Next YE-2000 SUPER PLUS Serisi XBOX Kullanım Klavuzu

Genel Bilgilendirme
Sat Hood Sistemi Çanak anten, LNB ve XBOX Data Uydu Alıcısı’ndan oluşan bağımsız bir uydu sistemidir. Normal uydu sisteminden farkı çanağın yönlendiği uydudaki TV veya Radyo yayınlarının izlenmesine/dinlenmesi yerine, mevcut uydu sistemine bağlanarak yayınlarını izlediğiniz mevcut uydulardaki kanal listenizde görülmesine rağmen izlenemeyen bazı kanalların TEST amaçlı izlenmesine olanak sağlanmasıdır.
Sat Hood Sistemi hangi uydu alıcıları ile çalışır?
XBOX Özel bir donanım gerektirmeden tüm uydu alıcılarında (yazılımla desteklenen) yazılım yüklenmesinde kullanılan RS232 girişinden haberleşerek çalışır.
Ayrıntılar
Nasıl ki herhangi bir uydu alıcısının bir modelinde Ethernet girişi, kart veya modül girişi olması uydu alıcısının şifreli yayınları açmasına direkt imkan vermeyip sadece donanım desteği sağlıyorsa bu sistemde de uydu alıcısı sadece aracılık yapar ve XBOX kutusunu destekler. Sat Hood sisteminin sağladığı ilaveten izlenen yayınlarla ilgili olarak uydu alıcısı sadece aracıdır.
XBOX sisteminde kimseye yasal bir hak sunulmaz, günün koşullarına ve teknik olanaklara göre değişen koşullarda destek verilir. İçerik, süre, süreklilik, ilaveler veya kayıplarla ilgili kullanıcı hiçbir hak iddia edemez. Data uydusu değişiklikleri, teknik sorunlar, bakım, hava koşulları, yenileme ve benzeri nedenlerden Sat Hood sistemiyle fazladan izlediğiniz yayınların bazıları yada tümü kesilebilir.
Sat Hood sisteminde izlenen bir kanalın sürekli kesintisiz alımı garanti edilemez. Data alım koşulları, uydu alım koşulları, yayın sisteminin teknik koşullara göre yayında anlık kesintiler olabilir.
Sat Hood sistemindeki data alımı yapılan çanağın yönü teknik sorunlarla değişebilir bu yüzden mevcut çanaklara LNB ilavesi yerine bağımsız çanak kullanımı önerilir.
Satıcı hiçbir şekilde yasal hak gibi lanse ederek Sat Hood sistemi desteğiyle (XBOX) ile izlenebilecek tek bir kanalın dahi sürekliliğini, çalışmasını, izlenmesi ile ilgili garanti veremez. Satıcı sorunlarda kullanıcı ile direk muhatap olmak zorunda kalacaktır. Data uydusu değişimi gerekliliği yada yazılım güncellemesi gerekliliği, data uydusu için çanak ilavesi gerekliliği ve benzeri nedenlerden, ekibiyle destek verebilecek satıcılar tercih edilmelidir.
XBOX cihazı ilk açıldığından (ilk kanal açıldığından) itibaren 1 senelik aracılık görevi yapar ve 1 sene sonunda otomatik kapanır. Bu süre sonunda kullanıcı kutuyu yenisiyle değiştirecektir. 1 Senelik garanti içerik kanallarının açılması, sürekli izlenim garantisi, düzenli alımı ve benzeri haklar ile ilgili olmayıp sadece XBOX kutusunun aktif çalışma süresi içindir.
Kutunun desteklediği uydu, kanallar ve data hizmetlerinin alınabileceği uydular teknik koşullar nedeniyle kutu satın alınan gün itibariyle değişebileceğinden günlük olarak alınabilir.
XBOX kutusu hiçbir şekilde uydu alıcısı ile ilgili olmayıp içerik değişimi, kesintiler, içerik konuları ve benzeri sebeplerden İADE EDİLEMEZ. Sadece mekanik garantisi vardır ve tamir imkanı mevcuttur.
XBOX kutusu DiSEqC veya benzeri anahtarlama yada bölücülerle kullanılamaz. XBOX’a gelen anten kablosu bağımsız çekilmelidir. Merkezi sistemlerde kullanımda mutlaka Sat Hood sisteminin çanağından gelen ilave kablo direk olarak çekilmelidir.
Data alımında kullanılmak üzere kurulan Çanak, LNB ve Kablo XBOX kutusuna ilaveten alınır. XBOX ile ilgili sorunlarda iade edilemez. Gerek malzeme gerekse montaj ücreti geri istenemez. Başka bir uyduya yönlendirilerek izlenebilecek kanallar imkanıyla değerlendirilir.
Sat Hood sistemi direk satıcıdan alınarak kendi başınıza monte ederek izleyebileceğiniz bir sistem değildir. Uydu sisteminiz yoksa yeni bir sistemde kurulması zaten seçeneklerle size kurucu tarafından sunulur. Mevcut sisteminizde kullanmak için ise, mutlaka uzman biri tarafından sisteminizin uygunluğu tespit edilmelidir.
Sistemin genel çalışma prensibi arka bölümdedir. Sistemin içeriği, değişiklikler, ve benzeri gelişmeler internet üzerinden takip edilebilir. Kullanıcı hiçbir şekilde içerik ve sorunlar için Sat Hood sistemini birlikte kullandığı uydu alıcısı marka garanti ve servis sağlayıcısını arayamaz, sorunlarda servis ve garanti talep edemez. Montajı yapan satıcı kendisine bilgi verebilecektir.
Bu açıklama XBOX kutusu kullanımından önce mutlaka kullanıcıya okutulmalı ve onayı alınmalıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde kutunun içeriğiyle ilgili garantili izlenim hakkına sahipmiş gibi bilgilendirilemez.
X-Box ile Uydu Alıcısı Bağlantı Şeması

Data Uyduları : 53 Doğu - 40 Doğu - 33 Doğu -21,6 Doğu
Bu beş uydudan birinden data sinyalini almanız yeterlidir.

Next YE-2000 SUPER PLUS SERİSİ Uydu Alıcıları İçin
Genel AYARLAR

NOT:Örnekleme olarak Next YE-2000 FTA-USB cihazı seçilmiştir.Diğer 2000 super plus serilerinde emu(CAS) açma sistemi mantık olarak aynı şekilde olduğundan diğerleri için örnek sayfa hazırlanmamıştır.Diğer serilerede dikkatlice okuyarak kolaylıkla uygulayacağınızı umuyorum.Saygılar.
- Data uydusundan gelen sinyali kontrol edin, bu sinyal çok önemlidir bu yüzden çanak ayarı iyi olmalı ve kaliteli ekipmanlar kullanılmalıdır.

- Yukarıdaki bağlantı şemasına uygun olarak cihazınız ile X-Box’ı bağlayın.
- Cihazınıza RNEC104.21 veya QNFM/QNEC125.46 üstü bir yazılım yükleyin.
- Cihazınızın kumandası ile Menü > Girişler bölümüne girin.
- Yine cihazınızın kumandasından kırmızı tuşa basarak 1234 tuşlayın.


- Açılan CAS menüsüne girin.
Com Port olarak Free seçin. (EMU : Kapalı olması önerilir)- Kayıt üzerine OK tuşlayarak kaydedin.- XBOX ayar dosyalarınızı USB belleğinize kopyalayarak cihazınıza yükleyin.
- Hangi uydudan data alıyorsanız o Softcam dosyasını yüklemelisiniz.- Bu ayarlar sadece X-Box paylaşım cihazları içindir, diğer kutular (Uydu Alıcı cihazı) üretici tarafından desteklenirse eklenir.
- Herhangi bir şifreli kanal üzerine gelin.
- Eğer bağlantılarınızı ve ayarlarınızı başarılı bir şekilde yaptıysanız görüntü gelecektir.- İyi seyirler.