gittigidiyor

Overwatch oyuncuları Sombra’nın tanıtım oyunundan bıkmış durumda

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=1]Overwatch oyuncuları Sombra’nın tanıtım oyunundan bıkmış durumda[/h][h=2]Oyuncular heyecanlarını yitirip, öfkelenmeye başlıyor.
[/h][FONT=&quot]Overwatch bildiğiniz üzere bir MOBA. MOBA oyunlarında, oyunculara yeni unsur olarak sunabileceğiniz en temel içerik, [FONT=&quot]elbette yeni oynanabilir bir karakter. Bazı MOBA yapım şirketleri, gelecek yeni karakterleri sadece bir-iki resim ile heyecanı doruklarda tutmaya çalışırken bazı şirketler de ARG, [FONT=&quot]yani tanıtım amaçlı hazırlanan ufak oyunlar tasarlıyorlar.[/FONT] Bunun en iyi örneği, League of Legends’ın Kod Adı temalı kostümleri için bir internet sitesine girip,[FONT=&quot] bazı kelimeler yazarak gelecek yeni kostümler hakkında bir fikir edinmek.[/FONT] Overwatch’ın yapımcısı Blizzard da yeni hacker karakteri Sombra için bir tanıtım oyunu hazırlamıştı [FONT=&quot]ama oyuncuların bu tanıtım oyunu yüzünden sinirleri gerilmiş, sabırlarını yitirmiş görünüyorlar.[/FONT][/FONT]
20161019_102841.jpg

[FONT=&quot]Sombra için ilk ipuçları, Blizzard tarafından yayımlanan çeşitli oyun içi resimlerin içerisinde saklıydı.Mesela Tracer’ın ileri atılırken arkasında bıraktığı mavi çizgilerde yazılım dilinde [FONT=&quot]“Tebrikler, gelişmiş farkındalık yeteneğin varmış.” yazması gibi.[/FONT] Oyunculara iyice yeni bir karakterin geleceğim haberini verdikten sonra Blizzard, tanıtım oyununu içeren internet sayfasını açtı. [FONT=&quot]Fakat sorun asıl burada başladı.[/FONT] Zira websitede sürekli bir sayaç geri sayımda oluyor ve [FONT=&quot]sıfıra geldiğinde bir parça bilgi yayımlanıyordu.[/FONT] Çeşitli oyun şifrelerini çözmeye çalışan gruplar, Sombra’ya ulaşmak için gece gündüz çalışıp çabalıyorlardı. Bugün, [FONT=&quot]Sombra’nın internet sitesindeki son sayaç da sıfırı gördü.[/FONT] Peki ne çıktı? Aylarca çalışıp çabalayan gruplar ve sessizce sayacı, Blizzard’ı bekleyen oyuncular ne elde etti? [FONT=&quot]Hiçbir şey.[/FONT][/FONT]
Evet gerçekten de hiçbir şey. Herkes sayacın sonunda Sombra’yı görecek, ya da kendisini lanse eden bir animasyon filmi gösterilecek zannederken, İspanyolca [FONT=&quot]“… Carga finalizada. Unidad Bastion E-54 comprometida.” yazısı ile karşılaştı. Bu yazı, Bastion karakterini hacklendiğini söylüyor. Oyun içerisinde Bastion karakterini gözle görülür tek değişikliği, [FONT=&quot]öldüğü zaman ışıklarının yanıp sönmesi.[/FONT]Bu kadar.[/FONT]
Screenshot_2016-10-19-10-32-34.jpg

Çeşitli kullanıcılar Reddit ve Blizzard’ın forumlarında bu konu hakkında ağır bombardıman yazıları yazmaya başlamış ve öyle ki, [FONT=&quot]Sombra hakkında başlık görmek istemiyorsanız bunu sağlayan bir filtre opsiyonu bile sunuluyor size. Kullanıcıların yazdığı bazı yazıları yukarıda görebilirsiniz. “Gerçekten tanıtım oyunu işini beceremiyorsunuz ve artık yapmayın şunu. Tanıtım oyunları meraklı oyunculara ipuçları verilir, onlar da çözmeye çalışırlar. Çözmelerinin sonucu olarak da sağlam bir mükafat alırlar. [FONT=&quot]Fakat siz sürekli ‘zamanlamalı’ adımlar uyguluyorsunuz.[/FONT] Bu iş böyle olmaz.[FONT=&quot]Oyunculara burada araştırmaya değil, beklemeye teşvik ediyorsunuz ki zaten yeteri kadar da bekledik!”[/FONT] diyor Ixidron.[/FONT]
Aslına bakarsanız da gayet haklılar. Bu tarz ipuçları, bizim gibi bu bulmacaları çözmede rol almayan kişileri de heyecanlandırıyor ve çözüm süreçlerini görmek, [FONT=&quot]izlemek keyif veriyor. Fakat Overwatch hayranları Sombra için uzun bir süredir bekliyor. Tanıtım oyunu da bu bekleme sürecini keyifli hale getirmesi gerekirken, [FONT=&quot]oyuncuları oyalamak için özensizce tasarlanıp ortaya atılmış bir şey olarak gözüküyor.[/FONT] Fark edilen diğer bir unsur ise, internet sitesindeki sayaç otomatik olarak değil, [FONT=&quot]manüel olarak güncelleniyor.[/FONT] Oyuncular bu durumu Blizzard’ın elinde sunmaya hazır bir şey olmadığını, [FONT=&quot]vakit kazanmaya çalıştıkları şeklinde yorumluyorlar. [/FONT]Şimdilik Sombra hakkındaki tüm bilgiler bunlar. Umarız, sabredenler sonunda muradına ererler.[/FONT]
[/FONT]

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.