REDLINE RL-10CSX

TÜRKÇE KOLAY KULLANIM KILAVUZU KURULUM :

Anten Ayarları Nasıl Yapılır ?

Menü tuşuna basarak Ana Menüyü ekrana getiriniz ve ekrana gelen Ana Menüdeki Kurulum satırında iken OK tuşuna basarak Kurulum menüsüne giriniz. Bu menüde ilk satırda bulunan Anten Ayarları menüsüne yine OK tuşuyla girdikten sonra ekrana gelen Anten Ayarları menüsünden yukarıdan aşağıya sırasıyla şu işlemleri yapınız.

Uydu Seçimi : Anten Ayarları menüsünün sol bölümünde bulunan uydu listesinden uzaktan kumandanızın ▲ yukarı / ▼ aşağı tuşları ile ayarlamak istediğiniz uyduyu tespit ediniz ayarlamak istediğiniz uyduyu tespit etikten sonra OK tuşu ile seçiniz ve uzaktan kumandanızın ◄sol / ►sağ tuşlar ile sağ daki menüye geçiniz ve bu menüde sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapınız
a-) Transponder : Ayar yapmak istediğimiz uyduyu seçip uzaktan kumandanızın
◄sol / ►sağ tuşlarıylada sağ daki menüye geçtikten sonra bu menüde ilk sırada bulunan TP satırından uzaktan kumandanızın ◄sol / ►sağ tuşlarıyla sinyal olduğundan emin olduğunuz bir TP yi seçiniz ve bir alt satıra geçiniz.b-) Diseqc motor : CS-10X uydu alıcınıza bağlı Diseqc motorlu veya usals motorlu bir çanak anten kullanacaksanız bu satırda iken OK tuşuna basınız ve ekrana gelen motor ayarları menüsündeki fonksiyonları kullanarak ayarlamak istediğiniz uyduların pozisyonlarını ayarlayabilir ve cihazınızın hafızasına kaydedebilirsiniz.

c-) LNB Frekansı : Şuanda çanak antenlerde kullanılan LNB ler üniversal dir ve uydudan gelen yayın frekansları da genelde Üniversal LNB lere göredir bu yüzden bu satırdaki LNB Frekans değeri olan üniversal seçeneğini değiştirmeyiniz.

d-) DISEqC 1.0 : Bu seçenek uydu alıcınızla 4 adet çanak antenden yayın almak için kullandığınız DISEqC 1.0 switch’in anten giriş uçlarını tespit etmek için kullanılır. Örnek: Türksat 1 , Hotbird 2 , Astra 3 , Hispasat 4 gibi.

e-) DISEqC 1.1 : Bu seçenek uydu alıcınızla 16 adet sabit çanak antenden yayın almak için kullandığınız DISEqC 1.1 switch’in anten giriş uçlarını tespit etmek için kullanılır.

f-) Şebeke Arama : Bu seçeneği uydu alıcınıza uydu araması yaparken cihazınızda kayıtlı olmayan TP ve kanalların otomatik olarak kaydedilmesi için kullanabilirsiniz bunun için bu seçeneğin Açık olması gerekmektedir.

g-) 0/12V : Bu seçenek 12 volt switch bağlı anten sistemlerinde kullanılır bunun dışında başka bir işlem için kullanılmaz.

h-) 22KHz : Bu seçenek LNB Frekansı üniversal değeri dışında başka değerlere ait LNB kullanıldığında geniş band yayınları izlemek için açık konuma getirilerek kullanılır bunun dışında başka bir işlem için kullanılmaz.

ı-) LNB Besleme : Uydu alıcınızın uydudan gelen yayınları kesintisiz alabilmesi için bu seçeneğin fabrika çıkış seçeneği olan 13V/18V olarak kalması gerekmektedir 13V veya 18V seçenekleri ayrı ayrı seçilirse uydu alıcınız ile uydudan gelen yayınların bazılarını izleyebilir bazılarını izleyemezsiniz eğer 0V seçeneği seçilirse uydudan gelen hiçbir yayını izleyemezsiniz.