gittigidiyor

04 g4, g5 yaşanabilecek sıkıntılar

cingozbursa

Aktif Üye
rezerve 9

TARAFSIZLIK GEREĞİ VE ÇÖZÜM ARAMA AMACIYLA HERKES İÇİN GEREKLİ VE GEÇERLİ OLMAYAN SIKINTILAR:

Bu sıkıntılar yeni yazılımlarda giderilmiş olabilir.

Yeri geldiği zaman sorunları buraya yazıyor, çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Bilinen sorunlar: Bu sıkıntıları bilinki aldıktan sonra ben bilmiyordum demeyin.

1. dts ayrıca kurulmalı.
2. miracast her cep telefonunda rahatça çalışmayabiliyor. Özellikle eski android sürümlerinde veya lolipop 5 de.
3. sopcast çözmeye çalışan arkadaşlar var.
4. usb çıkışına hub takıp usb hdd bağlamak sıkıntılı. hubsız sorun yok.
5. iptv sıkıntıları genelde ücretsiz iptvlerde veya düşük internet hızlarında görülüyor.
6. zaman zaman ortaya çıkan innohybrid durdu hatası. Ben yedeğime geri dönerek bu sorunu aşıyorum.
7. windows 7,8 ile dosya paylaşımı. g4 miniye dosya atma, dosya alma. Genelde bu bir hata değil. Paylaşım ayarlarını düzgün yaparsanız sorun olmuyor.
8. xbmc 12 çalışıyor. Ben denemelerimde 14 ve 15 de herhangi bir sorun yaşamadım.
9. Ekran yatay olduğundan subway surfer gibi oyunlar oynanmıyor.
10. dsmart blue dsmartın dayatması yüzünden çalışmıyor.
11. turkcell tv+ film kanalları açılmıyor. Sebebi turkcellin telif hakları yüzünden androidte bu kanalları kıstlaması.
12. usbden yazılım güncelleme sıkıntı çıkarabiliyor. İlk seferinde olmazsa tekrar denemek, başka flash denemek, hp flash tool kullanmak çözebiliyor.
13. dilediğin yerde uygulaması güzel çalışıyor. Ancak marketteki dizi ve filmler 1004 hatası verip açılmıyor. Sıkıntı dtnin google lisansı araması.

cihazda bir ısınma sorunu yok. Isınması sınırlar içerisinde. Eğer ısıdan kapanma yaşarsanız haberimiz olsun.
Bilinçli arkadaşlara 1.1.4 kullanıp yedekleme yapmalarını tavsiye edebilirim. Sadece bu sürümde av çıkışı çalışmıyor

windows 8.1 de bir filmin veya fotoğrafın üzerine sağ tıkladığımda play to seçeneği gelmiş.
Böylece filmleri ve fotoğrafları tvye gönderebiliyorum.

SİLİNECEK

Smart G4 mini tüm Atlanta ailesine hayırlı olsun.

Seri olarak yeni ürün çıkarmak inanın büyük bir keyif.Sektör içindeki durgunluğa rağmen Markamızın gücü ile sizlere yenilikler sunmaya devam edeceğiz.

G4 mini 'de Smart g4 modelimizde kullanılan bütün uygulamalar ,ip tv,İp cam (CCcam,newcamd) rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Android 4.2.2 versiyonun getirmiş olduğu çok önemli artılar var.

1- Miracast ,diğer adı ile Screen Mirroring ekran paylaşımı.Telefon ,tablet gibi cihazlarınızda izlemekte olduğunuz video vb verileri TV ekranına gönderebilirsiniz.Bu uygulama aktif edildiğinde ses görüntü aktardığınız cihazda kesilir TV ye geçer.
2- Hızlı web browser
3- Yeni nesil wifi anten (çok güçlü olduğunu göreceksiniz.)
4- Hızlı açılış süresi.
5- Hızlı kanal geçişleri.

Konu devamında paylaşım yapacak arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.Sorularınız olursa lütfen burada paylaşınız.

cıhazımıza bılıyorsunuzkı yuzlerce androıd uygulama ındırılebılıyor

amma bazı tut çek uygulamaları mesela oyunları oynuyamıyorsunuz

http://bestuydu.com/android-sisteml...eri-ile-uyumlu-kablosuz-klavye-touch-pad.html

candy crush saga ,okey,vs oyunlar oynanabiliyor daha rahat yazı yazılabiliyor

Smart G4 modeli ile DLNA Özelligi ile aynı ag üzerindeki cihazlarınızdan tvnize görüntü ve ses aktarabilirsiniz

torent fılm ızleme ıcın

arkadaşlar, bu cihazda uydudan tv izlerken torrent indirebilmek için üç program denedim. bunlardan u torrent ve atorrent tv izlerken indirme yapmıyor, ttorrent indirme yapıyor. ttorrentin pro sürümü ile sınırsız hızda indirebiliyorsunuz, çok güzel bir özellik

xbmc ye nasıl eklenti yükleyebilirim?
1.Her seferinde tekrar repo yükleyip, eklentileri ekleyebilirsiniz.ATLANTA SMART G5 MİNİ
2. AşaĞ?ıdaki zip dosyasını usb belleĞ?e atıp eklentileri instal .zip seçeneĞ?i ile yükleyebilirsiniz.
http://www.mediafire.co.../30_ocak_eklentiler.ziptabii ki ana zipi açtıktan sonra
3.Unofficial Addons for Kodi tek tek indirebilirsiniz.Yükleme yöntemi Addon Installer for Kodi
4.. Mükemmel ötesi bir seçenek. kodi 15 ile bile çok güzel çalışıyor ancak henuz film açamadım. Programdan atıyor. Denemelerim devam ediyor. Belki de 12.2 istiyordur.Sanırım bu yöntem en iyisi olacak. Bir apk indiriyoruz. xbmc için ayarları yapan twmc.apkTwmc.apk yı bulup kuruyoruz. Ã?alıştırıyoruz. Finalize ediyoruz (bu önemli). Eklentiler yükleniyor.Başarılı olursa bu yöntemi kullanacaĞ?ım.TVMC App for Android

ARKADAŞLAR
ATLANTA TARAFINDAN YAPILAN YENİ İPTV UYGULAMAMIZ MARA İP TV İLE
YEREL İPTV LER ARTIK HER ZAMAN GUNCEL

HAYIRLI OLSUN

MENU-UYGULAMALAR-APK INSTALLER BOLUMUNDEN YUKLUYORSUNUZ

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

https://www.facebook.com/groups/1388041691431551/1566222996946752/?notif_t=group_comment

1. xxx tl bu cihaz için pahalı olabilirmi ?. Şunları da düşünün android bir cihaza uydu alıcı eklemek şimdilik kolay değil. Birçok kişi 600-1000 tl aralığında dm800hd, vuo gibi cihazlar aldı. g4 mini den daha başarılı mı oldular. KArşılaştırıken fiyata, özelliklere, desteğe, parça kalitesine, yaygınlığaa, çıkan sorunlara ve çözüm hızına göre karar verin. Bir çoğumuz kampanyalardan çok daha düşük fiyatlara aldık. Araştırmanıza, çek bulmanıza, kredi kartınıza göre fiyatlar düşüyor. Ben N11 de 500 e tamamlayıp paraf ile aldım. PAraf günüme denk getirdim belki oradanda gelecek. Çok çok ucuza aldım.

2. Android cihazlar derya gibi aletler. Yapabileceklerinin sınırı yok. Asıl işlevi uydu alıcı olan bir cihazın android işlevlerinin bazılarında tökezlemesi doğaldır. Gittiği yere kadar yeni yamalarla gidecektir. Sonra daha güçlü donanımla v2, v3 leri de çıkacaktır.

3. Bu fiyata bu işleri yapan alternatifler varsa onları linkleri ile beraber yazın. Pahalı deyip bizi yalnız bırakmayın. Daha ucuzu, daha iyisi varsa linkle beraber tarafsızca kötü yanlarını da yazarak paylaşın.
a) Çinden android stick + hd (cccam çözen) uydu alıcı bir alternatiftir. Kötü yanları çinle uğraşmak, iki cihaz, iki kumanda kullanmak. YAzılım desteği için Çince öğrenmek :)
b) dm800hd, vuo gibi cihazlar. Hem pahalı, hem eski teknolojili hem de android gibi geliştirmeye açık değil.
c) xbox hd cihaz 75 tl. Alternatif mi bence alternatif.
4. Destek. Atlanta firmasının desteği next firması gibi oldukça iyi. Sıkıntı yok mu elbette var. atlanta cihazlardaki tuner problemlerini henüz unutmadık.

5. Cihazın androidli olması. Yapılabileceklerin sınırsız olması hem iyi hem kötü. Virüs girer, dosya siler, uyumsuz programlar ve alternatif programlar
Bu kadar özelliği olan bir cihaz
a) Zaman zaman yavaşlayacak, çökecektir.
b) cccam, dts gibi ses video codecleri, medai player özellikleri, fare, klavye, joystick bağlantıları, harici hdd bağlantıları zaman zaman sorun yaşatacaktır.
c) uydu anteninden, merkezi sistemden kaynaklanan sıkıntılar yaşanailir. Uydudaki frekans ve ayar değişiklikleri cihazı suçlamanıza neden olabilir.
d) usb girişinin tek olması ve önde olması hoş değil.
e) Kablo bağlantılarında kısa devre olmamasına dikkat edin. Tv ve uydu alıcısını mutlaka akım korumalı prizde kullanın.
f) Sorun yaşadığınızda cihazı sıfırlayıp tekrar baştan başlamaktan çekinmeyin. Dikkat fabrika ayarlarına dönmeyin. Sorun varsa yeni firmware yükleyin ama dikkatli olun. Sorununuzu internetten g4 ve diğer androidli cihazlar için araştırıp, kendinize uyarlamaya çalışın.

Yorum yapanların bir kısmı başka cihaz satıcıları, atlanta firması ile sorun yaşamış kişiler, ölücü denen çok çok düşük fiyat bekleyenler olabiliyor. Yorumları da kavga çıkarmaya çalışan, daha iyisi var deyip çözüm ve link vermeyenler, kullanmadan kişisel yorum yapanlar.
İyi niyetli olanları, anlamaya çalışanları, daha önce sorun yaşayanları, yeni kullanıcıları, firmayı sevmeyip dikkatli yaklaşanları anlıyorum.

YAzı yazarken kullandığınız üsluba dikkat ediniz. Tanımadığınız insanlara kötü söz, aşağılama, küçük görme, yaş ile kınama gibi yazılar yazmayınız. Ben daha iyi bilirim diye düşünmeyiniz.
Unutmayın amaç bağcıyı dövmek değil üzüm yemek.
turkey forum, turk portal.org gibi sitelere bakın. Çok iyi yazılar ve yardım var. ATLANTA SMART G5 MİNİ buraya da bakın.
Saygılarımla.

Bu tür androidli cihazlarla bazı arkadaşlar sorun yaşayabiliyorlar. Bunun sebebi android ekosisteminin çok gelişmiş ve karışık olmasıdır. Aşağıdaki sorunlar Atlanta G4 mini için değildir. Sadece bu sorunları yaşayan arkadaşlar yol göstermek için yazılmıştır. Madem tarafsız yazıyoruz.
BAzı arkadaşlarımızın eksiklik, sorun olarak gördüğü, kişiye göre değişen veya doğru olmayan veya zamanla düzeltilebilecek özellikler
1. Cihazın işlemcisi android çubuklara göre zayıf
2. usb nin tek ve önde olması
3. android cihazın özelliklerinin çok olması yüzünden öğrenme zorluğu, çeşitli programların farklı sorunlar çıkartması
4. Olası tuner, merkezi anten sistemi, zayıf sinyalli kanallar, motorlu antenler, mdu 1,2,3,4 dt uyumu
5. Teknik destek, servis sorunları, düşerme, ıslanma, anten kablosundan gelebilecek yağmur suyu, kısa devre, voltaj dalgalanmaları
6. HAfızanın ve 8gb dahili depolamanın dolması
7. Virüsler, boot sorunları, tuner kısmının, alıcı gözün yerinden çıkması
8. harici klavye, fare, joystick, micro sd kart, harici 2.5inç, 3.5inç hdd bağlantıları, usb hub bağlama
9. cccam, oscam, iptv, xbmc, seyirtürk, dns ayarları Bunlarda meydana gelebilecek değişiklikler, sorunlar, programların kendi içinden kaynaklanan çalışma sorunları. Örneğin seyirturk te bazı portaller ve iptvler şimdilik çalışmıyor. turk portal.org sorun üzerinde çalışıyor.
10. cep tel (android, iphone) bağlantısı ve ekran görüntüsü; teamviewer ile dünyanın herhangi bir yerindeki windowsumuzu tvmizde kullanmak.

Lütfen DİKKAT Bu sorunlar var demiyorum. Her cihazda ortaya çıkabilecek ortak sorunlardır.
YAşadığım Sorunlar. Baızı sorunlar fabrika ayarlarına dönülerek Çözülebilir.

1. Hd Dizi İzle durdu. Çözüm kaldırıp tekrar yükleyiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argeus.dizitvhd

Olmazsa google playE GMAİL ADRESİNİZ İLE GİRŞ YAPINIZ VE CİHAZI TEKRARDAN BAŞLATIN YENİ SURUM INMEYE BAŞLAR

2. İptv listemmi tamamen silmek isteyince "iptv durdu" hatası alıyorum. ÇÖZÜM:
hepsi ni secip bır kanalı dısa alın tumunu sılebılırsınız

3. KAnal listesini değiştirmek istiyorum. ÇÖZÜM: ***smarthd_boxeditor programı ile pcde kanal düzenlerken kullancağınız channel.bin dosyasını channel.zip yapın. İçinden çıkan dosyaları winrar veya winzip ile sıkıştırırken zip seviyesini 0 yapın. Yani hiç sıkıştırmayın, depolayın. 180kb dan 580kb a çıkıyor ama düzenleme kolaylaşıyor. diye düşünüyorum.
ekleme:

Sanırım kanal düzenleme yazılımı bu: http://update.atlanta.c...t-Box/Kanal-Edit/"
browser üzerinden film izlemeyi denemedim çünkü benim için zor. Onun yerine seyirturk, ve diğer dizi film programlarını kullanmayı düşünüyorum. ***

4. xbmc üzerine seyirtürk kurdum. Çalışmadı. ÇÖZÜM: """Seyirturk programını reklamsız olarak http://turkpoSİLLrtal.o...showthread.php?tid=1794 dan indirin. Yakında yenisi çıkacak. Uygulamalara eklenir.
Xbmc : menü_uygulama_SmartBoxMarket yoluyla indirin.
Buradaki iki dosyayı sırayla, aynı şekilde xbmc içine kurun. İkinci dosyayı http://mirrors.xbmc.org...ipt.module.urlresolver/ adresinden indirin. Yoksa çalışmıyor.
İkinci dosyayı kurmazsanız çalışmaz.
http://turkpSILortal.or...showthread.php?tid=1707
Aynı zamanda Xbmc yi harici harddiskinizdeki filmleri izlemek içinde kullanabilirsiniz.

5. Klavye, fare çalışır mı? ÇÖZÜM: Evet çalışır. Ayrıca normal kumandada en alttaki oka basınca yön tuşları fareye dönüşüyor.

6. Cep telefonundaki gibi dik oynanan oyunlar yan durduğu için oynanmıyor. Çözüm: Bilmiyorum.

7. Angry birds oyunu çalışıyor mu? ÇÖZÜM: """""" Çalışyor. Yalnız uzaklaştırma tuşunu bulamadım?
8. Dt play de 800k abonelik yeterli mi? ÇÖZÜM: Bilmiyorum.
7. Angry birds oyunu çalışıyor mu? ÇÖZÜM: """""" Çalışyor. Yalnız uzaklaştırma tuşunu bulamadım?

8. Dt play de 1200k abonelik yeterli mi? ÇÖZÜM: evet yeterli

9. İnternet tarayıcı nasıl? Kullanım kolay mı? ÇÖZÜM: """Tarayıcı hızı iyi. Sayfalar hızlı açılıyor. Hızlı Kontrol için fare kısmını kullanın. Veya fare takın."

10. Programlarda açılan reklamları nasıl geçeceğim BAzı programlardaki filmler açılmıyor. ÇÖZÜM:"""" geri çıkış tuşu. Siteden silinmiş olabilir. DNS nizi kontrol edin."

Orijinalden alıntı: trclocker_satis

arkadaslar merhabalar ...dts film izlemek ıcın
smartbox uygulamasında bulunan mx playerin hem uygulamasını hem codecını indirdiğim halde

mx player de sectiğim filmi actıgımda bana dts codec eksik film düzgün baslatılamıyor diyor..
aslınca calısıyor ama ses yok ...

bende ayarlardan codec bölümünden özel codec leri indirdim xda dan ama onları da indirip kurup ve sistem yenı basladıgında mx player codec uyumsuz diyip normal modda tekrar acılıyor ...

acaba bana smart boxta olan mxplayer sürümüne uygun dts codeci yollayabılırmısınız arkadaslar ... ???

yada mx player pro flnmı kurmam lazım harıcı apk dosyası olarak?

sorunu sız nasıl cozdunuz ??
merhabalar ılk mesaj da yazıyordu

11. Harici harddiskime erişemiyorum. ÇÖZÜM:

usb harddiski takıyoruz

smart marketten yukledıgımız mx player ve codec açıyoruz

ayarlar video klasörleri mnt usb1 sda sda1 tamam

cıhazı usb1den kayıt ettik artık hep bu gırıse takıyoruz

altakı lınktekı ozel codec dosyasını dts video bulunan hddye atıyoruz bunun için önce codekı ındırın flash atın flashı cıhaza takın

update.atlanta.com.tr - /manuel/1_UYDU_ALICILARI/SMART-G4/DtsCodec/

ayrıca lınkte anlatımlı dokuman var

özel kodeki kayıt edın

: kod çözucu - özel kod çözücü -ust klasor - mnt usb1 sda sda1

videoyu acıp ekrana tıklayın sag ustte nota ısaretine basın [:'(]

tvde dts sesi aldım ama müzik sisteminde alamadım ÇÖZÜM

MENÜ KURULUM SES AYARINDAN sesi ram formatina çekinde dts alabilirsiniz
---------------------------------------------------------------------------------------------

olmuyorsa mxplayerı codekı kurulum menusunden kaldırın cıhazı yenıden baslatın

smartbox marketten yenıden yukleyın

12. Elimde bazı güzel apkler var. NAsıl yükleyeyim. Pcnizde gmail.com hesabınıza girin. Drive a tıklayıp dosylarınızı gönderin. G4 de drive programını yükleyin. Porgramdan apk nizi indirin. Başka alternatifler de var. MAil göndermek, airdroid, teamviewer gibi.

13. En iyi dizi ve film programları nelerdir? ÇÖZÜM: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vtmedia
dizi tv https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argeus.dizitvhd
yabancı dizi https://play.google.com/store/apps/details?id=com.techglobalsoftw

14. Eski oyunları mario gibi nasıl oynarım? ÇÖZÜM: Happy Chick Game Emulator|Happy Chick game console-Android GBA|PS|GBC|FC|SFC|MD|PSP|nds|n64simulator game expert-Happy Chick Studio bunu indirip, google drive nıza atın. g4 den drive a girip yükleyin. İstediğiniz oyunu download edin. Hadron Hd305 Wireless Gamepad Kablosuz Oyun Kolu - Sanalpazar.com Bu marka model kolu bağladım. Ayarları nasıl yaptım bilmiyorum, belki de otomatik oldu. Açtım, kapattım. MArio indirip oynadım. Sorunsuz. nintendo, psx, n64, atari oyunları destekleniyor. Jetonlu oyunlarda jeton atmayı becermedim. Yapınca yazarım.

15. android tablet veya cep telim var. Kumanda olarak kullanabilir miyim? ÇÖZÜM : """evet.
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.innodigital.remoteapp

AİRDROİD UYGULAMASI

airdroid dosya kopyalama, pcden hızlıca apk kurma, kaldırma, dizinleri ayarlama işine yarıyor.
sistem dosylarında çok dikkatli olun.

15 dakikalık süper bir anlatım
http://www.youtube.com/watch?v=CuO-DsK0dZ0

http://www.youtube.com/watch?v=PJbDcmpqA9s

Son olarak: Tüm ayarlarınızı yaptıktan sonra yedekleme yapın.

menü_ayarlar_ kurulum_0000_sistem_yedekleme(dahili depolama veya diğeri)

geri almak için cihazı açın, sürekli kırmızı tuşa basın. Mavi menuden 1,1,1,1 yapın.

HD Film İzle

Son düzenleme:

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.