gittigidiyor

03 g4 g5 miniye erişim

cingozbursa

Aktif Üye
rezerve 8

---------------------------------------------------------------
Liste Güncelleme

Menü_kurulum_0000_güncelleme_uydu listesini internetten güncelle

------------------------------------------------------------

Favori listesine kanal ekleme

1- öncelikle kolayca tasımak ıcın once tasımak ıstedıgın kanalı ac

2- tv izlerken ok tusuna basıp lısteyı acın

3- solda kanal duzenleme yazar + tusuna basın şifre 0000

4- sagda favori grubu yazar sarı tusa basın

5- pencerede 2 lıste var tum kanallar sagda favorı lıstesı

6- sagda grup secınız yazıyor sarı tusa basın favorı lıstesınden degıstırmek-eklemek ıstedıgın lısteyı sec

mesela spor lıstesıne kanal eklıyeceksen sporu sec

7- soldakı genel lısteden ok tusuyla sectıgın kanallar sagdakı spor favorısıne gecer .
----------------------------------

Kanal Listesini Bİlgisayardan düzenleme

listenizi usb ye kaydedin.
http://update.atlanta.com.tr/manuel/3_KANAL_EDITOR/SMART_SERISI/SmartHD_BoxEditor_1_0_7_2.zip
Bu programı kurun.
İşiniz bitince chanell.bin dosyasını usbye kopyalayıp, güncelleme yapın.
------------------------------------------------

WİNDOWSTAN ERİŞİM

Yöntem 1.)
Orijinalden alıntı: Killknight

Arkadaşlar rehber tamam paylaşılan sürücüden dosya oynatmak istiyorsanız ayarları bu şekilde yapmalısınız.
Resim 1:
Hangi sürücünüzü paylaşmak istiyorsanız aynı işlemleri tekrarlamalısınız.
Resim 2:
Paylaşım sekmesinden Everyone a Tam denetim yetki veriyoruz.
Resim 3:
Güvenlik sekmesinden de Everyone a Tam denetim yetki veriyoruz.
Resim 4:
Ağ paylaşım merkezindeki gelişmiş paylaşım ayarlarını yapılandırıyoruz.
Resim 5:
Resim 6:
Resim 7:
Bilgisayarınıza sabit ip veriyoruz yoksa her farklı ip aldığında ayar yapmak zorunda kalırsınız.
Resim 8:
Es File Explorer da Lan sekmesinden sunucu ekle diyoruz ayarlar bu şekilde olmalı.
Sonra Mx Player ile keyifle filmlerinize bakabilirsiniz.

ERİŞİM ERİŞİM ERİŞİM
Yöntem 2.)

Orijinalden alıntı: muratacar_

Alintidir technx59 fatihmc
Aşağıdaki yazımda,G4 Smart Mini cihazınızı aldıktan sonra nereden başlamanız gerektiği,neler yapabileceğinizi,cihazınızı daha aktif nasıl kullanabileceğinizi ipuçları ile göstermek istiyorum.Bu bilgileri uzunca sayılabilecek bir süre zarfında forum sitelerinde yazılanları bizzat uygulayarak kendim derledim.Bahsedilen konularda verilen ipucuna göre internette araştırma yaparak daha derinlemesine bilgi sahibi olabilmek mümkün.Artık gerisi size ve konuya olan ilginize kalmış..

1) PC'DE G4 MİNİ'NİN KLASÖRLERİNE ULAŞMAK
G4 mini'de Samba servisini aktif ederek,G4 mini'nin kendi dahili belleğini ve üzerine takılı harici sd kartınızı ve USB belleğinizi bilgisayarınızda ağ bağlantılarım üzerinden görmek mümkün.
Böylece bu aletleri hiç yerinden çıkarıp pc'ye takmadan içine iptv m3u listenizi,güncelleme dosyanızı,foto,müzik,video ne isterseniz oturduğunuz yerden atabilirsiniz ya da silebilirsiniz.
Unutmayın önce Samba Servisi aktif edilecek:
Menü-Kurulum-0000-Sistem içine girip yukarı doğru çıkarak Samba yazan yere tıklayıp aktif hale getirin.
Win XP de Bilgisayarım-Ağ Bağlantılarım-Android_4321(Android_4321) üzerinde share tıklayın.
Bunu daha kolay kullanmak istiyorsanız bilgisayarınıza TOTAL COMMANDER programını kurun.
Bir diğer yol da hem PC'ye hem G4 mini'ye AIRDROID uygulamasını kurmaktır.
Bu uygulama sayesinde PC'nizde G4 mini'in klasörlerini görün.Birşeyler kaydedin ya da silin.Sırf dosya değil ayrıca uygulama gönderip,uygulama silmek te mümkün.

2) G4 MİNİ'DE PC'NİN KLASÖRLERİNE ULAŞMAK
PC'nize PS3 Media Server isimli ücretsiz programı kurarak ve Navigasyon/Paylaşım Ayarları kısmında istediğiniz klasörlere paylaşım vererek bunları DLNA uygulaması üzerinden G4 mini cihazınızda izleyebilirsiniz.PC'nizdeki videoları,fotoğrafları,müzikleri oturduğunuz yerden hiçbir harici medyaya kopyala,yapıştır yapmadan G4 üzerinden kullanmak için bire bir.

Pphammer Hoca'nın İlaveleri:

windows 7 de
harddiskinizde film diye bir dizin açıp sağ tıklayın.
özelikler_paylaşım_paylaşım a geçin.
everyone ı seçip ekle deyin.
Aynı yerdeki "ağ ve paylaşım merkezi" ne tıklayın.
Şu seçenekleri yapın:
ağ bulmayı aç.
dosya ve yazıcı paylaşımın aç.
ortak klasör paylaşımı ... paylaşımı aç.
parola kullanımı paylaşımı kapat.

Bu sayede windows7 yüklü pcdeki filmleri xbmc ie çalıştırabilirsiniz.
videos_files_add videos_browse_windows network (smb)_pcnizin ismi_"film" seçip "ok" ye basın. Bu aşamada filmleriniz görülmeyecek. Bu dizin ekleme işlemi. 3 kere daha "ok" e basın.

artık video_files_film yoluyla tüm filmlerinizi görebileceksiniz.

Altyazı ile işim olmadığı için deneyenler yazsın.

windows 8 de de mantık aynı. Daha önceki bir yazımda yazmıştım.
tek fark şifrelemeyi kaldırmak için
Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Ağ ve Paylaşım Merkezi\Gelişmiş paylaşım ayarları
yolundan tüm ağ_parola korumalı paylaşımı kapat demeniz. Yoksa erişmek isteyince şifre sorar.

3) G4 MİNİ'DE PC'NİN MASAÜSTÜNÜ GÖRMEK
PC'nize Google Chrome ve sonra da Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını kurun.Gerekli izinleri verin ve şifrenizi belirleyin.Sonra G4 mini cihazınıza Google Play'den aynı isimli uygulamayı kurun.Bu uygulama sayesinde PC'nizin ekranını G4 mini cihazınızda görün.İstediğiniz uygulamayı sanki bilgisayarınızın başındaymış gibi çalıştırın.İstediğiniz klasöre,fotoğrafa göz atın,istediğiniz belgeyi açın.G4 mini'nin mavi oku ekran üzerindeki minik oka kumanda edecek ve asıl bu minik ok uygulama üzerine getirilecek unutmayın.

4) IPHONE-IPAD CİHAZINIZDAKİ MÜZİK,FOTO,VİDEOLARI G4 MİNİ'DE İZLEME
Bunun için Iphone-Ipad cihazınıza Imediashare isimli uygulamayı yükleyin.Uygulamayı çalıştırdığınızda cihazınızdaki ses,müzik,video dosyalarınızı G4 mini'de oynatabilirsiniz.Bunun için G4 mini'de birşey yapmanıza gerek yok.DLNA özelliği sayesinde içerik otomatikman oynuyor.
Bu uygulama ekran görüntüsünü yansıtmıyor sadece ilgili içeriği karşı cihazda oynatıyor.
Kendim test etmemekle beraber aynı konuda kullanabileceğiniz diğer programlar:
Connect
Media Pay
TV Assist

5) IPHONE-IPAD CİHAZIN EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ MIRACAST UYGULAMASI GİBİ G4 MİNİ'YE YANSITMA
Bunu kendim birebir uygulayarak test edemedim.Ama yolunu anlatayım.İsteyen denesin.
Öncelikle Ihone4S ve üzeri-Ipad2 ve üzeri cihazınızın olması gerekiyor.Maalesef Iphone4 ve Ipad ler kapsam dışı :(
Iphone4S ve Ipad2 lerde birşey yapmanıza gerek yok.Airplay özelliğini aktif etmeniz yeterli.G4 mini'ye Google Play den Reflector isimli uygulamayı kuruyoruz.Maalesef ücretli bir program.14,84 TL.Bu program yardımıyla Iphone-Ipadinizdeki görüntüyü Android cihazınıza aktarabiliyorsunuz.
Airplay tuşu IPad'te ekranın en altından üste doğru parmakla kaydırma hareketi yapınca açılan menüde çıkacak.Ama Ipad ile G4 mini wifi üzerinden birbirine bağlı değilse bu tuşu boşuna aramayın göremezsiniz.

6) CEP TELEFONUNDAN G4 MİNİ'Yİ KUMANDA ETME
Cep telefonunuza Google Play'den IsmartRCU isimli ugulamayı indirin.Uygulamayı çalıştırırken açılışta hata veriyorsa kumanda olarak değil fare veya klavye olarak açın sonra alttan kumandayı seçin.Son derece uyumlu ve başarılı bir kumanda aletiniz daha olsun.
--------------------------------------------------------

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.