Telefonun Wifi Hızını ve Çekim Gücünü Arttırma Yöntemleri
Cep telefonu çağımızın en büyük ihtiyacı ve tabii ki en büyük yardımcısıdır. Akıllı telefon modellerinin geliştirilen uygulamalar ve özellikler sayesinde hayatımızın odak noktası haline gelmesi tartışma götürmez bir gerçek. Hayatın her anında yardımcı olan ve hayatı kolaylaştıran bir nesne olan akıllı cep telefonlarının en büyük işlevi elbette internettir.

İhtiyacımız olduğu her an akıllı cep telefonumuzdan internete girerek işlerimizi halletmemiz büyük bir kolaylık sağlamakta. Bunun için mobil veri ya da wifiye ihtiyaç duyuluyor. Genellikle dışarıda mobil veri kullanarak wifi ağları mevcut olan yerlerde wifi kullanmayı tercih ederiz. Fakat wifi çekme gücü bazen istediğimiz kadar kuvvetli olmayabiliyor.

Özellikle wifi sağlayıcısına müdahale edemeyeceğimiz ortamlar için wifiden internet kullanımız sıkıntılı hale gelebiliyor. Bu gibi durumlar için android telefon wifi çekim gücünü arttırma yollarından bahsedelim biraz. Öncelikle eğer evinizde bir kablosuz internet sağlayıcınız varsa ve buradan bağlanıp wifi konusunda sıkıntı yaşıyorsanız cep telefonunuzun ayarlarını kurcalamadan önce wifi sağlayıcınızı yani modeminizi kontrol etmekte fayda var.

Modeminizdeki sıkıntıyı gidermeniz gerekir. Öncelikle modeminizi evinizde duvarların ve sütunların az olduğu bir odada konumlandırmanız gerekir. Evin bölümlerine eşit dağılabilmesi ve güçlü sinyal alabilmek için bu durum gereklidir. Eğer buna rağmen wifi sinyal gücü azsa telefonunuzda en son güncellemelerinizi kontrol edin. Bazen telefon kılıflarında kullanılan metaller de wifi sinyaline etki etmektedir.