EMU menüde görüldügü gibi alt tarafta sil için OK basın der silmek için OK tuşuna basın istediğiniz satır silinmiş olacak.
.
Not: bir sistemdeki tüm satırları silerseniz ekleme yapmak istediğinizde yapamazsınız bunun için SARI tuşa basıp fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekecek buda yaptığınız değişiklikler silinecek demektir, bu yüzden bir satır bırakmayı unutmayın.
.
İşlemler bittiğinde EXIT'e basarak çıkın çıkarken yaptığınız değişiklikler hafızaya alınacaktır...
kolay gelsin.Bir satırı silmek istediğimizde veya kullanmadığımız satırları silmek istediğimizde sileceğimiz satıra gelip YEŞİL tuşa basın...Bir satırı silmek istediğimizde veya kullanmadığımız satırları silmek istediğimizde sileceğimiz satıra gelip YEŞİL tuşa basın...MU menüsünde gördügünüz gibi TPS için eklediğimiz 0B index i diğer TPS key satırlarının yanına otomatik olarak geldi EMU menüsü Prov ID ve index'lere göre alfabetik sıralar.EMU menüdeki 1 ci sütunda Prov ID yazıyoruz 1 ci sütunda 6 karakter var bu 6 karakterin sonundan dikkate alınarak Prov ID girin fazlalıklar baş tarafta kalsın. 2 ci sütunda indexler var yine burada 2 karakter var yine sondan dikkatine alınarak yazılır. 3 cu sütunda ise şifre keyleridir ve tamamı girilmeli, Aşağıdaki EMU menüdeki gibi tüm satırı yazın.Girilen şifre onaylandımı girdiğiniz şifre satırı yukarı kayar. Başka Prov ID veya Başka sistemdeki şifre keyleri yukarıda anlattığım gibi şifreleri güncelleyebilirsiniz.
.
Bazen bazı firmalar yeni index ekleyebilirler son zamanlarda TPS firması 26/04/2004 öncesine kadar 08. 09 ve 0A indexleri kullanıyordu 26/04/2004 tarihinden itibaren 0B index ekledi bizdeki EMU da 0B yoksa TPS nin şifresi Viaccess bizde Aşağıdaki gibi Viaccess bölümüne gelip yeni satır eklemek için KIRMIZI tuşa basın aşağıdaki EMU menüdeki gibi hepsi sıfır olan yeni satır açılacak.Key girme bitimini onaylamak için OK tuşuna basın...Şifreleri girmek için sayıları tuşlayarak alfabeleri ileri geri tuşlarla yazın sayı tuşladığınızda bir sonraki ne kendisi otomatik geçiyor alfabeleri girdiginizde bir sonrakine geçmek için sağ tuşa basın bu şekilde yeni keyleri girip sonraEMU menüde görülen başta sıfırın üzerinde siyah kutu sağ tuşla şifre değişecek 3 cü sütunun başına geliyoruz..
Not: 1 ci sütunda Prov ID ler, 2 ci sütunda indexler, 3 cü sütun ise keyler yada şifreler.Şifresi değişene örnek AB SAT firmasının ise AB SAT yayın şifre sistemi ve Prov'ID leri Sistemi SECA Prov ID'si 25 bizde SECA sistemin içinde 25 Prov ID'yi buluruz bu firma 3 index kullanır bu indexler 0C, 0D, 0E dir yukarıdaki EMU menüsündede görülüyor burada değişen hangi index'in keyi örnek 0C index in keyi değişmiş yukarıdaki EMU menüsündeki gibi 0C index e gelip OK tuşuna basıyoruz...EMU menüye key girmek için önce sağ sol tuşlarla şifresi değişecek sistem seçilir sistemler SECA, VIACCESS, NAGRAVISION ve IRDETO'dur, bu sistemler EMU menüsünün en üst sırasında yazar yukarıdaki EMU menüdeki gibi SECA'nın sağı ve solundaki ok işaretleri sağ sol tuşlarla sistemi (CAS) değiştirin der...
.
Yine EMU menüsünün en altaki satırlarındaki, OK key düzenlemek için okey'e basın der, CAS sistemi değiştirmek için sağ sol tuşları kullanın der, KIRMIZI renk tuşu yeni key satırı eklemek içindir, YEŞİL renk tuş key satırı silmek içindir, SARI renk tuşu (Load Default) EMU menüsü fabrika ayarlarına geri dön demek.
.
NOT: SARI tuşa basarsanız daha önce girmiş oldugunuz keyleri, sildiğiniz keyler, eklediğiniz key satırlar hepsi yok olup yazılım yüklediğinizdeki ilk haline geri döner.

Açık yeri onayladıktan sonra EXIT tuşuna basarak MENÜ'den çıkın...
.
Şimdi EMU'ya key girmek için ekranda bir şey yokken kumandadan SARI, MAVİ, YEŞİL ve MENÜ tuşlarına eşit aralıklarla basın aşağıdaki EMU menüsü açılacak.