gittigidiyor

IPTV linklerini uydu alıcı kanal listesine ekleyemiyorum.

turoktr

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,

DreamBox 800HD SE kullanıyorum. Dreambox Edit programıyla kanal listelerimi istediğim gibi düzeniyorum ama verilen IPTV linklerinden bir buket oluşturup mevcut kanal listemin içine atıp dreamboxa göndermek istiyorum.

Bir türlü yapamadım.
Bilenler anlatabilir mi acaba?
Açıkça anlatan bir link de verebilirsiniz.
Teşekkürler...

coolmeen

Vip Üye
Dreamedit programını aç ve kanal listeni göster.

Ekran Alıntısı.jpg

En sag taraftaki buket listesiniz üzerine gel ve sag tıkla.Ve yeni buket olustura tıkla.Bukete kafana göre isim ver.

Ekran Alıntısı1.jpg

Yeni olusturdugun bukete tıkla ve sagdan 2.sırada bos acılan sayfada sag tıkla ve add kutucuguna tıkla.
Karşınıza çıkan menü su sekilde olacak.

Ekran Alıntısı2.jpg

Yukarıdaki kutunun ust kısmındaki satıra kanalın yada ip tv nin adını yaz.
Altındaki kutuyada adresi yaz.

Ekran Alıntısı3.jpg

non-TS işaretli olsun.
TV işaretli olsun.

Ve ekle kutusuna tıkla.

Bu şekilde ip tv sizin kanal listenize eklenmiş olacak.
Yeni listenizi cihazınıza gönderin,size soracak,değişiklikler kaydedilsinmi? diye evet deyin ve gönderin.
Cihazı restart enigma yapın bu kadar..

turoktr

Aktif Üye
Dreamedit programını aç ve kanal listeni göster.
En sag taraftaki buket listesiniz üzerine gel ve sag tıkla.Ve yeni buket olustura tıkla.Bukete kafana göre isim ver.
Yeni olusturdugun bukete tıkla ve sagdan 2.sırada bos acılan sayfada sag tıkla ve add kutucuguna tıkla.
Karşınıza çıkan menü su sekilde olacak.
Yukarıdaki kutunun ust kısmındaki satıra kanalın yada ip tv nin adını yaz.
Altındaki kutuyada adresi yaz.
non-TS işaretli olsun.
TV işaretli olsun.

Ve ekle kutusuna tıkla.

Bu şekilde ip tv sizin kanal listenize eklenmiş olacak.
Yeni listenizi cihazınıza gönderin,size soracak,değişiklikler kaydedilsinmi? diye evet deyin ve gönderin.
Cihazı restart enigma yapın bu kadar..

Üstadım dediğin gibi yapmaya çalıştım fakat IPTV isminde oluşturduğum yeni buketin solda ok işaretiyle gösterdiğim boş alanına sağ tıklayınca gelen liste etkin değil. Dream Editin birkaç versiyonunu demedim en son 6.0 dı olmadı.
Bir yerde yanlış mı yapıyorum?

coolmeen

Vip Üye
Hersey tamam sadece son hamleyi yapmayı unutmusun..
Bos olan yere yani kırmızı okun olduğu kısımda mausu sagtıkla,ve en altta açılan İPTV and other streaming services yazan yerin üzerine gel.Üzerine gelince yeni bi satır acılacak, add diyei..add ye tıkla ve son bölüme geç...Yani adresi ve tv adını ekleme kısmına geç..

Az kalmış sen dediklerimle devam et.Yolun doğrudur..
Kolay Gelsin..

coolmeen

Vip Üye
Olmadı normal tv kanallarının olduğu bölümde en altta bos biyere tıkla,aynı işlemi ordada yapabilirsin..
Dreamboxedit son versiyonu kullan.Sitede enigma2 plugin bölümünde mevcut.Ordan indirebilirsin..

turoktr

Aktif Üye
Üstadım hallettim dreamboxEDIT 6.0.2.0 versiyonu ile dediğin gibi ekledim. non-TS ve TV bölümleri tıklı. Kanala isim verip "save" deyip çıktım. DreamboxEdit programını son haliyle kaydettim, Dreambox 800 HDSE alıcıya yolladım. Restart GUI yapıp IPTV buketi ve içine kaydettiğim 5 tane IPTV kanalı gördüm. Tıkladım ama kanallar açılmadı.
Halbuki VLC playerde açılıyor bunlar.Siz biliyorsunuzdur neden açılmadığını.Uydu alıcı üzerinden başka bir ayar mı yapmam lazım. Imajdan farkeder mi?

2. Konu da elimde hazır IPTV listesi var. Bu listeyi Barry Allen le yüklediğim bir imajla gelmişti. Kendi buket listemi yüklemeden önce dreambox edit ile buket olarak bir kenara kaydetmiştim. Yani elimde dreambox edit ile oluşturulmuş hazır bir IPTV buketi var. Bunu kendi buketime nasıl eklerim? Tabi kendi kanal listemi bozmadan. :)

turoktr

Aktif Üye
Hersey tamam sadece son hamleyi yapmayı unutmusun..
Bos olan yere yani kırmızı okun olduğu kısımda mausu sagtıkla,ve en altta açılan İPTV and other streaming services yazan yerin üzerine gel.Üzerine gelince yeni bi satır acılacak, add diyei..add ye tıkla ve son bölüme geç...Yani adresi ve tv adını ekleme kısmına geç..

Az kalmış sen dediklerimle devam et.Yolun doğrudur..
Kolay Gelsin..

Yukarıda anlattığım gibi yaptım. Kanallar açılmıyor "%1 buffering" çıkıyor öylece kalıyor. Ama VLC playerde anında açılıyor.
Söylediğin şekilde yapınca stream şeklinde oluyor. Fakat DreamBox 800 HD SE de streamlar çalışmıyor. PowerVu dan biliyorum.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.