1. İlk Olarak CCcam Plugin dosyasını usb belleğe dosya şeklinde kayıt ediniz. USB belleğinizi cihazınızın usb girşine taktığınızda ekrana gelen Plugin menüsünü yüklemek için İlk olarak Kumandanızın üzerinde bulunan YEŞİL tuş ile Kullanıcı Bilgilerini Formatla seçeneğini seçiniz.
2. Kullanıcı Bilgilerini Formatlama işlemi bitince cihazınız kapanıp açılacaktı. Cihazınız açıldığında ekrana gelen pencerede PLUGİN yükleme işlemini başlatmak için Kumanda Üzerindeki KIRMIZI tuşa basınız.[/B]
3. Bu yükleme işlemi bitince cihazınız kapanıp açılacaktır. Cihazınız açıldıktan sonra menüye basınız EKSTRALAR seçeneğindeki EKLENTİ menüsüne giriniz.
4. EKLENTİ Menüsüne girin Server eklemek için XcamConfigure seçeneğinin üzerine geliniz ve kumanda üzerinden Yeşil Tuşa basınız ve gelen pencerede Plugın başlatın.
5. Karşınıza gelen Server List Menüsünden server ekleyebilmeniz için EMPTY SERVER seçenegine giriniz.

6. Empty server kısmına girdikten sonra Client kısmından CCCAM2 seciniz.

7. Server URL kısmına kumandanızın ok tuşu ile basıp Serverinizin DNS bilgilerini giriniz.
8. Port Kısmında kumanda üzerinden ok tuşuna basınız ve serverinizin port numaranızı giriniz.

9. EMM Her zaman için Disebled olarak seçilmelidir.
10. CAID ve MASK Her zaman için Sıfır (0) olarak seçilmelidir.

11. User name kısmına serverdeki bilgilerinizden kullanıcı adınızı giriniz.

12. Password kısmına ise server şifenizi giriniz.
13. Yapılan ayarları kaydetmek ve menüden çıkmak için kumandanızın Exıt tuşuna basınız. Bağlantıyı başlatmak için XcamClient bölümünün üzerine gelerek kumandanızın Yeşil tusuna basınız XcamClient install Completed bilgisini aldığınızda bağlantı sağlanmış olur.