gittigidiyor

Enigma1 ve Enigma2 Cihazdan BTKCAM server dağıtma ve programları > Resimli anlatım <

ERK@L

Aktif Üye
Enigma1 ve Enigma2 Cihazdan BTKCAM server dağıtma ve programları > Resimli anlatım <

Enigma1 ve Enigma2 Cihaz üzerinden BTKCAM server dağıtma ve programları

ilk önce tavsiyem sorunsuz server dağıtmak istiyorsanız cihazınıza yeniden imajlayıp ilk önce btkcam dosyalarını yükleyiniz.enigma -1 ve2 dosyaları gemini imaj kullananlar içindir.

Aşağıdaki eklenti bölümünüden cihazınıza uygun olanı indiriniz.

btkcam server kurmak

modemden cihazınızın bağlandığı ip üzerinden port açıyoruz.örnek ben cihazın bağlandığı ip no: 192.168.1.10 üzerinden 22222 port açtım.

şimdi gelelim dinamik dns adresi almaya nedir,ne işe yarar bu dns adresi kısaca sizleri bilgilendirelim

Çoğu internet kullanıcısı internet hizmeti sağladığı servis sağlayıcısından aylık ödemesi olması nedeni ile sabit ip satın almaz. Bazı kullanıcılar internet üzerinden gelebilecek saldırılar yüzünden sabit ip kullanmak istemez.
Sabit ip kullanmayan internet kullanıcıları internete her bağlandıklarında farklı bir ip numarası alırlar. İnternete her bağlanıldığında farklı ip alan cihazlara uzaktan erişim imkansızlaşır.
Fakat bazen uzaktaki bir cihaza (pc,modem,kamera..v.s) erişmek gerekir.
Dinamik DNS bu aşamada kullanılır.
Uzaktaki modemin veya bilgisayarın veya dinamik dns özelliği bulunan herhangi cihazın aldığınız dns adresini dns sunucusuna değişen ip numarasını bildirilmesi sağlanır ve kullanabileceğiniz bir internet adresi verilir.
Artık ip numaranızı bilmenize gerek yoktur.
Siz dns sunucusu tarafından size verilen adresi kullanırsınız ve ip değişse bile cihazınıza erişirsizin.
ÖRNEK :erkal-satcafesi.no-ip.info

örnek olarak www.noip.com/ adresine üye olup e1 veya e2 cihazınızın bağlandığı ip numaranızı girerek dns host adresi alın.(e1 ve e2 cihazınızın ip numarası manuel,sabit olmalıdır yani dhcp kısmı etkin olmayacak)

örnek olarak benim aldığım adres: erkal-satcafesi.no-ip.info olsun.

şimdi enigma cihazına ftp programlardan birini kullanarak cihaza bağlanıyoruz.forumda enigma cihazlar için tüm programları mevcuttur.Aşağıdaki eklenti bölümden cihzına göre programı indirin sırasıyla aşağıda alatılan gibi uygulayın

Anlatımı gemini imaj üzerinden anlatıyorum:

ENİGMA 1

tüm dosyaları cihaza yükledikten sonra chmod.775 yapıp cihazı resetlEyin

aşağıdaki tüm dosyaları var>bin dosyasına atın

btkppc

btk_srv
dcwserver.cfg
tracker.cfg
biss.cfg

Aşağıdaki dosyayı var>script içine atın

btkcam_cam

Aşağıdaki dosyayı var>keys içine atın

btkcam.cfg

Aşağıdaki dosyayı var>Lib içine atınız

libcryto.so
libcryto.so.0.9.8
libssl.so
libssl.so.0.9.8

Enigma 2

tüm dosyaları cihaza yükledikten sonra chmod.775 yapıp cihazı resetlEyin

aşağıdaki tüm dosyaları usr>bin dosyasına atın

btkppc
btk_srv
dcwserver.cfg
tracker.cfg
biss.cfg

Aşağıdaki dosyayı usr>script içine atın

btkcam_mips_cam

Aşağıdaki dosyayı usr>keys içine atın

btkcam.cfg

Aşağıdaki dosyayı usr>Lib içine atınız

libcryto.so

libcryto.so.0.9.8
libssl.so
libssl.so.0.9.8

dcwserver.cfg ayarları

ftp programıyla bağlanıp cihaza bağlaıp dcwserver.cfg dosyasını açıyoruz

aşağıdaki örnekte olduğu gibi port yazan yere yukarıda belirttiğim gibi 192.168.1.10 üzerinden açtığım port numarasını port: 22222 yazıyorum.dikkat edilecek husus :.dan sonra boşluk tuşuna basıp port no girilmelidir.

USER - PA SSWORD Type yazan kısma istediğiniz kullanıcı adı ve şifresi yazıyorsunuz ben erkal satcafesi yazdım en sona yazdığımız 2 rakamı serverı kendimiz ve dışarıya seyretmeye açıyoruz.eğer 1 yaparsanız sadece kendiniz seyrederseniz.

paylaşmak istediğimiz cccam veya newcam satırını aşağıdaki örnek dcwswer dosyasındaki gibi en altına Toplam 20 tane satır ekleyebilirisiniz.

PHP:
Port: Port number
Port: 22222 modemden açtığınız port no.yu yazın
SKey: { 8 hex byte Server Key}
UKey: { 6 char UDP server key }
UKey: dcwpas
telnet cfg
Tcfg: 23 deneme
MaxC: 1000
Stack: 128
EcmC: 2
USER PASSWORD Type
U: erkal satcafesi 2
C: CCcam Server Connections max-20 C: line is allowed
buraya 20 adet cccam veya newcam satırı girebilirsiniz

SERVER AKTİF EDİP PAYLAŞIMA AÇMA

Telneti açıyoruz telnet boşluk(space) tuşuna basıp cihazımızın bağlandığı ip no.sunu yazıp enter tuşuna basıyoruz

edit_preview.php

sırasıyla şu komutları veriyoruz

RESİMLERDEKİ ANLATIM ENİGMA 1 CİHAZLAR ÜZERİNDEN ANLATILMIŞTIR

çıkan menüden benim bağlandığım cihaz şifresi:login:root - p a s w o r d:dreambox sizin cihazınız şifre ve paralosı ne ise onu yazıp enter basın
edit_preview.php

sırasıyla şu komutları veriyoruz

ENİGMA 1 İÇİN

PHP:
cd var/bin ENTER

ENİGMA 2 İÇİN

PHP:
cd usr/bin

edit_preview.php

Enigma 1 için

PHP:
./btksrv_ppc & ENTER

Enigma 2 için

PHP:
usr/btksrv_mips & ENTER

serverımızı aktif ettik

edit_preview.php

edit_preview.php

btkcam.cfg dosyasına
B: 192.168.1.10 22222 erkal satcafesı 1122334455667788 satırını ekliyoruz

dışarıya aktarmak için aldığımız dns host adresi erkal-satcafesi.no-ip.info onuda şu şekilde yapıyoruz:masa üstüne word vb. sayfa açın B: 192.168.1.10 22222 erkal satcafesı 1122334455667788
kırmızı renkteki ip adresini silip yerine erkal-satcafesi.no-ip.info yazıyoruz ve kayıt edin artık serverınız dışarıya paylaşıma hazır. dışarıya aktarım satır aşağıdaki gibi olcaktır.

B: erkal-satcafesi.no-ip.info 22222 erkal satcafesı 1122334455667788

ENİGMA CİHAZINI HER AÇIP KAPATTIĞINIZDA VE YENİ SATIR EKLLEDİKTEN SONRA TEKRAR SERVER AKTİF EDİNİZ.

KOLAY GELSİN BOL PAYLAŞIMLAR...
BY ERK@L

Ekli dosyalar

• ENİGMA-1.rar
    714.8 KB · Görüntüleme: 41
  • ENİGMA-2.rar
    66.3 KB · Görüntüleme: 39
  • Open Pli enigma-1.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 29
  • Open Pli enigma-2.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 89

acemi

Aktif Üye
ERK@L ustam,
verdigin bilgi icin cok tesekkürler, btkcam server dagitmak isteyen mutlaka bir kac vatandas vardir ama birtürlü nasil yapacagini bilmezdir.
Bu bilgiler cok yardim edecek.

okeyy

Aktif Üye
dm800hdse var 2.0 opnpli openatv imageler var olurmu

ERK@L

Aktif Üye
herkes free paylasım yapsın diye konuyu açma geregı duyduk .elimizden geldigince konuyu ince ayrıntılarını verdim.b.line paylasımlarınızi satcafesı forumda paylaşmanızı istiyorum arkadaslar destek bizden paylaşım sizlerden....

ali

Aktif Üye
erkal kardeş bu anlatıkları çok güzel olmuş yalnız şunu anlıyamadım serveri nereden ve nasıl alıyoruz yada bu dediklerini yapınca okmu saygılar

ERK@L

Aktif Üye
kullanmakta olduğunuz cccam veya newcam satırlarını dcwser.cfg dosyanı açıp en altına giriyoruz.sonrasında yukardaki anlatılanları sırasıyla uygularsanız serverınızı dağıtabilirsiniz..

tormann

Aktif Üye
ustam ellerine saglik yukarıdaki port numarasina modemden aldigim port u yazdim onun ustundeki port numarasi yazan yere hangi numarayi yazacagiz yardimci olurmusunuz tesekkürler

ERK@L

Aktif Üye
oraya bir şey yazmıyorsun olduğu gibi bırak
Port: Port number buraya bir şey yazma olduğu gibi bırak
Port
: 22222 modemden açtığınız port no.yu yazın

tormann

Aktif Üye
Ustalar btkcam serveri kurduğumuz zaman bilgisayarın 24 saat açık kalması gerekiyor mu

ERK@L

Aktif Üye
btkcam server hangi cihaza (enigma1-2)kurmuşsanız 24 saat açık kalması gerekir bilgisayarınızın açık olması gerekmez.pc içinde btkcam server çalıştırmak için dosyaları vardır eğer pc.den dağıtacaksanız pc.nizinde 24 saat açık olması gerekir..günde 1 defa server rahatlasın diye reset yapın...

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.