gittigidiyor

Bios Yükseltme

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Merhaba arkadaşlar.
Eski netbook un ekranı kırıldı,bende yeni bir laptop aldım 2.el.Üzerinde windows7 ultimate yüklü idi.
Üzerine windows8.1 pro yükledim,herşey normal yüklendi cihaz açıldı,kurulum tam olarak bitti,cihazı internete bağlayıp tam işlemler,internette gezinme,dosyalara bakma vs vs yapmaya çalışınca,malesef ''windows hata ile karşılaştı,kapatılması gerekiyor'' diye hata verip devamlı reset atıyordu.
Bende kalktım bu sefer windows10 yükledim ondada aynı hatayı verdi.Herşey oluyor fakat pc de gezmeye,sorf yapmaya vs ye baslayınca ''windows hata ile karşılaştı,kapatılması gerekiyor'' hatası ile karşılaşıyorum.
Neyse internetten araştırdım,driwerler güncellenmesi gerekiyormuş,fakat cihazın üzerindeki BİOS eski olduğu için,pc güncelleme yapamadığı ve sistemi kaldıramadığı için bu hatayı veriyormuş.
Kısaca BİOS güncellenmesi gerekiyormuş.
Az araştırdım fakat gerekli Bios güncelleme dosyalarını bulamadım,bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaştan yardım bekliyorum.
Pc nin marka model ve işlemcisini vs vs özelliklerini asagıya yazıyorum.

Toshiba
Model adı:C660-1K7

İşlemci:İntel(R)Core(TM) İ3 CPU M 380 @ 2.53GHZ 2.53GHZ
Yüklü Bellek(RAM): 3 GB
Sistem Türü: 32 Bit

Mevcut sistem:Windows7 Ultimate
Gelişmiş Sistem Ayarları:Service Pack 1

Bu Toshiba laptoplarda BİOS yükseltme konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
Not:Toshiba Türkiye destegi aradım,''Servise getirin halledelim'' diyorlar.Kısaca para para para diyorlar :(

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
toshiba destek sitesine gir anakartının bul bios dosyalarına bak eğer orda güncel yoksa hiç arama bios biraz riskli aslında çökerse anakart gider günümüzde bios yazan yerler yok artık

win10 iyimi hiç yüklemedim

win7 en iyisi bence

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
toshiba destek sitesine gir anakartının bul bios dosyalarına bak eğer orda güncel yoksa hiç arama bios biraz riskli aslında çökerse anakart gider günümüzde bios yazan yerler yok artık

win10 iyimi hiç yüklemedim

win7 en iyisi bence

Ben eski netbook da windows10 yüklü idi.Ve hız olarak neredeyse windows7 nin 2 katı hızlı.Menülerde geçişler çok seri ve görsel olarakta çok güzel.İlla windows10 yüklemem şart değil ama,windows7 nin üzerinde hiç bir imaj yüklenmiyor.Yarın öbürgün xp gibi 7 ninde destegi bitecek.Belki 1 sene en fazla 2 seneye kadar windows7 de,xp gibi olacak,bu yüzden ugrasıyorum. :D
Anakart bilgilerini nereden öğrenmem-bakmam gerekiyor.?

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Usta neyaptın,win10 u attınmı cihaza.?
Performansı nasıl.?

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
indirdim ama yoğunluk var musait olunca atar bilgi veririm
sanada driver pack solution öneririm driver yüklemek için

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Merhaba arkadaşlar.
Eski netbook un ekranı kırıldı,bende yeni bir laptop aldım 2.el.Üzerinde windows7 ultimate yüklü idi.
Üzerine windows8.1 pro yükledim,herşey normal yüklendi cihaz açıldı,kurulum tam olarak bitti,cihazı internete bağlayıp tam işlemler,internette gezinme,dosyalara bakma vs vs yapmaya çalışınca,malesef ''windows hata ile karşılaştı,kapatılması gerekiyor'' diye hata verip devamlı reset atıyordu.
Bende kalktım bu sefer windows10 yükledim ondada aynı hatayı verdi.Herşey oluyor fakat pc de gezmeye,sorf yapmaya vs ye baslayınca ''windows hata ile karşılaştı,kapatılması gerekiyor'' hatası ile karşılaşıyorum.
Neyse internetten araştırdım,driwerler güncellenmesi gerekiyormuş,fakat cihazın üzerindeki BİOS eski olduğu için,pc güncelleme yapamadığı ve sistemi kaldıramadığı için bu hatayı veriyormuş.
Kısaca BİOS güncellenmesi gerekiyormuş.
Az araştırdım fakat gerekli Bios güncelleme dosyalarını bulamadım,bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaştan yardım bekliyorum.
Pc nin marka model ve işlemcisini vs vs özelliklerini asagıya yazıyorum.

Toshiba
Model adı:C660-1K7

İşlemci:İntel(R)Core(TM) İ3 CPU M 380 @ 2.53GHZ 2.53GHZ
Yüklü Bellek(RAM): 3 GB
Sistem Türü: 32 Bit

Mevcut sistem:Windows7 Ultimate
Gelişmiş Sistem Ayarları:Service Pack 1

Bu Toshiba laptoplarda BİOS yükseltme konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
Not:Toshiba Türkiye destegi aradım,''Servise getirin halledelim'' diyorlar.Kısaca para para para diyorlar :(

@mehmetkarahanlı bu sorunu nasıl çözebilirim.Forumda ALLLAH cc razı olsun birkaç bilgi vermişin fakat benim sorunu çözmeme derman olmadı.Buradaki konuda daha net açıklama var,yardımcı olabilirmisin..?

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
sonuçta hizmet alırsınız fakat yeni versionda önerilen sistem gereksinimlerinin etkilerini unutma

supermax

Aktif Üye
sizlere yardımcı olabildikse ne mutlu bize inş sorunu çözersiniz hata devam ederse hdd deneyin

supermax

Aktif Üye
sisteminizde bios güncellediğiniz halde sıkıntı yaşarsanız harddisk değişimi yapıp deneyin
bence

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.