuklemeye calistigimda yazilim yuzde yuz oluyor ama calismiyor, isimlerini rom.bin olarak degistirip denedigimdede ayni maalesef ustalarim. Wait For Reset System... diyor bekliyorum ayni, cihazi fisten cekip tekrar takiyorum cihaz acilmiyor.

Mi0AI.jpg

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
sunplus işlemcili cihazlarda yazılım almama gibi sorun olmaz ben yıllardır yüklüyorum hocam muhakkak kablo yada rs232 haberleşme sorunu yaşıyosun

metjoan

Aktif Üye
sunplus işlemcili cihazlarda yazılım almama gibi sorun olmaz ben yıllardır yüklüyorum hocam muhakkak kablo yada rs232 haberleşme sorunu yaşıyosun

1502/1512 yazilimlar rahatca yuklenebiliyor ustam. Ben de ne yapacagimi sasirdim.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Valla bu sorunu çözse çözse memoli usta çözer.Özelden mesaj atın size dönecektir.

metjoan

Aktif Üye
müdürüm hiçbirşekilde yazılım aldıramadıysanız yapacak başka bişey kalmıyor firmaya gönderip orj yazılımını yüklemelerini istemeniz gerekiyor

saygılarımla kolay gelsin

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bazi 1502/1512 yazilimlari aliyor ustam. Dun gece icini actim cihazin SPH121S1-F yazisi gordum.

memoli1478

Yönetici
Administrator
Bu cihaza ilk olarak yazılımına bakacam sonrasında
2 yazılım hazırlayacak sana normale doner

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.