gittigidiyor

VLC Player çalışmıyor

gonulce

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar, ben pluginslerden vlcplayer pluginini indirdim. uydu alıcıdan pc'nin ip nosunu girdim. pc'de vlc'yi çalıştırdım. Ancak uydu alıcıdan vlc playerı açtığımda pc'deki filmleri göremiyorum. "No ping from server 192.168.1.11" hatası alıyorum. dreambox kullananların bölümünde bu konuyu çözenlerin yöntemlerinin hepsini denedim ama olmadı. acaba gigabluda bu vlc plugini çalışmıyor mu? ya da ben nerde yanlış yapıyorum. kurup deneyen varsa bana çözümünü ayrıntılı olarak anlatırsa çok sevinicem, şimdiden teşekkürler.

coolmeen

Vip Üye
Pc den ag ayarlarina gir.Agindaki cihazlari bu.Muhakkak gigiablue yada gigablue cihazda kullandigin skin ile ilgili bir ad karsina cikacak.Bu ibarenin uzerine gel ve konak olarak ekle.
Yani pc ye cihazini onun uzantisi olarak goster ve ekle.Ardindan uydu alicinizin vlc plugini ile ne acmak yada gormek istiyorsan onu yap.

gonulce

Aktif Üye
Pc den ag ayarlarina gir.Agindaki cihazlari bu.Muhakkak gigiablue yada gigablue cihazda kullandigin skin ile ilgili bir ad karsina cikacak.Bu ibarenin uzerine gel ve konak olarak ekle.
Yani pc ye cihazini onun uzantisi olarak goster ve ekle.Ardindan uydu alicinizin vlc plugini ile ne acmak yada gormek istiyorsan onu yap.

dediğini yaptım ama değişen bişey yok arkadaşım, maalesef aynı hatayı alıyorum, dosyaları görmüyor. sen bunu denedin ve vlc çalıştı mı?

gonulce

Aktif Üye
bir de pc'den GByu buluyorum ama "konak olarak ekle" diye bir menü yok. o dediğin uydu alıcının ağ menüsü altında var. sanki yanlış tarif etmişsin gibi geldi. bir de sen deneyip de sende olup olmadığını yazarsan sevinirim. teşekkürler...

coolmeen

Vip Üye
Konak olarak ekle menusu tabiki uydu alicida var.Ben sen olayi daha iyi anla diye o sekilde tarif ettim.
Ben evimde ayni agi kullanan PC ve dreambox 800se yi bagladim/Kisaca yukaridaki islem ile dreambox pc min c - d gibi surucusu olarak ekledim.
Dedigin film oynatma olayini dreamboxtan pc dekini,pc den dreamboxtaki filmkleri oynatabiliyorum.Yada filezilla yada FXP ile yaptigimiz dosya-veri aktarma islerini direkt bu sekilde yapiyorum.
PC ye indirdigim filmleri dreamboxun harddiskine normal pc de D den yada USB den baska bir pc bolumune aktarma yapar gibi koyla yapistir sistemiyle yapiyorum.
Belkide sorun imajnizdadir.Ki imajdan olmasi cok dusuk bi ihtimal ama,siz yinede OpenPLI imaj kullanin.TSpnelden VLC plugin indir.Ardindan dedigim cihazlari birbirine tanitma-ekleme olayini yap.

gonulce

Aktif Üye
sen dreambox kullanan biri olarak Gigablue forumuna yazıp destek olduğun iin teşekkür ederim öncelikle. fakat dediklerini yapmama rağmen yine dosyaları görmüyor. sanırım bu vlc player sadece dreamboxta felan çalışıyor. gigablueda deneyip de çalıştırabilen var mı onu merak ettim aslında. eğer Gigablueda olmuyorsa boşuna uğraşmak istemiyorum. Tspanelden indirilen vlc playerın benim Gigabluenunu eklenti menüsünden indirdiğimden bir farkı mı var acaba?
benim asıl sorunum aslında şu:
enigma2 uydu alıcımda (Gigablue) .ts linkleri donmadan izleyemiyorum. piyasada da hep bu .ts linkler paylaşılıyor. bu linklerin uzantısını .m3u8 yapmama rağmen illa 40 sn. -60 sn. sonra felan donup kalıyor. halbuki aynı linkler vlc ya da simple playerda hiç donmadan çalışıyor. yani bu tip linkler enigma2 cihazlarla uyumsuz mu? daha iyi bir uydu alıcısında bu .ts linkler donmadan izlenebiliyor mu çok merak ediyorum. eğer hiçbir e2 cihazda bu .ts linkler (m3u8'e çevirmeme rağmen) donmadan izlenemiyorsa ben de boşuna uğraşmayayım. çünkü denemediğim image ve iptv programı kalmadı? ancak şunu da belirteyim ki eğer sorun benim cihazın flashının ya da belleğinin az olması olsa normal m3u8 ya rtmp gibi linklerde de donma olurdu. ancak onlarda olmuyor. ben pc'de ve android telefondaki vlc playerda da denedim bu .ts linkleri ve hiç donmadan yarım saat seyrettim. İşte o yüzden enigma2de bu vlc pluginini çalıştırabilirsem belki pc ve android cep telefonu gibi donmadan seyredebilirim diye uğraşıyorum. cevap verebilirseniz çok sevinicem. şimdiden teşekkürler

coolmeen

Vip Üye
sen dreambox kullanan biri olarak Gigablue forumuna yazıp destek olduğun iin teşekkür ederim öncelikle. fakat dediklerini yapmama rağmen yine dosyaları görmüyor. sanırım bu vlc player sadece dreamboxta felan çalışıyor. gigablueda deneyip de çalıştırabilen var mı onu merak ettim aslında. eğer Gigablueda olmuyorsa boşuna uğraşmak istemiyorum. Tspanelden indirilen vlc playerın benim Gigabluenunu eklenti menüsünden indirdiğimden bir farkı mı var acaba?
benim asıl sorunum aslında şu:
enigma2 uydu alıcımda (Gigablue) .ts linkleri donmadan izleyemiyorum. piyasada da hep bu .ts linkler paylaşılıyor. bu linklerin uzantısını .m3u8 yapmama rağmen illa 40 sn. -60 sn. sonra felan donup kalıyor. halbuki aynı linkler vlc ya da simple playerda hiç donmadan çalışıyor. yani bu tip linkler enigma2 cihazlarla uyumsuz mu? daha iyi bir uydu alıcısında bu .ts linkler donmadan izlenebiliyor mu çok merak ediyorum. eğer hiçbir e2 cihazda bu .ts linkler (m3u8'e çevirmeme rağmen) donmadan izlenemiyorsa ben de boşuna uğraşmayayım. çünkü denemediğim image ve iptv programı kalmadı? ancak şunu da belirteyim ki eğer sorun benim cihazın flashının ya da belleğinin az olması olsa normal m3u8 ya rtmp gibi linklerde de donma olurdu. ancak onlarda olmuyor. ben pc'de ve android telefondaki vlc playerda da denedim bu .ts linkleri ve hiç donmadan yarım saat seyrettim. İşte o yüzden enigma2de bu vlc pluginini çalıştırabilirsem belki pc ve android cep telefonu gibi donmadan seyredebilirim diye uğraşıyorum. cevap verebilirseniz çok sevinicem. şimdiden teşekkürler
İp tv ts uzantılı lınklerın 40-60 saniye hıc takılmadan oynatıp sonra takılmaya donmaya baslaması cıhazınızda yüklü imaj ile ilgilidir.Gigiablue ve vu cihazlarda bu tip sorunlar daha fazla olabiliyor.Ama sunu diyebilirim,cihazınıza Blackhole3 serisi son güncel imajı yükleyin,yada openpli son güncel imajı yükleyin.Dediğiniz sorunlar bazen bendede oluyordu.Kı benım ınternet hızım 19 ile 23mbit arası bi yüksek hızlı internet kullandıgım halde bile oluyordu.Sonra blackhole3.0.2 imajı yükledim ve 50-60 saniye sonra donma olayı bitti diyebilirim.Üzerine birde su işlemi yaptım:Cihaz wifiye wifi adaptör ile kablosuz baglanıyordu.İptal ettim direk modemden kablolu baglantı aldım.Suan 1080p filmleri dahi direk inernetten donmadan izleyebiliyorum.Tavsiyem bu konulardadır.
Vlc konusunda ise imajını değiştir dediğim gibi.Ardından tekrar dene.

gonulce

Aktif Üye
coolmen kardeş, tavsiyelerin için teşekkürler ama sanırım ben free olan .ts linkleri kullandığımı belirtmedim. sen belki ücretli iptv kullanıyor olabilirsin. bir diğer konu zaten mesajımda da belirtmiştim denemediğim image ve iptv plugini kalmadı diye. ama senin tavsiye ettiğin imageler vu+ dreambox vb. cihazlar için sanırım. ben Gigablue kullanıyorum ve bu tavsiye ettiğin imageler benim cihaza yüklenemez. sitesinden de baktım Gigablue desteklemiyor. ya da ben yanlış biliyorsam bana gigabluya uygun olanın linkini atabilirsin. ben openmips, openatv, openvix, openspa, opendroid, hdfreaks, opennfr, eurosat, openwiev imageleri uyumlu olduğu için bunları kurabiliyorum sadece. senin dediklerine göre ben openpli ya da blackhole image yüklenebilen bir uydu alıcım olsa belki bu sorunu yaşamayacağım. keşke gigablue kullanıp da deneyen biri de cevap verseydi.
ilgilendiğin ve verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.