gittigidiyor

Windows 10'da Cortana'dan Nasıl Yararlanılır?

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=1]Windows 10'da Cortana'dan Nasıl Yararlanılır?[/h][h=2]Windows 10 işletim sistemi ile kullanıcılara pek çok farklı konuda yardım ve destek sunulurken bu konuda en çok ön plana çıkar ise sanal asistan Cortana oldu.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
windows-10-da-cortana-dan-nasil-yararlanilir.jpg
Windows 10 işletim sistemini kullanan kişiler yardım alma noktasında sesli asistandan yararlanabilecek. Yapılan açıklamalarda yapay zekanın yaşanan pek çok soruna çözüm olabileceği, kişilere yardımcı olabileceği belirtilirken kullanıcılar sesli asistanı kullanma konusunda yeterli bilgiye sahip olması halinde istediği zaman bu sesli asistandan destek elde edebilecek.
Cortana olarak adlandırılan sesli asistan pek çok farklı özelliğe sahip olduğu gibi özellikle kullanıcıların bilgisayarda karşılaştığı sorunlara yönelik uygun çözümler sunarak ihtiyaçların karşılanmasını sağlıyor.
Cortana Nasıl Kullanılır?
Windows 10’da Cortana’dan yardım almak için sesli asistanı kullanmak isteyen kişileri başlat menüsünü açarak F1 tuşuna basması gerekiyor. Böylece kolay bir şekilde Cortana ile görüşme yapmaya başlayarak istediğiniz konuda sizlere sonuçların gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz.
Dil Seçeneğine Dikkat!
Şu anda Windows 10 yüklü olan tüm cihazlarda sesli asistan bulunurken Türkçe için herhangi bir dil desteği sunulmadığından dolayı Türkçe olarak bu imkândan yararlanmak mümkün değil. Fakat bilgisayarların bölge ve dil ayarları sekmesinden dilin ABD İngilizce yapılması halinde ise sesli asistan kullanımı mümkün hale geliyor.
Sesli asistan ihtiyaç duyduğunuz bilgileri direk internet üzerinden sizlere sunma yeteneğine sahip. Bu bakımdan yapacağınız pratik aramalarda direk sesli asistana komut vererek sonuçları yayınlanmasını ve klavye kullanmadan dahi ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.
[/FONT]

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.