hop1 cccam server   KAHRAMAN ELEKTRONİK
n11.com
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Bu Kişi
  Şuan Sitede Değil...
  mehmetkarahanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Vip Üye
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Hangi İl
  Eskişehir
  Mesleği
  Bilgisaray ve ADSL-Android uzmanı
  Receiverim
  nexstar
  Mesajlar
  22,965
  Tecrübe Puanı
  45

  dikkat [Çözüldü] Laptop Bataryalı Mı Bataryasız Mı Kullanılmalı?  Laptop bataryasını üzün süre kullanmak için ne yapmalı ? Laptop Bataryalı Mı Bataryasız Mı Kullanılmalı? Laptop için doğru şarj önerileri nelerdir?


  Eskiden çalışan bilgisayarınız artık çalışmıyorsa, kullandığınız batarya şarjı tutamıyorsa, güç simgesinin yanındaki pil gösterge LED’i yanmıyorsa ya da sürekli yanıp sönüyorsa laptop piliniz kullanıma bağlı hasar görmüş olabilir. Bu tip sorunları hemen her notebook bilgisayar kullanıcısı yaşıyor.


  Laptop bataryasını üzün süre kullanmak için ne yapmalı ?

  1) Bataryayı sürekli canlı tutunuz. Haftada en az bir kez deşarj ve şarj işlemini gerçekleştiriniz. Uzun süre şarj-deşarj işlemi yapılmazsa hücreler enerji depolama özelliğini yitirmeye başlarlar.
  2) Notebooku mümkün oldukça batarya ile kullanınız. Güç adaptörü ile çalışırken bataryanın %100 dolu olduğu ikazını alınca adaptör bağlantısını kesiniz. Şarj adaptörü ile uzun süreli kullanımlarda (genellikle notebookun desktop olarak kullanıldığı durumlar) bataryanın şarj-deşarj işlemi ihmal edilebilmektedir.

  3) Bataryadaki enerji seviyesinin %5 in altına düşmesine izin vermeyiniz. Notebookunuzdaki güç seçenekleri ayarlarından kritik şarj seviyesini düzenleyebilirsiniz. Batarya enerji seviyesi %0 mertebesine indiğinde, pillerin ilk şarjı alması güçleşmekte ve ayrıca enerjisinin asla kesilmemesi gereken batarya iç devresi bozulabilmektedir. Bu durumda pil hücreleri sağlam olsa bile batarya sağlıklı bir şekilde çalışmayacaktır

  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]
  4) Notebookunuzun soğutma sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığına dikkat ediniz. Aksi takdirde aşırı ısıdan dolayı pil hücreleri zarar görüp özelliklerini yitirebilirler.

  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]

  5) Batarya kullanımı zaruri değil ise ve bataryanın yıllarca sağlıklı kalması isteniyorsa %100 dolu bir şekilde kuru bir ortamda muhafaza edilmeli, haftada bir kez deşarj-şarj işlemi uygulanarak canlı tutulmalıdır.
  6) Notebook çalışır durumda iken batarya sökme-takma işlemi yapılmamalıdır. Hem notebook hem de bataryanın sıhhati açısından bu konuya dikkat edilmelidir.
  7) Bataryanın notebooka bağlantı noktaları kesinlikle kısa devre edilmemelidir.
  8) Batarya kesinlikle nemden, sıvı temasından ve aşırı ısıdan korunmalıdır.
  9) Notebooka herhangi bir şekilde sıvı teması olduğunda ilk olarak enerji kesilip batarya sökülmelidir. Sıvı temasının notebooka verebileceği zararları en aza indirmek bu şekilde mümkün olacaktır.
  10) Batarya yuvasına tam oturmuyor ise zorlanmamalı, fiziksel hasarlardan kaçınmalı ve bir servise başvurulmalıdır.
  11) Notebook mutlaka arkasında yazan input Volt ve Amper değerlerini asgaride taşıyan, yeterli güç seviyesine (Watt) sahip bir güç adaptörü ile kullanılmalıdır. Aksi durumda notebook çalışsa bile batarya şarjı gerçekleşmez ve hücreler zamanla canlılıklarını yitirirler.

  12) Batarya kullanım süresi notebookun o anda ne kadar enerji harcadığı ile alakalıdır. Notebook üzerinde enerji harcayan birçok donanım mevcuttur (cpu, vga chip, fanlar, speakerlar, hdd ve optik sürücü motoru, wireless lan, bluetooth, usb aygıtlar vs). Bu donanımların değişik kullanım kombinasyonları farklı sürelerde batarya ömrü anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bataryanızdan her şekilde aynı kullanım süresini beklemeyiniz. Bataryanız sadece internette dolaşırken 3 saat dayanıyorsa, 3d oyun oynarken (vga chip, cpu, fanlar, speakerlar yoğun olarak devrede) 1.5 saat veya yüksek sesle cd den müzik dinlerken (optik sürücü motoru, speakerlar yoğun olarak devrede) 2 saat dayanması normaldir

  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]
  13) Güç adaptörü notebooka bağlı iken batarya enerji seviyesi %1 puan bile ilerlemiyorsa öncelikle notebookun batarya şarj devresinin sağlam olup olmadığı kontrol edilmeli/ettirilmelidir. Batarya şarj devresi arızalı ise gereksiz yere yeni bir batarya satın almış olabilirsiniz.
  14) Batarya ömrü azaldığında kesinlikle şoklama yöntemine başvurmayınız. Bataryanızın kalan ömrünü de bu şekilde tüketmiş olacaksınız. Şoklama bataryaya geçici bir kapasite kazandırır ve kısa süre sonra batarya tamamen ömrünü yitirir.
  15) Batarya ömrü azaldığında veya batarya şarj olmadığında pil hücrelerini değiştirmek yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Ancak çoğunlukla zaman, para ve kaynak israfı ile sonuçlanmaktadır. Hücre değişimi bilinçli ve profesyonelce yapıldığında verimli olabilmekte (batarya iç devresi sağlam olmak kaydıyla) ancak bu işlemin maliyeti de yeni bir batarya bedeline yaklaşmaktadır.
  16) Batarya arızalarının büyük bir kısmı batarya içerisindeki kontrol devresi ile ilgilidir. Bunun birçok sebebi olabilir (adaptör arızası, yanlış adaptör kullanımı, elektrik seviyesindeki dengesizlikler, elektronik komponent ömürleri vs) ancak hücre değişimi yöntemi, bataryadaki bu problemi ortadan kaldırmaz. Yeni bir batarya almak kaçınılmazdır.
  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]
  17) Yeni alınan bir bataryanın ilk kullanımı çok önemlidir ve bataryanın gelecekteki ömrü ve performansı büyük oranda ilk kullanımda belirlenir. Yeni aldığınız bataryayı ilk olarak şu şekilde kullanınız:
  Batarya notebooka bağlı ve notebook kapalı vaziyette iken cihazı yaklaşık 10-12 saat şarjda bırakınız. Notebooku çalıştırdığınızda bataryanın %100 dolmuş olduğunu göreceksiniz. Bataryayı %5 seviyesine kadar deşarj edip tekrar %100 oluncaya kadar şarj ediniz. Bu işlemi 4-5 kez tekrar ediniz. Bataryanız gelecekteki kullanımı için en verimli şekilde hazırlanmış olacaktır.

  Peki Laptop Bataryalı Mı Bataryasız Mı Kullanılmalı?

  Kesinlikle ve Kesinlikle Pil’in ÇIKARILMAMASINI öneriyoruz…
  Misalen bir yazı yazıyorsunuz… tam o esnada elektiriklerin kesilmesi durumunda bütün verileriniz zayi olacak … giden zaman kaybı bizim için çok üzücü olsa gerek… Bu işin emek kısmı..
  Birde şöyle bir durumda var.. Türkiye koşullarını biliyorsunuz.. bazen elektrikler aniden gider ve gelir.. ani voltajlar değişir… işte bu esnada Gücünü pilden alan cihaz birnevi SİGORTA görevi görmektedir..100 liralık pil için 300-500 liralık Anakart değişimi sizin için oldukça cansıkıcı bir durum olacağından …

  Giden 100 liralık pil olsun… önemsemeyin..!

 2. #2
  Bu Kişi
  Şuan Sitede Değil...
  mehmetkarahanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Vip Üye
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Hangi İl
  Eskişehir
  Mesleği
  Bilgisaray ve ADSL-Android uzmanı
  Receiverim
  nexstar
  Mesajlar
  22,965
  Tecrübe Puanı
  45

  Standart Cevap: [Çözüldü] Laptop Bataryalı Mı Bataryasız Mı Kullanılmalı?

  Laptop Adaptörü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?
  Laptop şarj aletiniz yani Laptop adaptörünüz bozulmuşsa yeni bir Laptop Adaptörü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli yazımızda anlatıyoruz.


  İnternette çok uygun fiyatlara bir çok Laptop Adaptörü seçeneği mevcut. Ancak birçok kişinin yaşadığı problemlerden biri de adaptörlerin cihazlarla uyum sağlamaması.
  Adaptörlerin genellikle yan sanayi ürünler piyasada olmaktadır. Aslında bakarsanız orjinali yalnızca Notebook’unuzun üzerinde gelmektedir. Bu sebeple yan sanayi ürün almanız gerekiyor ancak Adaptör alırken ürünün garantisi olup olmadığına önem verin çünkü garantisi olan bir ürün her ne kadar uğraşıp yollamasanız bile belirli kriterleri karşılıyordur. Bu sebeple garantili ürünleri tercih edin. Ve kutusuz ürünleri kesinlikle almayın.
  Bu sebeple internetten alışveriş yaparken özellikle laptop adaptörü alırken dikkat etmemiz gereken bir çok husus mevcut.

  Laptop Adaptörü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

  Dizüstünüzün adaptörü bozulduysa veya kaybolduysa yeni adaptör alırken dizüstünüze uygun, Amper ve Volt’u aynı olanı tercih edin. 1 eksik 1 fazla bir şey yapmaz diye düşünmeyin. Ayarlanabilir adaptörlerden uzak durun.
  Hem ayarlanabilir hem de çeşitli uçları değişebilen adaptörleri kullanmayın kesinlikle. Bunlar adi ve kötü malzemeden yapılan ucuz adaptörlerdir.

  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]
  Alacağınız adaptör için mutlaka satıcınıza Notebook’unuzun tam modelini belirtin…
  Unutmayın Voltaj – Amper – Soket ölçüsü uyumlu olmalı… ve Voltaj koruma devresi mutlaka olmalı!

  Her adaptörde bir AC girişi ve bir DC çıkışı vardır. Bu durum alınan alternatif akımın, doğrusal akıma çevrilmesini sağlar. Eğer üzerinde hiç bilgi yok veya az miktarda bilgi varsa, seçerken daha da dikkatli olmalıyız.
  İlkin konektör ucunun bilgisayar girişine tamamen uygun bir boyutta olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

  Eski adaptörünüzü veya dizüstü bilgisayarınızın kendisini götürerek denerseniz daha iyi bir sonuç alacaksınız. Sonrasında amperaj ve voltaj değerlerine dikkat etmeli.
  Genellikle dizüstü bilgisayarın arkasında bu değerleri bulabilirsiniz. Bazı durumlarda yalnızca voltajlar aynı olunca belli bir uyum yakalanabiliyor. Ancak bu tavsiye edilmeyen bir durum. Volt ve amper değerlerinin birebir aynı olduğu, konektör ucunun uyumlu olduğu bir adaptör, işinizi görecektir.

  Özletlersek;


  • Konektörün boyutu ve şekli uyumlu olmalı
  • Voltaj ve polarite uyuşmalı
  • Amperaj uyumlu olmalı veya daha büyük olmalı
  • Düşük amperaj adaptörü yakabilir, laptop ısınabilir, dikkatli olunmalı!


 3. #3
  Bu Kişi
  Şuan Sitede Değil...
  mehmetkarahanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Vip Üye
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Hangi İl
  Eskişehir
  Mesleği
  Bilgisaray ve ADSL-Android uzmanı
  Receiverim
  nexstar
  Mesajlar
  22,965
  Tecrübe Puanı
  45

  Standart Cevap: [Çözüldü] Laptop Bataryalı Mı Bataryasız Mı Kullanılmalı?

  Laptop Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Madde


  Laptop alacaksınız ama nelere dikkat etmeniz gerekiyor bilmiyorsunuz. İşte Laptop Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Madde.


  Dizüstü (Laptop) bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlara göre çok daha pratik, kullanımı kolay, fazla yer kaplamayan, kolay taşınır ve özellik olarak masaüstü bilgisayarları aratmayacak kadar yetenekli bilgisayarlardır.
  Laptoplar yani dizüstü bilgisayarlar, yıllar geçtikçe masaüstü bilgisayarların bir ölçüde yerini almayı başardı. Mobil yapıları ve gelişen teknoloji ile güçlenen özellikleri laptopları kullanıcılar için cazip hale getirmeye devam ediyor. Masaüstü bilgisayarlar genel olarak video oyunları alanında kendilerini geliştirirken, laptoplar farklı alanlarda, farklı hizmet dallarında kendilerini gösterebiliyorlar.

  Laptop Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Madde

  Laptoplar böylesine çeşitlenince, karar verme aşaması da aynı oranda güçleşiyor. Laptop alırken dikkat edilmesi gerekenler arttığı için, doğru seçimi yapmak, en uygun modeli bulmak gerekiyor. Bu yüzden sizler için rehber tadında bir yazı hazırladık. Bu sayedeLaptop Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Madde nedir bilmiş olacaksınız.

  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]
  Laptop alırken ne için aldığınızı bilin

  Laptop piyasasına biraz bile göz gezdirdiğinizde inanılmaz fiyat aralıkları göreceksiniz. 600TL’ye de laptop bulabilirsiniz, 25 bin TL’ye de laptop bulabilirsiniz.
  Burada en önemli nokta, satın alacağınız ürünü ne için kullanacağınız oluyor. Laptop üzerinden oyun oynamak mı istiyorsunuz? Yoksa çizim yapmak, Photoshop kullanma amacında mısınız? Belki de sadece gelen e-postaları cevaplamak ve internet kullanmak için istiyorsunuz.
  Kullanımınız ne yönde olacağı hem performans hem de fiyat açısından çok büyük bir önem arz ediyor. E-posta cevaplamak ve internet kullanmak için yüksek paralar ödemek sizin yararınıza olmayacağı gibi, aynı bilgisayarı çizim yaparken kullanmak da uygun olmayacaktık.

  İşlemcinizi iyi seçin

  Laptop alırken yapmanız gereken bir başka önemli seçim ise işlemci olacaktır. Eğer performans istiyorsanız kesinlikle sağlam bir işlemci modeline ihtiyacınız var.
  Masaüstü bilgisayarların aksine, laptop sahibi olduğunuzda donanım bileşenlerini kolayca değiştiremiyorsunuz. Özellikle laptop üzerinde performans isteyenler işlemci ailelerini çok büyük bir dikkatle seçmeliler. Alacağınız laptop işlemcisinin en azından 3 yıllık bir ömrü olması gerekiyor.

  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]
  Ek özellikler belirleyicidir

  Bu noktada en önemli şey aldığınız laptop modelinin özellikleri olacaktır. Laptop sadece işlemci ve RAM’den ibaret değildir. Size sunduğu bağlantı seçenekleri, giriş ve çıkışlar, ekran kartı, ekran özellikleri sizin tercihlerinize göre şekillenecek donanım seçenekleridir.
  Oyun oynamak istiyorsanız ve piyasada bulunan AAA yapımların birçoğunu çalıştıracak laptop istiyorsanız, GTX 960’ın altı bir ekran kartı pek işinize yaramayacaktır. Aynı şekilde işiniz için ultrabook modeli tercih etmek isteyeceğiniz için ekran kartına yüklenmenizin pek de bir anlamı kalmayacaktır.
  Bağlantı kısmındaysa aldığınız cihazın 5 GHz kablosuz bağlantıya destek vermesine dikkat edin. Yoksa düşük bağlantı hızlarında kalabilirsiniz.

 4. #4
  Bu Kişi
  Şuan Sitede Değil...
  mehmetkarahanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Vip Üye
  Üyelik tarihi
  17 Eylül 2015
  Nereden
  Bursa
  Hangi İl
  Eskişehir
  Mesleği
  Bilgisaray ve ADSL-Android uzmanı
  Receiverim
  nexstar
  Mesajlar
  22,965
  Tecrübe Puanı
  45

  Standart Cevap: [Çözüldü] Laptop Bataryalı Mı Bataryasız Mı Kullanılmalı?

  Laptop Kapağını Kapatınca Uyku Moduna Geçen Ekranın Kapanmasını Engelleme


  Bu yazımızda Laptop Kapağını Kapatınca Uyku Moduna Geçen Ekranın Kapanmasını Engelleme nasıl yapılır anlatacağız.


  Laptop/Dizüstü bilgisayarınızın kapağını kapatınca otomatik olarak ekran karartılır. Aslında bilgisayar çalışır haldedir.
  Eğer siz bilgisayarınızın kapağını kapatınca ekranın kapanmasını istemiyorsanız o zaman aşağıdaki bir kaç adımı uygulamak zorundasınız.

  Laptop Kapağını Kapatınca Uyku Moduna Geçen Ekranın Kapanmasını Engelleme

  1- Şimdi laptopun kapağını kapatınca ekran kapanmasını istemiyorsanız aşağıdaki gibi aşamaları yapmamız gerekiyor. Başlat tuşundan denetim masasına gidelim.

  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]

  2- Sistem ve Güvenlik Seçeneğini seçelim.
  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]
  Google Reklamları:

  3- Güç Seçeneklerini seçelim.
  Google Reklamları:

  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]
  4- Ekranın ne zaman kapatılacağını seçin kısmını seçin.
  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]
  5- Plan ayarlarını değiştirin menüsü gelecektir.
  içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ]

  Bu menüden Ekranı Kapat ve Bilgisayar uyku moduna geçir HİÇBİR ZAMAN olarak belirleyin. İşlemimiz tamamdır.
  Laptop , masaüstü bilgisayarda ve Windows 7,8,10 işletim sistemlerinde aynıdır.

Benzer Konular

 1. En İyi Güvenilir 10 Laptop Markası (2015)
  Konu Sahibi mehmetkarahanlı Forum Genel Konular, Donanım Sorunları,Çözümler,Destek
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 27.Aralık.2015, 17:02
 2. Windows 8'in laptop'ları!
  Konu Sahibi kaptan-8 Forum Teknoloji Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 12.Nisan.2012, 06:16
 3. Laptop pili için 3 ipucu!
  Konu Sahibi kaptan-8 Forum Teknoloji Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 21.Mart.2012, 04:28

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yukarı Git

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136