gittigidiyor

Multiminiboot Çoklu İmaj Plugini

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Abi ben suan işteyim.Malum kamu kurulusu suan yardımcı olamam telefon ile.
Sen plugini kurduysan,kurulum-sistem-storagedeviceye gir.Senin harddiski manuel olarak media/hdd olarak tanıt.Cihazını restart yap.Sorun düzelecek.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
sayın zeynel kardeşim 16 gb. usb yi media/usb olarak kaydettim fakat yine mmboot içinde mmboot/file yok. akşama kadar bu şekilde idare etsem akşam müsait olunca yardımcı olursanız minnettar kalırım.vaktinizi aldım özür dilerim.teşekkürler.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
üstadım yine ben çok özür diliyorum. ben sanırım şurada hata yapıyorum.''En son ftp yada filezilla ile cihaza bağlanıp,media/usb/mmboot/en alttaki file dosyasına tıkla.
Ve acılan sayfaya nfi uzantılı imajı at.'' şeklinde belirtmişsiniz ben her şeyi yaptıktan sonra eklentilerden minimultiboot eklentisine gidiyorum orada yok sizin belirttiğiniz ''media/usb/mmboot/'' cihaza bağlanınca nerede acaba bağlanılan ilk sayfada media usb var ama orada mmboot yon info falan var.lütfen kusuruma bakmayın. teşekkürler ediyorum.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Abi senin flashta hangi imaj var.Dediğim gibi
1-newnigma,merlin,experimental tabanlı bir imaj olması lazım
2-harddiski fat32 olarak sıfırla
3-filezilla ile cihaza bağlan,mmboot1.42 plugini cihazın tmp dosysının içine at
4-Kumanda ile cihaza gir,offline ipk yüklemeye gel ve mmboot plugini bul ve kumandanın OK tusu ile plugini kur.
5-Cihaz kapanıp acılacak
6-Cihaz acılınca eklentilere gir.Mmboot plugine gir.Karsına sarı kutu içinde soracak mmboot/media/usb ye baglansınmı diye Kumandadan ok tusu ile okeyleyeceksin.
6.satırda yazdıgım media/usb ye baglansınmı sarı kutucugu karsına gelmezse eger,ki bazen gelmiyor.O zaman....
7-Kumanda ile kurulum/sistem/storagedevice ye gir.
8-Harddiskini burada manuel olarak media/...........,nokta nokta yazan yeri kumandadan sil yerine usb yaz ve kayıt et cık.
9-Cihazı restart yap ve cıhaz acılnca plugin kurulmus olacak.
10-Yüklemek istediğin imajı filezilla ile cihaza baglanıp media/usb/multiminiboot/multiminiboot.file dosyasının içine at.İmajın adı uzunsa az kısalt.
11-Kumanda ile tekrar eklentilerden multiminiboota gir.Yesil tusa bas.Karsına ust kutucukta attıgın imaj görünecek.Kumanda ile alt bos olan kutuya in.Alt kutucukta iken,kumandanın herhangi bir rakam tusuna bas.Üstteki imajın adı asagıyada inecek ve ardından yesil tusa basarak kuruluma basla.
12-Kurulum işlemi 4-7 dakika arası sürüyor.Kurulum bitince cihaz kendisi kapanıp tekrar acılıyor ve attıgın imaj kurulmus oluyor.

Sonra yeni imajda cihaz acılıyor ve sen yine cihaza baglanarak ne yüklemek istiyorsan,(plugin,kanal listesi v vs )onu yükle seyretmeye basla.
Kolay gelsin

kruegerfreddy

Aktif Üye
Hocam teşekkürler .
Elimde yeni aldığım estar sim 3 dm800se var.newnigma'da dediklerinizi uyguladım.
İmajlar install oluyor. mmboot-dreambox menuda 4 imaj düzgün kuruldu görülüyor.
Fakat Dreambox yeniden açılışta sadece mmboot menuda "Flash" var diğer imajlar yok.

Her türlü Estar imaj atıyorum olmadı.
Estar sitesi kapanmış.Desteğide kalkmış. En az 50 imaj denedim. Hiç birinde "meoboot"u bırak "FlashExpander" dahi çalışmadı.

Elimde fazladan dm800hd 2.01 "Sim" var. Onu 2.1 Sim yerine taksam "no ca multimedia" hatası almaktan korkuyorum. :)
dm800se'yi blindscan desteği için almıştım. Bir haftadır bana kök söktürdü.
Tavsiyeniz ne olur.?

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Hocam teşekkürler .
Elimde yeni aldığım estar sim 3 dm800se var.newnigma'da dediklerinizi uyguladım.
İmajlar install oluyor. mmboot-dreambox menuda 4 imaj düzgün kuruldu görülüyor.
Fakat Dreambox yeniden açılışta sadece mmboot menuda "Flash" var diğer imajlar yok.

Her türlü Estar imaj atıyorum olmadı.
Estar sitesi kapanmış.Desteğide kalkmış. En az 50 imaj denedim. Hiç birinde "meoboot"u bırak "FlashExpander" dahi çalışmadı.

Elimde fazladan dm800hd 2.01 "Sim" var. Onu 2.1 Sim yerine taksam "no ca multimedia" hatası almaktan korkuyorum. :)
dm800se'yi blindscan desteği için almıştım. Bir haftadır bana kök söktürdü.
Tavsiyeniz ne olur.?

Az bekle sana 800se sim3 cihaza uygun experimental imaj linki ekleyecegim.Bu imajı cihaza yükle ve ardından yukarıdaki işlemleri tekrar yap,olacak...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Asagıdaki imajların 3 ununde dene.Öncelikle ilk linkteki merlin imajı dene,olmazsa diğerlerinide denersin.Ama olacak.
merlin4 https://satcafesi.net/forum/dm-800se-sim-3-e-star-image/69177-dm-800-se-estar_merlin-3-image.html
ozoon https://satcafesi.net/forum/dm-800se-sim-3-e-star-image/69175-dm800-se-e-star-oozoon-image.html
merlin4.1 https://satcafesi.net/forum/dm-800se-sim-3-e-star-image/69174-dm-800se-e-star_dream-elite-image.html

Kurduktan sonra buradan yaz,sana mmboota atıp kurabilecegin bir imaj gönderecegim.Bu imaj Openpli6.2 imaj.Ben bir kaç ekleme cıkarma yaptım ve suan ip tv izlerken,kanal değiştirdiğinde ip tv ilk kanal açma hızı 1 saniye.Yani normal tv kanalı izler gibi zap yaparak hiç kasmadan izleyebilecegin hızda bir imaj.Benim internette kota olmadıgı için suan çanaktan degil ip tvden izliyorum kanalları.
Sen mmbootu kur,sonra yaz linki ekleyeyim.Verecegim backup sadece SatCafesi üyelerine özel olacak.İddaa ediyorum,Enigma2 cihazlarda daha hızlı ve daha stabil İP TV oynatan baska bir imaj suan için yok.Baska forumlarda lütfen paylaşmayın.

kruegerfreddy

Aktif Üye
Asagıdaki imajların 3 ununde dene.Öncelikle ilk linkteki merlin imajı dene,olmazsa diğerlerinide denersin.Ama olacak.
merlin4 https://satcafesi.net/forum/dm-800se-sim-3-e-star-image/69177-dm-800-se-estar_merlin-3-image.html
ozoon https://satcafesi.net/forum/dm-800se-sim-3-e-star-image/69175-dm800-se-e-star-oozoon-image.html
merlin4.1 https://satcafesi.net/forum/dm-800se-sim-3-e-star-image/69174-dm-800se-e-star_dream-elite-image.html

Kurduktan sonra buradan yaz,sana mmboota atıp kurabilecegin bir imaj gönderecegim.Bu imaj Openpli6.2 imaj.Ben bir kaç ekleme cıkarma yaptım ve suan ip tv izlerken,kanal değiştirdiğinde ip tv ilk kanal açma hızı 1 saniye.Yani normal tv kanalı izler gibi zap yaparak hiç kasmadan izleyebilecegin hızda bir imaj.Benim internette kota olmadıgı için suan çanaktan degil ip tvden izliyorum kanalları.
Sen mmbootu kur,sonra yaz linki ekleyeyim.Verecegim backup sadece SatCafesi üyelerine özel olacak.İddaa ediyorum,Enigma2 cihazlarda daha hızlı ve daha stabil İP TV oynatan baska bir imaj suan için yok.Baska forumlarda lütfen paylaşmayın.

Süpersiniz Hocam
Dream-Elite' yi dm800se Estar flasha kurdum ilk denemede okey.
Denediğim imajların haddi hesabı yoktu. Siz olmasaydınız nerede ise cihazı satışa getirecektim :)
Ben izniniz olmadan kesinlikle paylaşmam. Başkasını bilemem. İsterseniz PM den verin.

kruegerfreddy

Aktif Üye
gPkn2N.jpg

Sadece sizin Estar Sim imajlar yüklendi .SIM 2.1 imajlar çoğunluk yükleniyor.

Flasha yüklediğim Dream-elite veya Ozon imajlar Backup alıp tekrar flasha yüklersem "mmboot" dan açma özelliği kayboluyor tekrar yüklemek gerekiyor.
Meoboot göre eksisi . Fakat bir çok üstünlükleride var.
Bende "mmboot" flasha attım fakat install yapmadım. Sorunu böylece çözdüm.

Sım 2.1 dışında ferrari veya orjinal imajları sorun çıkarır mı ?

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
gPkn2N.jpg

Sadece sizin Estar Sim imajlar yüklendi .SIM 2.1 imajlar çoğunluk yükleniyor.

Flasha yüklediğim Dream-elite veya Ozon imajlar Backup alıp tekrar flasha yüklersem "mmboot" dan açma özelliği kayboluyor tekrar yüklemek gerekiyor.
Meoboot göre eksisi . Fakat bir çok üstünlükleride var.
Bende "mmboot" flasha attım fakat install yapmadım. Sorunu böylece çözdüm.

Sım 2.1 dışında ferrari veya orjinal imajları sorun çıkarır mı ?

800SE her imaj çalışır.Orginal yada simi hiç farketmez.Bugun aksam benim cihazdan dediğim imajın backupunu alayım,aksam siteye eklerim.İndirme linkini eklemeyecegim,onu isteyen üye arkadaşlara özelden atacagım.OK..

not:degişik imajlar denemekten korkmayın.Hiç bişey olmaz.Uygun degilse zaten kurulmaz,yada kurulur ama mmboot menude boot olmaz,o zaman çalışan imajlardan birinden cihazı baslatıp,boot olmayan imajı silersiniz,sonra yine denemeye devam.Bu cihazların kendi flashına yanlış imaj atmadıktan sonra kesinlikle bişey olmaz.Mmboota yanlış imajda atsanız,tekrar geri döner silersiniz olur biter.Sıkıntı yok hallederiz.

Flashtaki imajın backubunuda mmboota atıp çalıştırabilirsin.Sadece otomatik aldıgın backupun adını az değiştir.Atıyorum,aldıgın backupta 800se_newnigma.19.06.19 yazıyorsa,sen bunu 800se-newnigma2 yap..gibi..

kruegerfreddy

Aktif Üye
@coolmeen Hocam orjinal veya sim 3- sim 2.1 farketmeksizin bir çok imaj kuruluyor.
Bazı imajlar değişik hatalar veriyor. 100 den fazla imaj denedim. smiles23
Kendi aldığım backup dahi tekrar kurulumda hata veriyor.

Son hata . ise tüm imajlar , flashta dahil yarıda kalmaya başladı . neden bilmiyorum belki yüklediğim sim2.1 veya orjinal imajdan oldu. baya panikledim,bir sürü emek 11 imaj başarılı idi.

flasha imaj kurarken üç defada "NO CA FOUND" hatası verdi. dm800se'de çok kolay gideriliyor. arkada "mini flashUP" butonu var.
Önce ona basıyorsun sonra gücü veriyorsun az sonra IP almaya başlıyor.
Bu kadar basit.

Tüm imajların yarıda kalma probleminide Flash tekrar yazılım atarak hallettim. tüm imajlar geri geldi.

Son düzenleme:

kruegerfreddy

Aktif Üye
Hocam bazan yeni imaj attığımda veya başka bir nedenle açılışta mmBoot menu kayboluyordu.
Bunun çaresi mmBoot kurulu olduğu SD partition unmount yapıp tekrar başka bir isimle mount yapmak. mmboot sevmeye başladım. :)

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
USB ye attıgın imajlar kaybolmaz.Flashtaki imaj çökse dahi,flasha yeni imaj atıp,mmbootu kurduktan sonra cihaz mmboot menuden acılırken eski imajların saglam olarak karsına gelir ve çalışır.Hiç bir sorun olmaz.

kruegerfreddy

Aktif Üye
USB ye attıgın imajlar kaybolmaz.Flashtaki imaj çökse dahi,flasha yeni imaj atıp,mmbootu kurduktan sonra cihaz mmboot menuden acılırken eski imajların saglam olarak karsına gelir ve çalışır.Hiç bir sorun olmaz.

BO0PML.jpg

Verdiğiniz imajlardan Oozoon benim hd800se Sim3.0 ile sorunsuz çalıştı.
Üzerine netten bulabildiğim Orjinal - Sim 2.1 - 3.0 imaj ve backuplarla benim farklı imaj arayışım bitti.
Turkvod , IPTV , Exteplayer vesaire sorunum kalmadı.
Teşekkürler. cihaz 4x4 oldu.

01cmetin

Aktif Üye
değerli ustam mmboot yükleyeceğim bana da kullandığınız imajın linkini gönderebilirmisin teşekkürler

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
hocam kusuruma bakma dm800 se estar teşekkürler

27. mesajdaki imajlar senin cihazına olur.
Kruegerfredy arkadaşta senin cihazdan var.Özellikle oozoon olan imaj çok iyi çalışıyor diyor.27.mesajdaki imajları dene.

01cmetin

Aktif Üye
27. mesajdaki imajlar senin cihazına olur.
Kruegerfredy arkadaşta senin cihazdan var.Özellikle oozoon olan imaj çok iyi çalışıyor diyor.27.mesajdaki imajları dene.

hocam teşekkürler o majı yükledikten sonra kullandığız güncel imaj linki vereceğinizi yazmıştınız teşekkürler

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.