Plugin eklentileri ve yaptiklari işler

Aşağıda bazı eklentiler ve yaptıkları işler özetle şöyledir:

Youtube player : Adı üzerinde youtube videolarını arayabilmeniz/izleyebilmeniz için hazırlanmış bir eklenti.

VLC player : Bilgisayarınıza kurduğunuz VLC server üzerinde video ve ses dosyalarını stream yöntemiyle dream800'den oynatabilmenize yarayan bir eklenti.

Fritz!call : Fritz!box isimli basitçe adsl modem diyebileceğimiz ancak hiçte adsl modem gibi olmayan, oldukça gelişmiş bir cihazın yönetimi ve cihaz üzerindeki telefon özelliğinden arayanları görüntüleyebileceğiniz, arama yapabileceğiniz v.s. bir eklenti. ttnet rehber servislerinde captcha uygulamasından dolayı Türkiye'de kullanamadığımız ancak yurtdışında rehberinizde kayıtlı olmayan birinin telefon numarasını hizmet sağlayıcıdan sorgulayarak sonuç getirme becerisi olan bir eklenti! Yakın zamanda Almanya'dan gelecek bir yakını olan veya gelmeyi düşünen biri varsa bir adet 7270 siparişi geçmek istediğimi de belirtmek isterim **işimiz de görülsün değil mi?

mosaic : Yayınları, tek ekranda, ekranı kare kare bölerek seri ekran görüntüsü veren bir eklenti.

****wordchanger : Cihazınızın parolasını değiştirmek için kullanabileceğiniz eklenti.

permanentclock : Zamanı yakından takip ediyor ve ekran üzerinde sürekli kalan bir saat istiyorsanız bu eklenti işinizi görecektir.

rsdownloader : Rapidshare sunucularından dosya çekmeye yarayan bir eklenti **arama özelliği de mevcut**

epgrefresh : EPG **elektronik program rehberi** kayıtlarını yenileyen bir eklenti.

simplerss : RSS servislerini takip etmenize yarayan **örneğin haber siteleri** güzel bir eklenti.

autotimer : Sürekli takip ettiğiniz ancak saati değişen bir televizyon program varsa bu eklenti sayesinde otomatik olarak kayıt yapabilirsiniz. Çok gelişmiş filtreleme özellikleri sayesinde buket veya kanal bazlı sınırlama yapabilir, üzerine saat aralığı da verebilirsiniz.

CCcaminfo : CCcam emu uygulaması üzerinde aldığınız - verdiğiniz paylaşımları takip edebileceğiniz bir eklenti.

Barry Allen : Flaşta kurulu imaj haricinde birden fazla imaj kullanmak istiyorsanız veya deneme yapmayı seviyorsanız işinize yarayacak bir eklenti. Ön yükleme sırasında devreye girerek sabit disk veya cf/usb belleklere yüklediğiniz sanal imajları kullanabilirsiniz.

Suomipoeka : Gelişmiş bir çoklu ortam oynatıcısı eklentisi.

QT Webbrowser : USB klavye ve mouse da kullanabildiğiniz Dream üzerinde çalışan bir browser **internet explorer, firefox gibi!** uygulaması

TVersity Stream-Client : Mantığı VLC player'la aynı olan

Diseqctester : Diseqc testi yapabileceğiniz ve raporunu eğer tutmasını istediyseniz, tuttuğu günlük dosyasında bulabileceğiniz bir eklenti. Henüz çok taze!

ElectroPowerSave : Geç saatlerde yapmanız gereken bir kayıt varsa ve cihazınızı uyku kipinde tutmak işinize gelmiyorsa derin uyku kipine alabileceğiniz, belirttiğiniz marj süresi içerisinde cihazı otomatik olarak tekrar açıp kayıt yaptırabileceğiniz bir eklenti.

WebInterface : Dreambox'ınızı bilgisayarınızdan yönetebilmenize yarayan web arayüzü eklentisi. Bu eklenti sayesinde ekran görüntüsü alabilir, bilgisayarınızdan dreambox üzerinde izlediğiniz kanalı/aynı transponderdaki farklı bir kanalı izleyebilir, kayıtlı video dosyalarınızı oynatabilir, zamanlanmış görevleri yönetebilirsiniz.

spinnnerselector : Uzun süren işlemlerde ekranın sol üst köşesinde çıkan çarkların yerine farklı bir animasyon görmek istiyorsanız bu eklenti sayesinde değiştirebilirsiniz.

File Manager : Adı üzerinde dosya yönetici. Windows gezgini mantığında cihazın içindeki dosyaları, içeriğini desteklediği dosya tiplerini çalıştırabileceğiniz **mesela ipk paketi kurulumu, text dosyalarının içeriğini görüntüleme, video dosyalarını direkt çalıştırma gibi** bir eklenti.

Googlemaps : Belirttiğiniz koordinatları maps.google.com sitesinden çekerek size cihaz üzerinden gösteren henüz olgunlaşmayı bekleyen bir eklenti.

Imdb : Internet movie database **imdb.com** sitesinin veri tabanından sorgu yaparak, epg bilgisinden film hakkında bilgi edinebileceğiniz güzel bir eklenti.

DreamIRC : Internet Relay Chat sunucuları üzerinden sohbet yapabileceğiniz **mirc programının yaptığı işin benzerini yapan** bir eklenti.

OFDb : Alman film veritabanı **ofdb.de** sitesinin veri tabanından sorgu yaparak, epg bilgisinden film hakkında bilgi edinebileceğiniz bir eklenti.

Tag Editor : VIDEO tuşuna bastığınızda karşınıza gelen video dosyalarını istediğiniz etiketlerle gruplayabileceğiniz bir eklenti.

Neutrino-keymap-selector : Enigma2 kumanda davranışı hoşunuza gitmiyorsa bu eklenti sayesinde kumanda davranışını Enigma1 imajlarındaki gibi yapabilirsiniz **OK tuşuna basıldığında kanal listesinin gelmesi gibi**