Image yuklendikten sonra yapılacaklar?

Not: Ornek olarak gemini image alinmistir.

1-) Imaj yukledikten sonra Dream'i acip kapatmistiniz ya, Dream acilmaya basladiktan bir sure sonra karsiniza ilk olarak TV system seçim ekranı gelecek.

2-) PAL'de birakip SAVE'in uzerine gelip OK tusuna basiyoruz. Simdi de kullanacagimiz dil'i seciyoruz. Almanca bilmedigim icin ingilizcenin uzerine gelip OK'liyorum (bundan sonrasi ingilizce olarak devam edecek)

3-) Simdi de timezone yani bulundugumuz yerin zaman dilimini soruyor. Listeden Istanbul'u secip save'in uzerine geliyor ve OK'liyoruz.

4-) Simdi de geldik Diseq secimine.

a) No Diseq : Tek canak kullaniyorsaniz bu secenegi,
b) Simple : 2,3 ya da 4 canak seciyorsaniz bu secenegi,
c) Complex : Kollu motor, diseq motor, 1 motor 1 sabit, 1 motor 2 sabit vb. ekipmaniniz varsa bu secenegi seciyorsunuz.

Ben burada simple secip OK tusuna basiyorum 4 adet canagim oldugu icin.

Goruldugu uzere 2 canak icin ayar var, ancak bende 4 canak var. O yuzden kumandadaki yon tuslari ile en ustteki kisma gelip, OK tusuna basiyorum ki oradaki diger secenekleri gorebileyim.

Secenekleri gordukten sonra benim icin uygun olan 4 uyduyu secip OK tusuna basiyorum.

5-) 4 lu konfigurasyonu sectim ve diseq girislerine bagli uydularin isimlerini ilgili konfigurasyona yerlestirdim. Save'in uzerine gelip OK'liyorum.

6-) Save'e bastiktan sonra Tarama seçimini yapacağımız ekran karsimiza gelecek. Uydu konfigurasyonumuzu yaptik, sira geldi kanallari aramaya.

a) Automatic transponder scan : Bu secenek ile tek bir uyduyu komple tararsiniz.
b) Automatic multisat scan : Bu secenek ile sisteminize bagli uydularin hepsini tek bir seferde tararsiniz.
c) Manual scan : Tek bir uydudaki tek bir TP'yi tararsiniz.

Ben A secenegini secip sadece hotbird'i tarayacagim. Dolayisiyla Automatic TP scan'in uzerindeyken OK tusuna basiyorum.

Not : A'yi veya C'yi yanlislikla secseniz bile, daha sonra sisteminizdeki diger uydulari da taratabilirsiniz. Hatta EXIT ile geri gelip, size uygun olan secenegi secebilirsiniz.

7-) Tarayacagim (hotbird) uydunun uzerine geliyorum ve OK'e basiyorum.

Karsima asagidaki ekran geliyor :

Sifreli kanallari bulmak istemiyorsak burada "only free" kismini secebiliriz.
Butun kanallari aramak icin yon tuslari ile "start scan" in uzerine geliyorum ve OK tusuna basiyorum. Kanal arama islemi basliyor...

8-) Bir muddet bekledikten sonra tarama islemi tamamlanacak ve Bulunan kanal ve trasponder listesi ekranı gelecek.

9-) Tarama islemi bitti ve OK tusuna bastik. Asagidaki soru gelecek : Bir baska uydu tarayip taramak istemedigimizi soruyor.

Evet dersek : 7. maddeye geri doneriz.
Hayir dersek : Tarama islemi tamamlanir ve karsimiza "ALL services TV" modunda, tarama sonucunda bulunan kanallarin listesi gelir.

Bu listeden yon tuslariyla FTA bir kanal secip izlemeye baslayabilirsiniz.

Tebrikler kurulumu basari ile bitirdiniz.