gittigidiyor

Sizler kimin ADALETİNE güveniyorsunuz?

Sizler kimin ADALETİNE güven duyuyorsunuz?

• İlahi adalet (Allahın adaleti).

Oy: 109 83.2%
  • Devletimizin adaleti.

Oy: 0 0.0%
  • Kendi vicdanım ve yüreğimin adaletine.

Oy: 17 13.0%
  • Fikrim yok (Kararsız).

Oy: 5 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    131
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AKHİSAR LI

Aktif Üye

Hepimiz zaman zaman HZ. ÖMER in adaletini arar dururuz. Öyle bir dünya arzularız. Yaşadığımız her türlü sıkıntı tüm olumsuzluklara rağmen hiç bir zaman devletimize olan güvenimizi kaybetmeden T.C Kanunlarının çözüm üreteceğine inancımız hiç bir zaman şaşmadı...

Fakat gün geldi devran değişti yasalar ve yasa koyucu ve uygulamakla yükümlü kişiler değişti ortada hiç ADİL ve ADALET OLMIYAN bir ortam çıktı.... Peki sizler gerçek manada kime güven duyuyorsunuz?

Saygılarımla...

beydemir

Aktif Üye
İlk yorumu ben yapayım.Elbetteki ilahi adalet ve anketinde %99 böyle çıkacağını düşünüyorum.halkının %99 u Müslüman olan bir devletin halkınında herhalde İlahi adalet diyeceğini düşünüyorum.Yoksa yanılıyormuyum???

panterx1

Aktif Üye
Artık kendi adaletimde başka birşey düşünemiyorum.şu anki adalet sistemi tamamen kendi çıkarlarını düşünen kendilerine yontan bir adalet sistemi olduğundan kendi adaletimi güveniyorum.artık herşeyin çivisi çıkmış.

m-ortak

Aktif Üye
tabiki allahhın adaleti başaksına güvenilmez benim kantım budur..

komando2323

Aktif Üye
tabiki ilahi adalete güveneceğiz aciz kulların adaletine değil

bayana

Aktif Üye
hayirli fforumlar faydali yazilimlir buluruz umarim

AKHİSAR LI

Aktif Üye
hayirli fforumlar faydali yazilimlir buluruz umarim

Öncelikle ailemize h.g ve açmış olduğunuz ilk mesajınız ve oysa burada bir anket konusu işleniyor.

Valla arkadaşlar memleketin çivisi çıkmış durumda, hele hele yurdum insanın da yüreğinde merhamet sevgi ve ALLAH korkusu kalmamış, dolayısıyla insanın bu fani dünyada güvenebileceği tek adalet sistemi var YÜCE YARADANIN adaleti, çünkü kulları ne halt işlemişse er geç tecellisi mutlaka bulur buna hiç kimsenin şüphesi olmasın yaradan bazen yaptıklarını öbür dünyaya bırakmadan bedelini çok ağır biçimde ödetiyor insana.

rampadakor

Aktif Üye
işin en koılay yolu Allah a havale etmektir herkez bilirki önce tedbir sonra tevekkül bir madenci hiçbir önlem almadan Allah beni korur mantığıyla girerse madene yaşama %50 bütün tedbirleri alıpta girince gene yaşama şansı %50 çünki bizim dinimizdeki şart kadere inanmaktır ama sırf kaderimse cekerim deyipte herşeyi Allah a havale etmek olmamalı bütün tedbirleri alarak ve karşı durarakbir şeyleri düzelmesini ümit etmeli bu memleket adam olamaz biz yapamayız biz üretemeyiz bu ülkede adil olunmaz vs vs bu ülke yapar bu ülkede adil ve adaletli günlerimizde olacak bizde başarabilirz mücadele şart.dürüst ve hayırlı evlat yetiştirerek bizde katkıda buylunabiliriz bu oluşuma haydi Türkiye güven kendine ....

AKHİSAR LI

Aktif Üye
işin en koılay yolu Allah a havale etmektir herkez bilirki önce tedbir sonra tevekkül bir madenci hiçbir önlem almadan Allah beni korur mantığıyla girerse madene yaşama %50 bütün tedbirleri alıpta girince gene yaşama şansı %50 çünki bizim dinimizdeki şart kadere inanmaktır ama sırf kaderimse cekerim deyipte herşeyi Allah a havale etmek olmamalı bütün tedbirleri alarak ve karşı durarakbir şeyleri düzelmesini ümit etmeli bu memleket adam olamaz biz yapamayız biz üretemeyiz bu ülkede adil olunmaz vs vs bu ülke yapar bu ülkede adil ve adaletli günlerimizde olacak bizde başarabilirz mücadele şart.dürüst ve hayırlı evlat yetiştirerek bizde katkıda buylunabiliriz bu oluşuma haydi Türkiye güven kendine ....

Sizler bizler istediğimiz kadar gerekli tedbir ve önlemleri alsakda ne yazık ki mağdur olunan bir durumda ADALET gerekeni yapamıyor....

Suçlu tüm insanları hatta tüm dünyayı bile kandırabilir, aldatabilir suçlu iken kendini suçsuz hatta mağdur bile gösterebilir, insanlar tüm dünyayı kandırsalar bile yaradanı kandıramazlar,

İLAHİ ADALET dediğimiz kavram anında şak diye gerçeleşebilecek bir kavram olgu değildir, Bazen cezasını öbür dünyaya bile bırakmıyor RABBİM....

datax

Aktif Üye
Tabi ki, İlahi adalete güveniyorum . Mazlumun ahını yerde brakmaz bu kainatı yaratan.
Yoksa tümden insanlar zalim olur hiçbir varlık olmaması gerekirdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.