gittigidiyor

iOS 10 kullanım oranı yüzde kaç?

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Kısa süre önce indirmeye sunulan yeni Apple işletim sistemi iOS 10, henüz bir ay geçmeden ciddi bir kullanıcı kitlesine erişmeyi başardı ve iOS 9'a yaklaştı.

ios10-rekor-kirdi.jpg
Araştırma firmaları iOS 10 çıktığından beri geçiş oranlarını araştırsa da, Apple sonunda ilk resmi rakamları yayınladı. Görünüşe göre, bir aydan kısa bir süre içerisinde iOS kullanıcılarının yüzde 50'lik kısmı yeni işletim sistemi sürümüne geçiş yaptı. Bir diğer deyişle, şu an iOS yüklü her iki mobil cihazdan birinde iOS 10 bulunuyor.
iOS 10'a kısa sürede büyük geçiş oldu

iOS, geçtiğimiz ay 13 Eylül tarihinde piyasaya sürülmüştü ve rakamlara bakıldığında, yüzde 50'lik geçişlerin bir aydan kısa sürede gerçekleştiğini görüyoruz. Her ne kadar bu oldukça etkileyici olsa da, iOS 9'da durum çok daha iyiydi ve henüz bir hafta geçmeden, kullanıcıların yarısı yeni işletim sistemine geçmişti.

ios-10-ozellikleri.jpg

Veriler şirketin Apple Store mağazasından gelirken, Apple bu rakamları kullanarak uygulama ve oyun geliştiricilerine yardımda bulunacak. Şu anda Apple Store kullanan cihazların yüzde 54'ünde iOS 10 yüklüyken, iOS 9 ise bu sırada yüzde 38'e kadar geriledi. Diğer sürümler ise yüzde 8'de kaldı
iOS 9, yüzde 50 sınırını geçtiğinde firma bir açıklama yapmıştı ve bunun 'en hızlı iOS geçişi' olduğunu dile getirmişti. Bu da hâlâ geçerliğini koruyor veiOS 10 aynı başarıyı yakalayamadığı için muhtemelen firmadan buna özel bir basın açıklaması da gelmeyecektir.
Her şeye rağmen, bu rakamlar fazlasıyla etkileyici ve diğer markalarda nadir görülen bir durum. Muhtemelen iOS 10'la özel olarak gelen yeni özellikler ve güvenlik geliştirmeleri, kullanıcıları işletim sistemini yenilemeye itti ve miktar da artmaya devam ediyor.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.