gittigidiyor

İzmir Haberleri Güncel

kral41

Aktif Üye
[h=1]Izmir 25 Yıllık Saçından Elif Için Peruk Yaptırdı[/h]
[h=2]Izmir'de yaşayan ve yaklaşık 10 ay önce yumuşak doku kanseri teşhisi konan 18 yaşındaki Elif Bingöl'ün, en büyük destekçisi ABD Hava Kuvvetleri'ne hizmet veren bir firmadan emekli Nuray Düzel (52) oldu.[/h]Izmir'de yaşayan ve yaklaşık 10 ay önce yumuşak doku kanseri teşhisi konan 18 yaşındaki Elif Bingöl'ün, en büyük destekçisi ABD Hava Kuvvetleri'ne hizmet veren bir firmadan emekli Nuray Düzel (52) oldu. Evli ve 1 çocuk annesi Düzel, yaklaşık 25 yıldır kestirmediği saçlarını peruk yaptırıp, tedavi sürecinde saçlarını kaybeden genç Elif'e hediye etti. Tedavisinin devam ettiğini ve hastalığı yenmeye çok yakın olduğunu söyleyen genç kız, "Artık insanlar bana tuhaf bakmıyor, çok mutluyum. Diğer insanlara da sesleniyorum, bizim gibi insanları sevindirin en mutlu edecek şey de saçlar. Hastalığı büyük ölçüde yendim, benim de saçlarım çıkacak. Hem şu an kullandığım peruğu hem de çıkan saçlarımı kestirip benim gibi kanserle mücadele edenlere vereceğim" dedi.

İzmir'de 4 çocuklu ailenin en büyüğü olan Elif Bingöl, rahatsızlanınca hastaneye başvurdu. Yapılan testlerin sonucunda genç kıza yumuşak doku kanseri teşhisi kondu. Ancak ailesi hastalığı ilk etapta kabullenemeyip bir başka hastaneye başvurdu. Burada yapılan testler de aynı bulguya rastlanınca Elif için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi süreci başladı. İlk testlerin ardından hastalığın kendisine söylenmediğini ve ikinci hastaneden alınan sonuçların ardından hastalığından haberdar olduğunu belirten genç kızın tedavi sürecinde saçları, kaşları ve kirpikleri döküldü. Vücudu tedaviye olumlu yanıt veren Elif'in bu süreçte en büyük destekçisi ise ABD Hava Kuvvetleri'ne hizmet veren bir firmadan emekli Nuray Düzel oldu.

25 YIL SONRA ELİF İÇİN SAÇLARINI KESTİRDİ

Evli ve 1 çocuk annesi Düzel, yaklaşık 25 yıl boyunca yalnızca saçlarındaki kırıkları aldığını belirtip, genç Elif'e nasıl ulaştığını şöyle anlattı:

"Bir televizyon kanalında, kanserli hastalarla ilgili haber programı izledim. Bundan etkilendim ve yaklaşık 25 yıldır kestirmediğim saçlarımı kestirip peruk yaptırarak kanserli bir hastaya vermeyi düşündüm. Ama bu konuda maalesef olumsuz söylentiler olduğu için hastanın kendisine ulaşmak istedim. Daha sonra Kanserle Dans Derneği'nden Güzin Hanım'la tanıştım. Ardından da Elif kızımızı bulduk. Ölçüleri aldık, kestirdiğim saçlarımı peruk yaptırıp kendisine hediye ettim. Bu duygu anlatılmıyor, yaşanması gerekiyor. Mutlu edelim ki biz de mutlu olalım. Eğer bir nebze olsun toplumumuzda farkındalık yaratabilirsek benim için müthiş bir şey olur. Benim 1 oğlum var, şimdi hayatıma Elif girdi ve bir de kızım oldu. ABD Hava Kuvvetleri'nden emekli olan bir grup arkadaşımız var, bu grubumuzla toplantılar yapıyoruz ve bir miktar para topluyoruz. Daha sonra ihtiyaç sahiplerine ulaşıp ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Gücümüz yettiği kadar hastalarımıza destek olmaya çalışıyoruz."

O DA SAÇLARINI UZATIP PERUK YAPTIRACAK

Lise eğitimini tamamlayıp Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisine devam eden genç kız, "Nuray ablanın saçlarını verdiği kanserli insan benim. Daha doğrusu kanseri atlatmaya yakın olan kişi benim. Kanser olanların saçları tedavi sürecinde dökülüyor, kellik sorunu yaşanıyor. Bu yalnızca saçlarla da sınırlı kalmıyor, kaşlar ve kirpikler de dökülüyor. Aynaya bakmak istemiyordum, aynaya küsmüştüm. Ancak Nuray ablam sayesinde saçlarım oldu. Artık insanlar bana tuhaf bakmıyor, çok mutluyum. Diğer insanlara da sesleniyorum, bizim gibi insanları sevindirin en mutlu edecek şey de saçlar. Hastalığı büyük ölçüde yendim, benim de saçlarım çıkacak. Hem şu an kullandığım peruğu hem de çıkan saçlarımı kestirip benim gibi kanserle mücadele edenlere vereceğim. Benim gibi onlar da mutlu olsun, hayata daha çok bağlansınlar ve insanlarla daha çok temasta olsunlar. Bizi maskeyle görünce uzaylı görmüş gibi bakıyorlar, hiç kimse bunu yapmasın, bize acımasınlar bunlar hoşumuza gitmiyor. Bu hastalık herkesin başına gelebilir. Maskemden korkmasın kimse. Bize acındığı zaman biz kendimizi daha kötü hissediyoruz. Bize, 'yenebilirsin, bunun üstesinden gelebilirsin' desinler. Kalkıp da, 'benim akrabam vardı öldü' demesinler" dedi. Hukuk eğitimi alıp savcı olmak istediğini kaydeden Elif Bingöl, "Şu an sınava hazırlanıyorum ve bunu başarmak için çalışıyorum başarabileceğime de inanıyorum" diye konuştu.

MEME KANSERİNİ YENDİ ÖRNEK OLDU

Aynı hastanede meme kanseri nedeniyle tedavi gördüğünü ve zorlu savaşı kazandığını anlatan Kanserle Dans Derneği Başkan Yardımcısı Güzin Yıldırım (41), "Yaklaşık 3 yıl önce derneğimiz kuruldu. İhtiyaç sahibi hastalara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Meme kanseri atlatan biri olarak, bir kadının saçının dökülmesi çok büyük travmaya yol açıyor. O dönem ben peruğumu satın almıştım. Saçlarım çıkmaya başladıktan sonra o peruğu ihtiyacı olan bir başka arkadaşıma verdim. Daha sonra bir çok dernek ve vakıfla ortak çalışmalar yaparak, hastalarımıza gönüllü arkadaşlarımızın kendi saçlarından yaptırdığı perukları ücretsiz olarak verdik. Saçından peruk yaptırmak isteyenler, kuaförlerine bunu anlatmaları durumunda saçları peruk yapımına uygun olarak kesiliyor. Daha sonra peruğu derneğimize gönderebilirler. Türkiye'nin her yerinde hastalarımız var. Sosyal paylaşım sitelerinde 72 bin takipçiye ulaştık. Bunun dışında hastanelerde yaptığımız çalışmalarımız bulunuyor. Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ortak çalışmalar yapıyoruz. Kanser tedavisi gören hastalarımıza psikolojik destek de sağlıyoruz. Sanatsal faaliyetlerde bulunuyoruz. Ayrıca telekonferans yöntemini kullanarak doktorlarla iletişim kurulabilmesini sağlıyoruz. Amacımız erken tanıya ve taramalara dikkat çekmek" dedi.

kral41

Aktif Üye
[h=1]Mermer İşçisi Kopan Vincin Altında Kalarak Öldü[/h]
[h=2]İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde bir mermer fabrikasında çalışan 35 yaşındaki Ramazan Zeybek, kopan vincin altında kalarak yaşamını yitirdi.[/h]İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde bir mermer fabrikasında çalışan 35 yaşındaki Ramazan Zeybek, kopan vincin altında kalarak yaşamını yitirdi. Olay, dün saat 15.00 sıralarında, Torbalı Atatürk Sanayi Sitesi'nde bir mermer atölyesinde meydana geldi. Evli 2 çocuk babası Ramazan Zeybek, çalıştığı mermer atölyesinde, yeni getirilen mermerleri askılı vinç yardımıyla indirmek için çalışmaya başladı. Bu sırada iddiaya göre ağırlığa dayanamayan vinç, duvara çakılı demire kaynaklı kısmından koparak Zeybek'in üzerine düştü. Zeybek, olay yerinde öldü. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, inceleme yaptı. Ardından AKS 110 ekipleri, vincin altında kalan Zeybek'in cesedini, 20 dakikalık uğraşın ardından çıkardı. Zeybek'in cesedi, incelenmek üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. - İzmir

kral41

Aktif Üye
[h=1]Kansere Üç Boyutlu Teşhis İmkanı[/h]
[h=2]İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, üç boyutlu tomografi cihazı hizmete girdi.[/h]İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, üç boyutlu tomografi cihazı hizmete girdi.

İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Nükleer Tıp Kliniği'nde Spect-CT Ünitesi düzenlenen törenle açıldı.

Törene katılan AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, hastaneye böyle bir ünitenin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Dünyadaki en ucuz ve kaliteli sağlık hizmetinin Türkiye'de veriliyor olmasından gurur duyduklarını ifade eden Sürekli, şunları aktardı:

"Bu ünite birçok vatandaşımızın şifa bulmasında faydalı olacaktır. Sağlık konusunda özellikle İzmir'in ihtiyaçları konusunda elimden gelen tüm yardımı yapacağım. Açılış töreninden önce hastanenin acil servisini ziyaret etme fırsatım oldu, vatandaşların şikayet ve memnuniyetlerini ilk ağızdan dinledim ve memnuniyetin yüksek olduğuna bizzat şahit oldum. Tüm hastane personeline özverili hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim."

İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan ise, kaliteli hastanecilik hizmetinin önemine değinerek, söz konusu cihaz sayesinde doktorların teşhis koyma noktasında ellerinin güçleneceğini kaydetti.

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Enver Altaş da Spect-CT isimli cihazının hastanın etrafında 360 derece dönerek üç boyutlu tomografi elde edilebildiğini belirtti.

İki cihazın yaptığı işi tek cihazla yapabileceklerini vurgulayan Altaş, şöyle devam etti:

"Çok sayıda hastalık görüntüleme elde etme şansımız da olacak. Bu hastalıkların başlıcaları, koroner arter hastalıklarının değerlendirilmesi, tiroid kanserinin değerlendirilmesi, kolorektal kanserin karaciğer metastazlarının değerlendirilmesi, hepatoselüler kanser değerlendirilmesi, sentinel lenf nodu saptanması (meme kanser, melanom, baş boyun kanserleri için), kemik patolojilerinin değerlendirilmesi (metastaz ayırıcı tanısı), paratiroid patolojilerinin cerrahi öncesi değerlendirilmesi, nöroendokrin tümörlerin saptanması ve feokromasitoma hastalarının değerlendirilmesidir."

kral41

Aktif Üye
[h=1]Yıldırım'dan Çatı Sendikaya Sert Yanıt[/h]
[h=2]Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Özgür Yıldırım, sağlık alanındaki üç sendikanın bir araya gelerek yaptığı açıklamalara tepki gösterdi[/h]Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Özgür Yıldırım, sağlık alanındaki üç sendikanın bir araya gelerek yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Türk Sağlık Sen, Demokratik Sağlık Sen ve Birlik Dayanışma Sendikası'nın Türk Sağlık Sen Şubesi'nde yaptıkları ortak açıklamaya tepki gösteren Başkan Özgür Yıldırım, "Üç sendika başkanının hangi amaca göre birlik hangi amaca göre dayanışma yaptıklarını takdiri kamu oyunundur" dedi.

Açıklama yapan sendikaların üye sayılarının toplamı sendikalarının üye sayısının yarısı bile etmediğine dikkat çeken Yıldırım, Türkiye'de sağlık çalışanlarının yarısına yakının üye olduğu Sağlık Sen'e iftira atmanın kimsenin haddi olmadığını söyledi. Sağlık çalışanlarının yarısının üyesi olduğu sendika mensuplarının farklı kademelerde yönetici olmalarının kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken Yıldırım, "Bu kapsamda tüm üyelerimizin arkasında durup 15 Temmuz ruhu ile kirli ittifakları bozacağız. 15 temmuz gecesi avuçlarını oluşturan teşkilatı ile beraber sosyal medya hesaplarında darbe çığırtkanlığı yapan darbe sevinicilere dün müsaade etmediğimiz gibi bugünde müsaade etmeyeceğiz. Sağlıkta dönüşüm politikasıyla can bulan sağlık sektörü 663 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'den önce yaptıklarını bugün unutuyorlar" dedi.

"Sağlık Sen değerlerimizi malzeme yapmaz"

Sağlık çalışanlarına karşı yapılan baskı ve zorlamaya üyemiz olsa bile karşı durduklarını anlatan Yıldırım, "İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanın hakkın ve adaletin yanında olduğumuzu açtığımız davalarla, basın açıklamaları ispatıdır. Milliyetçilikten vatanseverlikten dem vuranların unutmasınlar ki ülkesini bayrağını seven asli görevini layıki ile yapanlardır. Sendikacılık oynadığını düşünenlere tarih saat ve açılan soruşturmalar göstergesidir. Bu nedenle çatı başkanının yaptığı manipülasyonlar ve iftiralar İzmir sağlık camiasında karşılığının kalmadığı ortadadır. Şunu unutmayalım ki emeğin ve alın terinin ne olduğunu, vatanın ve bayrak sevgisinin ne kadar yüce olduğunu,rozet takmakla muhasır medeniyetlere ulaşılamayacağını idraki içerisinde olup Sağlık Sen ailesi olarak bu değerler ne malzeme yaparız nede yapılmasına müsaade etmeyiz" diye konuştu. - İZMİR

kral41

Aktif Üye
[h=1]İzmir Merkezli 5 İldeki Fetö/pdy Operasyonu[/h]
[h=2]İzmir merkezli 5 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 28 emniyet mensubundan 17'si tutuklandı.[/h]
İzmir merkezli 5 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 28 emniyet mensubundan 17'si tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 28 emniyet mensubu, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık sevk evrakı üzerinden "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkartılan şüphelilerden 17'si hakkında tutuklama kararı verildi. 11 zanlı ise yurt dışı çıkış yasağı uygulanarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan başka bir soruşturmada adliyeye sevk edilen bir komiser de tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İzmir merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda 28 emniyet mensubu gözaltına alınmıştı.

kral41

Aktif Üye
[h=1]İzmirlilerden Başkanlık Sistemi Yorumu[/h]
[h=2]İzmirliler, Türkiye’nin gündemi olan başkanlık sistemini değerlendirdi.[/h]İzmirliler, Türkiye'nin gündemi olan başkanlık sistemini değerlendirdi. Kimi başkanlık sisteminin gelmesini isterken kimi de sistemi desteklemediğini söyledi.

AK Parti, başkanlık sistemi için harekete geçerken, konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Yıldırım, hazırlanacak anayasa teklifinin kısa bir süre içinde Meclis'e sunulacağını söyledi. Öte yandan Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile başkanlık sistemi üzerinde görüşmek için bir araya geldi. Türkiye'nin gündeminde olan başkanlık sistemini, İzmir halkı da değerlendirdi.

"CHP'liyim, destekliyorum"

Ali Marangoz isimli vatandaş, "Başkanlık sistemi eğer vatanımız için hayırlıysa gelmesini isterim. İstikrar sürecekse başkanlık sistemini isteriz" derken, Aydın Değirmenci, Başkanlık sisteminin gelmesini istiyorum. Türkiyemizin sağlığı için sistem gelmeli" dedi. CHP'li olduğunu belirten Nurten Çınar ise, "Başkanlık sistemini destekliyorum. Hayırlıysa olsun" diye konuştu.

"Yabancıların burada gözü var"

Yurt dışından İzmir'e gezmeye geldiğini ifade eden Fatma Ekici de, "Ben yurt dışından geliyorum. Buranın siyasetini pek bilmiyorum ama Türkiyemiz ilerlesin. Yabancıların burada gözü var. Herkesin gözü burada. Türkiye'nin dimdik ayakta durmasını isterim. Hangi sistem uygunsa, hakkımızda hangisi hayırlıysa Allah onu nasip etsin" ifadelerini kullandı.

"Bize uygun değil"

Necdet Ağdemir isimli vatandaş, başkanlık sistemi konusunda kararsız olduğunu belirterek, "Hayırlısı neyse olsun. Başkanlık sistemini diğer devletlerden görüyoruz ama Türkiye'ye gelmesini yine de istemeyebilirim" dedi. Özgür Uslu isimli vatandaş ise şöyle konuştu:

"Başkanlık sisteminin bize uygun olduğunu düşünmüyorum. Zaten bölünmüş bir durumdayız. Bence vatandaşlara yaramayacak. Referandumun olmasını isterim ama o referandumun adil olacağını düşünmüyorum." - İZMİR

kral41

Aktif Üye
[h=1]Müteahhitler Menderes'te Buluştu[/h]
[h=2]Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) ve Menderes İnşaatçılar Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen sektör toplantısında, müteahhitlerin sorunları masaya yatırıldı.[/h]Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) ve Menderes İnşaatçılar Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen sektör toplantısında, müteahhitlerin sorunları masaya yatırıldı.

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır, Menderes İnşaatçılar Derneği Başkanı Ali Yılmaz, GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Metin Demirdağ'ın da aralarında bulunduğu toplantıya çok sayıda ilçe müteahhit derneği başkan ve üyeleri de katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Menderes İnşaatçılar Derneği Başkanı Ali Yılmaz, ilçe bazında gerçekleştirilecek toplantıların ilkinin Menderes'te başladığını belirterek, sektörün sıkıntılarını ve çözüm yollarını aramak için önemli bir adım atıldığını söyledi.

Yılmaz, müteahhitlerin sıkıntılarını bire bir üst makamlara yöneltme imkanı sunan MÜFED Yönetim Kurulu'na da teşekkür etti.

"Sorunlara hızlı ve kalıcı çözümler gerek"

MÜFED Başkanı ve İnşaat Mühendisi Necip Nasır da, Konfederasyon ve Federasyon'un sivil toplum kuruluşlarının, mesleki kümelenme yaparak sektör sorunlarına hızlı ve kalıcı çözümler üretmek için çatı kuruluş görevi gördüğüne dikkat çekti.

Bir ilçenin sorunlarını en iyi bilenlerin yerel yönetimler, yani belediyeler olduğunu belirten Nasır, inşaat sektörünün ekonomiye olan katkısının her dönem önemini koruduğunu kaydetti.

Necip Nasır sözlerine şöyle devam etti:

MÜFED olarak müteahhitlik mesleğinin tanımını yapmak, bir statü kazandırmak ve sorunları tek bir çatı altında seslendirerek çözüm arayışı geliştirmek için yola çıktık. Örgütlü bir yapıya kavuşamamış müteahhitlerin çıkarlarını gözetmek için federasyon kurduk. Müteahhitliğin tanımının yapıldığı, müteahhitliğe kurumsal kimlik kazandırılarak ülkemiz için daha fazla katma değer sağlayacak belli kriterlere kavuşturmak için TOBB'a bağlı bir yapılanma gerekliydi. Bunun için Müteahhitler Federasyonlarını kapsayan bir konfederasyon kurduk. Benim de Başkan Vekilliğini yürüttüğüm ve TOBB Bünyesindeki İnşaat Müteahhitleri Meclisi'ni kurduk. TOBB ile birlikte teknik ekiplerin de katkılarıyla müteahhitliğin tanımının yapıldığı bir yasa hazırlandı. Federasyonun kuruluşundan bugüne kadar desteklerini esirgemeyen İzmir Milletvekili Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a müteahhitlik yasasının çıkarılması için talebimizi arz edeceğiz."

Yatırımlar sürecek

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Metin Demirdağ ise EPDK'nın kendilerine verdiği yetkiler uyarınca hareket ettiklerini belirterek, önümüzdeki 2016 - 2020 üçüncü uygulama döneminde İzmir ve Manisa illerine yıllık ortalama 280 milyon liralık yatırım planladıklarını söyledi.

Trafo tahsis yerleri konusunda Büyükşehir ile yaşanan bürokrasi nedeniyle işlerinin uzadığını belirten Demirdağ, "Menderes, Özdere ve Gümüldür'e 2015 yılında 10 milyon liralık yatırım yapıldı. 2016 yılı sonuna kadar da 9,5 milyon yatırım planlanıyor ve bu yatırımlar sürecek" dedi.

"Çözüm için herkes ortak hareket etmeli"

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da, bürokrasinin önüne geçmek ve hizmet üretme süresinin kısıltılması adına her türlü çabayı gösterdiklerini ve müteahhitlerin sorunu olduğunda kapısının her zaman açık olduğunu hatırlatarak, "Müteahhitlerin ve halkın direkt olarak etkilendiği sorunları çözmek için sivil toplum, merkezi hükümet ve ilçe belediyelerinin tek ses olarak aynı ortak paydada buluşması gerekiyor" ifadesini kullandı.

Başkan Soylu sözlerini şöyle sürdürdü: "Menderes, gerek ulaşım olanakları, gerekse de coğrafi konumu itibariyle önemli bir çekim merkezi konumunda. Seçildiğimde Menderes'e yatırım yapanların 1'e 3 kazana cağını söylemiştim. Gelinen durum itibarıyla, bunu sağladık. Bundan sonraki süreçte Menderes, 1 yatıranın 5 kazanacağı bir yer olacak. İlçeye değer katacak örnek projeler için müteahhitlerimizi Menderes'e yatırım yapmaya davet ediyorum." - İZMİR

kral41

Aktif Üye
[h=1]Yardım Kolilerini Başları Üzerinde Taşıdılar[/h]
[h=2]ULUSLARARASI Göç Örgütü (IOM), İzmir'de Suriyeliler'in yaşadığı Basmane Semti'nde kuru gıda yardımı dağıttı.[/h]ULUSLARARASI Göç Örgütü (IOM), İzmir'de Suriyeliler'in yaşadığı Basmane Semti'nde kuru gıda yardımı dağıttı. Bazı kadınlar, koliyi başının üzerine koydu ve elleriyle tutmadan yürüyerek evine götürdü.

Mültecilerin yeni bir ülkeye yerleştirilmesi, gönüllü geri dönüşlere yardım, göçmen sağlığı, para gönderme ve yasal göç seçeneklerinin desteklenmesi gibi alanlarda faaliyet gösteren Uluslararası Göç Örgütü, İzmir'de Suriyeliler'in yoğun yaşadığı Basmane Semti'nde koliyle gıda yardımı dağıttı. Yardımın düzenli yapılması nedeniyle izdiham yaşanmadı. Yardımı almaya giden kadınların yüzü güldü. Bazı kadınların koliyi başlarının üzerine koymaları ve elleriyle tutmadan taşımaları dikkat çekti.

- İzmir

İZSU, resmi internet sitesi üzerinden 30 Ağustos İzmir’de planlı su kesintisi yaşanacak ilçeleri duyurdu. Buna göre, birçok ilçede bugün uzun süreli su kesintisi yaşanacak. Evde geçirdiğimiz zaman boyunca günlük işlerinin aksamasına neden olan su kesintilerini merakla araştırıyor. Peki, İzmir’de hangi ilçelerde sular kesilecek?

BERGAMA
ZAFER 30.08.2021 saat 08:00 ile 10:00 arasında yaklaşık 2 saat su kesintisi olacaktır.

BORNOVA
NALDÖKEN 30.08.2021 saat 03:30 ile 09:00 arasında yaklaşık 5 saat 30 dakika su kesintisi olacaktır.

KONAK
ALSANCAK 30.08.2021 saat 08:25 ile 10:25 arasında yaklaşık 2 saat su kesintisi olacaktır.

ÖDEMİŞ
YOLÜSTÜ 30.08.2021 saat 08:45 ile 11:30 arasında yaklaşık 2 saat 45 dakika su kesintisi olacaktır.
OCAKLI 30.08.2021 saat 09:00 ile 18:00 arasında yaklaşık 9 saat su kesintisi olacaktır.

Çeşme'de 4.0 büyüklüğünde deprem​

AFAD Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, Ege Denizi'nde Çeşme açıklarında 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ege Denizi'nde Çeşme ilçesi açıklarında 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi..

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.