Wi-Fi şifrenizi QR kod ile nasıl paylaşacağınızı anlatıyoruz. Dakikalar içerisinde Wi-Fi şifrenizi ve SSID’nizi QR kod şeklinde oluşturabilirsiniz.


Apple, iOS 11 ile birlikte Wi-Fi’nizi paylaşın adında yeni bir özelliği iPhone ve iPad modellerine eklemişti. Bu özellik sayesinde; iOS cihazlar arasında Wi-Fi şifresi saniyeler içerisinde paylaşılabiliyordu.


Örneğin; evinize gelen ve iPhone sahibi olan bir misafir, sizin Wi-Fi ağınıza bağlanmak istediğinde, iPhone’unuza bir bildirim geliyor ve bu sayede Wi-Fi şifrenizi misafiriniz ile paylaşabiliyorsunuz.


Ancak bu yöntem sadece iOS cihazları arasında geçerli olduğu için Android veya başka bir işletim sistemi kullanan telefonlar ile Wi-Fi şifresi paylaşmak işkenceye dönüşebiliyor.


Kırılmasın diye karışık harf ve rakamlardan oluşan Wi-Fi şifrenizi anlatacağımız QR kod yöntemi sayesinde kolayca paylaşabilirsiniz.


QR kod ile Wi-Fi şifresi paylaşma
1.Adım: QiFi sitesini tarayıcınızdan açın. Siteye gitmek için içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekiyor, korkmayın üyelik ücretsiz ] tıklayın.


2.Adım: QiFi sitesinde yer alan SSID bölümüne; Wi-Fi ağınızın adını eksiksiz bir şekilde yazın.


3.Adım: Encryption bölümünde ise şifreleme protokolünüzü doğru bir şekilde seçin.


4.Adım: Key bölümüne ise Wi-Fi şifresinizi girin. Daha sonra ise Generate! butonuna basarak QR kodunuzu oluşturun.


QR kodunuzu oluşturduktan sonra; diğer cihazlarınızdan bu kodu farklı QR kodu okuyucuları ile okutup, Wi-Fi ağınıza direkt bağlanabilirsiniz.
alıntı