gittigidiyor

çöken ve looding te kalan redline hd cihazlarını kurtarma işlemi

aliozdil

Aktif Üye
m220 modelin kurtarma yazılımı var mı?

aliozdil

Aktif Üye
Yaptım açılışta 0'a bastım olmadı,menü tuşuna bastım olmadı.Redline yazısı geldikten sonra görüntü gidiyor.Hangi tuşa basmak gerekiyor.

memoli1478

Yönetici
Administrator
digimy dostum bu cihazlar montage işlemcilidir o dediğin işlem sadece sunplus modeller içindir
bunun yöntemi bu şekildedir

1:yazılımı indir adını flash.bin olarak değiştir usbye kopyala
2:usbyi cihaza tak cihazın fişini takarken menü tuşuna 6 defa bas yükleme başlar geçmş olsun

aydin22

Aktif Üye
arkadaşlar ilk olarak yazılımın ismini rom olarak değiştirin ve usb flash diske atın
sonra cihazın fişini çekin ve usb flash diski cihaza takın sonra
cihazın ön panelindeki stb düymesine basılı tutarak cihazı fişe takın yükleme başlayacaktır
yükleme bittimi cihaz sorunsuz açılacaktır tarafımdan defalarca test edilmiştir

önemli not eğer loading ve ekran paneli olmayan yada yazılım yükleme esnasında yarıda kalan cihazlar için
önemli uyarı yukardaki işlemler sonuç vermezse cihazınız kendiliğinden durup dururken loading veya ekran paneli
giderse bu kondestratorleri değiştirin beslemeye orginal takılan kondestorler düşük olduğu için bu sorunu yapmaktadır
bu sorunu bu sınıflandırdığım konjektörleri değiştirerek cihazınızı uçak gibi yapabilirsiniz kumanda ve paneldeki sorunlar
ve loading sorunuda kalkmaktadır bu bilgi hiçbir yerde yoktur tarafımdan test edilmiştir cihaz loadingte kalmış ve ekran paneli gitmiş ve
yazılım almamaktaydı yapılan değişiklikler

25 volt 470 uf yerine 35 volt 470 uf tak
10 volt 100 uf yerine 25volt 100 uf tak

10 volt 1000 uf yerine 25 volt 1000 uf tak
35 volt 470 uf yerine 50 volt 470 uf takın

cihazda ne kumanda sorunu ne panel nede kilitlenme sorunu kalmayacak
herkese kolay gelsin

Usta bu redline m440 plus icinde aynimi yapacam redline m440 plusa yanlis yazilim yükledim

Toma

Aktif Üye
Selam 8500 combo cihazim acilista takildi kurtarma yazilimini nerden bulurum.teseku
rler

ertan35

Aktif Üye
selam arkadaslar, bende redline m220 hd plus var. yükleme sirasinda elektirik kesintisi oldu. su an hic yalismiyor. sadece kumanda dan sinyal aliyor ama tepki yok. ekran yok. ne yapabiliirim yardim edebilirmsisiniz?

marixx

Aktif Üye
Slm,

Dün Redline M220 HD cihazima stbsupport sayfasinda bulunan V148_TM40_REDLINE_M220_PLUS_RT5370_SR yazilimi yükledim.

Wifi aktif oldu, Wifi sifremi girdim, yesil baglan(di) yazdi.

Xtream e girip Info tusuyla xcode.txt e ekledigim IPTV Adres Kullanici Sifre yi kaydettim.

Cikip tekrar Xtream e girdigimde IPTV acilmadi, kisa sifre vs hepsini denedim acilmadi.

Fabrika ayarlarina resetleyip yeniden denemeyi düsündüm ve fabrika ayarlarina dönüstür e bastim.

Cihaz tekrar calistiginda "Redline" Logosu nda takilda kaldi,simdi hic birsey yapilmiyor.

Indirdigim V148_TM40_REDLINE_M220_PLUS_RT5370_SR.bin i flash.bin, rom.bin, romnew.bin, rom.abs olarak degistirip USB flash disk e attim.

Fisi taktiktan sonra 6 kere Menü ye basip biraktim- sürekli bastim, Kirmizi acilma tusunu basip biraktim, sürekli bastim, 0 tusuna aynen.

Yükleme yapmiyor, USB flash de isik yanmiyor, sadece Redline logosu ve internet adresi yaziyor öyle kaliyor.

memoli1478

Yönetici
Administrator
stbsupport.com sitesinden yazılımı indir ismini romnew.bin olarak değiştir
usbye at usb cihaza tak cihazı fişe takarken aynı anda kumandadan 6 defa ok tuşuna bas yükleme
işlemi başlar bitince cihaz düzelir

Selmanmuhammet

Aktif Üye
Slm bende redline m220 hd plus var uyduya şu yazılımı yüklerken V148_TM40_REDLINE_M220_PLUS_RT5370_SR elektrik kesildi ve ekran gelmiyor kurtarma yazılımını nasıl yüklerim

oceansands3

Aktif Üye
Ts 7000 Hd Plus cihazım Loading ekranında takılı kaldı, kurtarma yazılımını usb ile yükledim Cehck,Eror hatası verip yazılımı kabul etmiyor? tamirci işlemcisinin değişmesi gerektiğini söyledi ve 150 TL paea istedi.Acaba yapmaya değermi yoksa yeni bir cihaz mı almak gerek?makina ne usb nede rs232 kablı ile kurtarma yazılımnı almıor..

oceansands3

Aktif Üye
kimsemi cevap vermez !!! adminler uyuyor neden bu forumdasınız o halde... iyi geceler

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.