Turkcell, yurt dışından yapılan konuşma ücretlerinde yüzde 40, internet kullanımında ise yüzde 38 indirim yaptı. Turkcell'liler yurt dışına yapacakları kısa veya uzun seyahat itiyaçlarına göre satın aldıkları günlük ve aylık paketlerle ekonomik fiyata iletişimde kalabilecekler.
Bireysel, kurumsal, faturalı ya da ön ödemeli hat sahibi tüm Turkcell müşterileri, yurtiçi tarifelerinden bağımsız olarak, Avrupa, ABD ve Rusya seyahatlerinde ihtiyaçlarına en uygun paketi seçerek 15 TL’den başlayan fiyatlara konuşabilecek. Tüm ses paketlerindeki dakikalar arama ya da aranma olarak istenildiği şekilde kullanılabiliyor. Paketlerdeki dakikalar sadece yurtdışından Türkiye yönüne yapılan görüşmelerde değil, tüm dünya ile yapılan görüşmelerde geçerli. Üstelik paket dakikaları biterse dakikası sadece 99 kuruştan konuşmaya devam edilebiliyor.

İnternet kullanımda ise 19 liradan başlayan fiyatlarla 20 MB'dan 100 MB'a kadar farklı günlük ve aylık paketlerden dilediğini seçerek yurt dışında da rahatça internet kullanabildikleri, paket bitince yapılan kullanımların, kademeli ücretlendirme sayesinde 2 TL/MB'ye kadar düştüğü bildirildi.