gittigidiyor

01 atlanta g4, g5 mini

cingozbursa

Aktif Üye
elamlar.
Bu cihaz android hd uydu alıcısıdır.
Lütfen android tvboxlarla karıştırmayınız.
Tvbox ifadesi bir çeşit kandırmacadır.
Uydu alıcıya ihtiyacınız yoksa tvbox alabilirsiniz.

Ana konu donanimhaber de

Lütfen sorularınızı, indirimleri ana konuya yazınız.
Bu konu benim izlenimlerim için ayrılmıştır.
Sayfanın en altında alternatif cihazlara link vardır.

AŞAĞIDAKİ YAZIYI DÜZENLYECEĞİM. EKLEME YAPACAĞIM.

Üzerlerine TIKLAYIN.

1.) anakonu
2.) RESİMLER
3.) VİDEOLAR
4.) DİZİ FİLM İZLEME
5.) XBMC (KODİ)
6.) Ücretsiz, yasal ama garantisi olmayan iptv kaynakları
7.) ipcam, cccam, maratv, biss, DTS
8.) Kanal ekleme, düzenleme, yedekleme, Bilgisayara erişim, bilgisayardan erişim
9.) Zayıf Yönleri

---------------------------------
KULLANIM ALANLARI

Selamlar.
Atlanta g4 mini uydu alıcısının bana göre kullanım sırası şöyledir. Size göre değişebilir. Örneğin yurtdışında yaşıyorsunuzdur. İptv sizin için daha önemlidir.
Öncelikle cihazın normal kanal performansı, iptv performansı, film izleme (seyirturk, hdfilmizleme, xbmc), cccam performansı birbirine çok yakın. Yani iptv izleyen biri uydu yayını izlediğini zannedebilir.

Kullanım alanları bana göre sırayla:
1. Uydu kanalları
2. digiturk (g4 e digiturk play ve digiturk her yerde hesaplarımı ekledim.Yasal aboneyim.)
3. iptv, cccam
4. Seyirturk, XBMC(hem seyirturk için hem de diğer Avrupa eklentileri için), tvyo, …. , DTS AYARLAMA
5. harici usb hdd deki filmlerim (gerçi artık hiç ihtiyaç kalmadı)
6. Cep telinizi , tabletinizi veya destekleyen laptopunuzu miracast, dlna, teamviewer ile televizyonda görmek.
7. Android programlarını kullanmak
8. Web gezgini olarak kullanmak (kendi programı, choreme, firefox, opera, ucbrowser), web üzerinden dizi, film izlemek, justintv
9_ klavye, fare, oyun çubuğu, cep tel, tablet kullanarak çalışmak, oyun oynamak, emulator denemek, Microsoft Office ile yazı düzenlemek

1. Uydu kanalları:
ch ler kanal değiştiriyor. Ortadaki yukarı aşağı tuşlar kanal isimlerini değiştirirken, sağ sol tuşlar epg bilgisi veriyor.

aa) Türksat, hotbird, astra, digiturk 7 : Herhangi bir sorun yok. Kanallar önyüklenmiş. Cccam yüklüyse hemen çözmeye başlıyor. Digitürk mdu 1,2,3,4 kullanıyorsanız (menü_kurulum_0000_kanala rama_digiturk üstüne gelip_yeşi tuş (düzenle)_lnb frekansı_mdu_lnbX) yoluyla mdu seçin. Kırmızı tuş ile kanal arayın.
bb) Kanal favori listeleri:
1)menü_favoriler
2) menü_kanal_yeşil tuş ile seçebilirsiniz.
cc) Yeni kanal listelerini yükleme:
menü_kurulum_0000_güncelleme_ağdan veri yükleme yoluyla hazır listeleri yükleyebilirsiniz. 15 temmuzda buradan zahmetsizce yeni listeleri yükleyebiliriz.
dd) Kanal düzenleme:
1)menü_kanal_ + tuşu
2) SmartHD_BoxEditor programı ve channel.bin dosyası ile yapabilirsiniz. Bu dosyayı flasha, harici hddye, microsd karta atıp menü_kurulum_0000_güncelleme_ yoluyla gösterebilirsiniz.

2. Digitürk:

digitürk play düzgün çalışıyor. play üyesi olmayıp sadece digitürk üyesi olanlar web şifresi ile dilediğin yerde programını kullansınlar. Henüz denemedim. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digiturk.iq.mobil
Tahminim doğru çıktı. digitürk her yerde uygulaması "digitürk play" den daha iyi. dt üyesi iseniz bunu kullanın.
menulerde taşma varsa menu kurulum ekran video aspect ratio dan autoya alın duzelsın yada ekran boyutunu ayarlayın

3. iptv, cccam:

menü_uygulama_iptv yoluyla
iptv güzel. Türk kanalları 3mbitte çok net çalışıyor. Hızlı değişiyor. Birkaç kanal açılmıyor. Film kanalları ve spor kanalları çok güzel. Bu kanallarında genelde alternatif ikinci linki var. sağ sol tuşla onar onar atlamasını beklerdim. Sinema kanallarında filmin ismi gözükürse iyi olur. Film içinde (tivibu gibi) ileri geri alma olsa çok iyi olurdu ama iptv mantığında böyle bir şey yok.

cccam performansı
menü_uygulama_IpCam v2.4.15 yoluyla
KAnal geçişleri hızlı. Donma, atlama şimdilik görmedim. Değişik paketlerde denemek lazım. tvyi 720 yapmama rağmen ayar menusu ekrandan taşıyor. Ayarlar tam olarak anlatılmalı. menulerde taşma varsa menu kurulum ekran video aspect ratio dan autoya alın duzelsın yada ekran boyutunu ayarlayın

http://192.168.1.21:18000 yazarak admin:0000 bağlanamadım.Menuden çıkıp normal tv izlemeye dönünce sorunsuz girdim.
cccam, mgcamd, newcamd var. oscam ymod gelirse iyi olur.
iptv kanal listesi http://192.168.1.21:18001 buradan düzenlenebiliyor.

4. Seyirturk, XBMC(hem seyirturk için hem de diğer Avrupa eklentileri için), tvyo, ….

seyirturk.com

Xbmc : menü_uygulama_SmartBoxMarket yoluyla indirin.
Buradaki iki dosyayı sırayla, aynı şekilde xbmc içine kurun. İkinci dosyayı http://mirrors.xbmc.org...ipt.module.urlresolver/ adresinden indirin. Yoksa çalışmıyor.
İkinci dosyayı kurmazsanız çalışmaz.

Aynı zamanda Xbmc yi harici harddiskinizdeki filmleri izlemek içinde kullanabilirsiniz.

5. harici usb hdd deki filmlerim:

Menü_uygulama_ (Imedia Player, xbmc, mxplayer) programlarıyla açabilirsiniz.
Mxplayer bende root_mnt_usb yoluna gidemedi. O yüzden harddiskimi gösteremedim. İmedia, xbmc de sorun yaşamadım.

6. Cep telinizi , tabletinizi veya destekleyen laptopunuzu miracast, dlna, teamviewer ile televizyonda görmek.

7. Android programlarını kullanmak

8. Web gezgini olarak kullanmak (kendi programı, choreme, firefox, opera, ucbrowser), web üzerinden dizi, film izlemek, justintv

9. klavye, fare, oyun çubuğu, cep tel, tablet kullanarak çalışmak, oyun oynamak, emulator denemek, Microsoft Office ile yazı düzenlemek

10. whatsapp kurmak: Denemedim ama tablette sorunsuz kullanabilmiştim.
whatsapp kurup mesaj alıp vermek, resim paylaşmak

mesela avea hattınız var ama kullanmıyorsunuz veya anne babanızın numarası. Onun whatsapp ını tablete aktarabilirsiniz ancak ikisi aynı anda çalışmaz.
http://forum.shiftdelet...e-whatsapp-yukleme.html

Bu tür androidli cihazlarla bazı arkadaşlar sorun yaşayabiliyorlar. Bunun sebebi android ekosisteminin çok gelişmiş ve karışık olmasıdır. Aşağıdaki sorunlar Atlanta G4 mini için değildir. Sadece bu sorunları yaşayan arkadaşlar yol göstermek için yazılmıştır. Madem tarafsız yazıyoruz.
BAzı arkadaşlarımızın eksiklik, sorun olarak gördüğü, kişiye göre değişen veya doğru olmayan veya zamanla düzeltilebilecek özellikler
1. Cihazın işlemcisi android çubuklara göre zayıf
2. usb nin tek ve önde olması
3. android cihazın özelliklerinin çok olması yüzünden öğrenme zorluğu, çeşitli programların farklı sorunlar çıkartması
4. Olası tuner, merkezi anten sistemi, zayıf sinyalli kanallar, motorlu antenler, mdu 1,2,3,4 dt uyumu
5. Teknik destek, servis sorunları, düşerme, ıslanma, anten kablosundan gelebilecek yağmur suyu, kısa devre, voltaj dalgalanmaları
6. HAfızanın ve 8gb dahili depolamanın dolması
7. Virüsler, boot sorunları, tuner kısmının, alıcı gözün yerinden çıkması
8. harici klavye, fare, joystick, micro sd kart, harici 2.5inç, 3.5inç hdd bağlantıları, usb hub bağlama
9. cccam, oscam, iptv, xbmc, seyirtürk, dns ayarları Bunlarda meydana gelebilecek değişiklikler, sorunlar, programların kendi içinden kaynaklanan çalışma sorunları. Örneğin seyirturk te bazı portaller ve iptvler şimdilik çalışmıyor. turk portal.org sorun üzerinde çalışıyor.
10. cep tel (android, iphone) bağlantısı ve ekran görüntüsü; teamviewer ile dünyanın herhangi bir yerindeki windowsumuzu tvmizde kullanmak.

Lütfen DİKKAT Bu sorunlar var demiyorum. Her cihazda ortaya çıkabilecek ortak sorunlardır.

Bazı ayarlar:
Cihaz çalıştırılır çalıştırılmaz wifi kablosuz ayarları yapılmalı. Arkasından mutlaka gmail hesabı girilmeli veya yenisi alınmalı. Android marketten program yüklemek için şarttır.
Wifi ayarlarında mutlaka DNS girilmeli. Çünkü bir çok site yasaklı durumda.
“************************

kablosuz bağlantı:

menu_ayarlar_ kurulum_xxxx
wifi üzerine tıkladım. şifreyi girdim.
ip ayarları : static yapınca
dns yi silip yerine 4.2.2.5 yazamadım. Çünkü . (nokta) yı bulamadım. Bağlanı aktif edemedim. Bu benden kaynaklanıyor çünkü kendi tabletimde de bağlanı aktif edemiyorum.
tekrar dhcp yi seçip bağlana bastım. Yani şimdilik dns değiştiremedim.
ekleme: Fatih Beyden
"ok ye basınca sanal klavye çıkıyor sag altta . var

kablosuz baglanmak için

gelişmiş seçenekleri gösteri tıkla

modem şifreni gir

statik seç

1-- ip adresi ve geçit yazıları sılık gozukur

orada yazdıgı gibi yazdıgında baglan aktif olucak basıyorsun baglanıyorsun

Tercih Edilen DNS: 195.46.39.39
Diğer DNS Sunucusu: 195.46.39.40

"
windows 8 bilgisayarınıdaki filmleri, müzkleri, fotoğrafları g4 minide oynatmak isterseniz
PS3 Media Server bu programı indirip kurunuz. Android cihazınızı otomatik görecektir. navigasyondan Film, foto, mp3 klasörlerinizi ekleyin.
g4 minide "dlna" ya tıklayın. Orada gözükecektir.

http://www.youtube.com/watch?v=vbf1bWrMuOo

Son düzenleme:

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.