gittigidiyor

İOS Genel Android Hakkında önemli detaylar

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Son günlerde ülkemizde bazı sitelerin kapatıldığı birçok haber sitesinde vurgulanmakta. Tabi kapatılan bu sitelerden bazıları da çok ünlü ve günlük hayatta devamlı kullandığımız siteler olunca bir şekilde bu sitelere giriş yapmak istiyoruz. İşte bu girişi sağlamak için DNS değiştirmek bazen yeterli olsa da bazende DNS değiştirmek bile hiçbir işe yaramayabiliyor. DNS’nin işe yaramadığı noktalarda ise VPN hizmetleri imdadımıza koşuyor. SurfEasy VPN for Android ismiyle sunulan Android uygulaması ücretsiz olarak sizlere VPN hizmeti vermekte ve kapalı olan her siteye girme imkanı sunuyor.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan SurfEasy VPN for Android uygulaması aylık olarak 500 MB veriyi ücretsiz olarak kullanmamıza imkan sunuyor. Tabi ki uygulama içerisindeki bazı adımları takip ederek bu kotayı biraz daha arttırma imkanına da sahipsiniz. 500 MB ilk etapta küçük gibi görünse de Twitter gibi sitelere giriş için kullandığımızda bu kotanın bitmesi imkansız gibi görünüyor. Tabi Youtube üzerinden video falan izlerseniz, yahut VPN açıkken internetten müzik dinlerseniz bu kota kolaylıkla tükenecektir.
SurfEasy VPN for Android uygulamasının özellikleri:
  • Kablosuz internete güvenli bir şekilde girmenizi sağlar
  • IP adresinizi, konumunuzu ve kimlik bilgilerinizi maskeler
  • Kolay kullanıma sahiptir
  • Erişime kapatılan dünyanın herhangi bir yerinden gelen Web sitesine girme imkanı sağlar
  • Cihazdaki tüm internet trafiğini şifreyebilirsiniz
  • 7/24 kullanma imkanı sunar
İyi bir kullanıcı kitlesine sahip olan SurfEasy VPN for Android uygulamasını sizlerde denemek isterseniz bu bağlantıyı kullanarak uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 8.1 MB büyüklüğündeki kurulum dosyası ile kurulan bu uygulama Android 4.0.3 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
iOS ve Android platformlarının radyo dalgaları ile hacklenebildiği ortaya çıktı. Peki, radyo dalgaları ile hackleme işlemi nasıl oluyor?

siri-vs-google-now.jpg
PiyasadaAndroid için de iOS için de hackerların birçok açık bulduğu, değişik yöntemlerle cihazlarımıza erişim sağlayabilecekleri ve saldırabilecekleri söyleniyor. Ancak bunlardan ne kadarı doğru veya ne kadarı bizlere kadar ulaşabiliyor tartışılır.
Bu sefer de Fransa merkezli olan ANSSI güvenlik organizasyonu, Androidve iOS cihazlardaki mikrofonları hedef alan radyo dalgaları ile erişim sağlama şeklini ortaya çıkarmış. Örneğin iOS cihazınızda Siri kullanırken, sesli komutlar sırasında hacker hedefi olunabileceği, açığa maruz kalınabileceği söylenmiş.
iOS ve Android radyo dalgalarına karşı korumasız mı?

Sessiz ve fark edilemez olan bu dalgalar Android cihazlarda Google Now'da olduğu gibi Siri’de de ses komutlarıyla devreye giriyor. O andan sonra hacker size istediği komutu ve mesajı, uygulamayı, link gibi yönlendirmeleri gönderebiliyor. Hatta cüzdan uygulamalarından bilgilere dahi erişebiliyor.
google-now-vs-siri-vs-cortana.jpg

Bir kez daha söylemekte fayda var bu fazlasıyla karışık bir yöntem ve birçoğumuz için kesinlik içermiyor. Ancak böyle bir açığın olduğunu kabul etmiş olacaklar ki iOSkullanıcılarına Siri’yi kilit ekranındayken kapatmalarını önermişler.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Apple Music'in Android Uygulaması Sızdı

Apple Music'in Android Uygulaması Sızdı! Detaylar haberimizde...

1445687912_1288464950038845731.jpg

Apple'ın her platformu kucaklayacak olan yeni müzik servisi Apple Music'in Android uygulamasının ekran görüntüleri internete sızdırıldı. Bu ekran görüntüleri Apple Music'in Android uygulaması ile ilgili bazı detayları göz önüne seriyor.
Spotify gibi müzik platformlarına rakip olmak adına Apple tarafından oluşturulan bu yeni müzik servisinin piyasadaki diğer servislerle rekabet kurması için Android uygulaması da çıkarması gerekiyordu ve öyle de olacak.Mobile Geeks kaynaklı sızıntı ile Android üzerinde çalışan Apple Music uygulaması ile ilgili bazı detayları öğrenmemiz mümkün.
1445687329_apple-music-628x353.jpg

Bu ekran görüntüsünün gerçek olduğunu varsayarsak Apple'ın Android uygulamasında "vay bee" denilecek bir yenilik sunmadığını görüyoruz. Uygulamanın içinde iOS'daki Apple Music'de de olduğu gibi Öneriler, Yeniler,Radyo, Bağlan ve Benim Müziğim menüleri yer alıyor.

Buradaki önemli bir başka detay ise Benim Müziğim kısmındaki bağlantının nasıl kurulacağı. Apple'ın bu servisiAndroid'e yansıtabilmesi için iCloud Müzik Kütüphanesi ile bağlantı kurması gerekiyor. Bu bağlantının ne şekilde kurulacağı ise henüz netlik kazanmış değil.
Peki siz ne düşünüyorsunuz? Apple Music, piyasadaki diğer müzik servisleri için büyük rakip konumuna gelebilecek mi? Yorumlarda görüşlerinizi bekliyoruz...

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Mountain View firmasının kullanıma sunuğu iOS 9.1 emojileri, Android için de yakında kullanıma sunulacak. Yeni Emojiler hakkındaki tüm detaylar

ios-emajileri-androidde3-1445701667.jpg
Birkaç hafta önce Hiroshi Lockheimer Android, Chrome OSveChromecast'in operasyon başkan yardımcısı seçildi. Android'e olan ilgisi daha önceden de bilinen Hiroshi Lockheimer, duyuru amaçlı bir tweet attı. Attığı tweet de sadece iOS 9.1 için olan emojilerin yakın bir zamanda Android'e geleceğini duyurdu.
Yeni emojilerin Android 6.1 güncellemesi ile Googletarafından yayınlanması bekleniyor. Hiroshi Lockheimer attığı tweet üzerinden tartışmalar devam derken takipçiler ikiye ayrılmış görünüyor. Kimi takipçilerin Unicode 7 ve 8 ile iOS'a gelen emojilerin Android'e biran önce gelmesini savunurken kimi takipçiler ise bu hareketin yanlış olduğunu ve işletim sisteminin iOS'a benzemeye başlamasından şikayet ediyor.

ios-emajileri-androidde.png
İki işletim sistemi arasında farklar giderek azalmaya devam ediyor. Aradaki farklar giderek azaldıkça iki işletim sistemi için de ortak çalışmalar görmek çok doğal. Özellikle Mountain View firmasının iOS 5 ile tanıttığı emojileri bu gidişle bütün cihazlarda görebiliriz. Ek olarak bu tür çalışmaları daha sık görmek son kullanıcıları her zaman mutlu edecektir.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Geçtiğimiz ay içerisinde sunduğu yeni eğlenceli filtreler ile popülaritesi iyice arttıran Snapchat, yine güncellendi. Peki güncellemenin içeriği ne? Detaylar haberimizde.

snapchat.jpg
Gençler arasında çok popüler olan ve tek sefer görüntülenebilen mesajlarla iletişim kurmaya olanak sağlayan Snapchat, geçtiğimiz ay içerisinde yayınladığı güncelleme ile insan yüzünü otomatik tanıyan ve çeşitli lenslerin kullanılmasına olanak sağlamıştı. Bugün iOS ve Android için yayınlanan yeni güncellemede yeni video filtreleri geliyor.
snapchat-lenses.png

Güncellemenin içeriğinde neler var?

Güncellemenin iOS ve Android kullanıcıları için ortak kısmı yeni video filtreleri!
Yeni Snapchat video filtreleri şu şekilde çalışıyor:
1 - Çektiğiniz videoları daha hızlandırılmış şekilde oynatabilirsiniz
2 - Çektiğiniz videoları daha yavaşlatılmış şekilde oynatabilirsiniz
3 - Çektiğiniz videoları aynı hızda fakat tersten oynatabilirsiniz.
Ayrıca güncelleme ile iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcıları için 3D Touch uyumluluğu da geldi.
snapchat-press-and-hold.jpeg

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Android'in mobil cihazlarda yaygınlaşmasından sonra Google, Android'i farklı platformlara taşımaya başlamıştı. Şimdi ki projesi ise Android ile Chrome OS'i birleştirmek!

d3c5aa6b693e65f15f9728c34384a020-e1424903604822-1940x1091.jpg
Google, 2017 yılına kadar Chrome OS ile Android'i birleştirip yeni bir işletim sistemi sunmayı planlıyor. Aslında bu düşünce hepimizeMicrosoft'un Windows 10'undan tanıdık geliyor. Tüm laptop, mobil cihaz ve tabletler için tek bir işletim sistemi isteyen Google bu şekilde ayrı ayrı işletim sistemleriyle uğraşmak istemiyor. Şu an dünyanın en yaygın mobil işletim sistemi olan Androd'i laptoplarda hali hazırda görüyoruz. Ama donanımsal olarak tam uyumluluk sağlanmış diyemeyiz.
Wall Street Journal kaynaklı habere göre Google 2 yıldır "her şey için tek işletim sistemi" adını verdiği proje için çalışıyor. Habere göre bu projenin ilk beta sürümünüönümüzdeki sene gerçekleşecek olan Google I/Oetkinliğinde göreceğiz.
Chrome OS ölüyor mu?

Hayır. Yapılan çoğu haberin aksine, şirketin planladığı şey Chrome OS'i öldürmek değil. Bu proje hayata geçtiğinde de Chrome OS işletim sistemi çalışmayı sürdürecek.
android-google-chrome-os.png

Aslında bu projenin geleceğini Google dolaylı yoldan da olsa bizlere söyledi. 2013 yılında geçtiğimiz aylarda Google'ın CEO'su olan Sundar Pichai Android ve Chrome OS'un başına geçtiğinde iki işletim sistemi birleşiyor söylentileri dolaşmaya başlamıştı.
Ayrıca geçen sene Google, Android uygulamalarının Chrome OS üzerinden çalışacağını söyleyerek bu konuyla alakalı bir ipucu daha vermişti.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Windows Android L Skin Pack Teması İndir Türkçe 32×64 bit

Windows Android L Skin Pack Teması İndir v1.0 Türkçe 32×64 bit

Windows Android L Skin Pack Teması,windows-7-8-8.1 windowsunuzda android denemeyi yaşamak isteyenler için kaliteli bir tema
test edilmiştir meraklılarına özel,Not: kurmadan önce mutlaka sistem geri dönüşüm noktası oluşturunuz.

————————————————————-

Boyut:25-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

————————————————————–

Windows Android L Skin Pack Teması

(((Alternatif)))

(((Alternatif)))

Windows Android L Skin Pack Teması İndir Türkçe 32×64 bit

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android'in 2015 yılı Kasım ayı dağılım oranları açıklandı. İşte halen en çok kullanılan Android sürümü

android-60-marshmallow-1443258646.jpg
Akıllı telefon pazarında Android işletim sistemine sahip cihaz sayısı 1 milyarı geçti. Orta ve alt segment cihazların lider konumda olduğu Androidekosisteminde amiral gemiler %10’luk payı oluşturabiliyorlar.
Google Nexus cihazların ardından diğer akıllı telefon üreticilerinin deAndroid 6.0 Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başladığı bu günlerdeGoogle tarafından Kasım ayı Android dağılım oranları açıklandı.
Kasım Ayı Android Dağılım Oranları!

Google, Kasım ayında Android 5.0 Lollipop işletim sistemine sahip cihazların ekosistemde %25,6 paya sahipolduğunu açıkladı. Android modellerinin çeşitliliğinden ve geciken güncellemeler ile her zaman düşük paya sahip yeni Android sürümlerinden bu kez Android 6.0 Marshmallownasibini alıyor. Yeni Android sürümü %0.3 gibi oldukça düşük bir paya sahip.
gsmarena_001-2.jpg

Android 4.4 KitKat Yine Lider!

Liderliğini korumaya devam eden Android 4.4 KitKat sürümü %37.8kullanım oranına sahip iken Android 4.1.x Jelly bean sürümü %29, Android 4.0.x Ice Cream Sandwich sürümü %3.3, Android 2.3.x Gingerbreand sürümü %3.8 veAndroid 2.2 Froyo sürümü ise%0.2 yayılım oranına sahip. Artık çok eski cihazlarda bulunan Gingerbread ve Froyokullanımında geçen aylara oranla değişiklik görülmüyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Android ve iOS akıllı cihazları mobil pazarda güvenlik konusunda daima birbirine taş atmakta. Fakat Android ve iOS'te yeni bir güvenlik açığı bulundu!

shiftdelete_android-guvenlik-acigi.jpg
Dünyada en çok kullanıla mobil işletim sistemlerinin başında iOS veAndroid gelmekte. Her iki platform da performans, hız, stabilite veya değişik bir çok yönden kıyaslanmakta. Bu testlerin içinde bir de güvenlik var.
Günümüzde güvenliğin daha çok önem arz ettiği akıllı cihaz pazarında Android ve iOS cihazlarında bulunan yeni bir açık kullanıcıları tedirgin etmekre. Fakat bu güvenlik açığı göz ardı edilebilir cinsten değil.
Ortaya atılan rapora göre eğer kişi hakkında mahkeme kararı çıkarsa eski sürümlere sahip iOS ve Android cihazlara uzaktan erişim kurulabiliyor. Yani mahkeme kararı doğrultusunda Google ve Apple sizin cihazlarınıza uzaktan erişebilir.
Şu anda sadece Amerika için geçerli olan bu uygulamanın zamanla tüm dünyada yayılması muhtemel. Ama bu olay yalnızda firmaların eski sürümlerinde gerçekleştirilebiliyor. Android 5.0 ve iOS 8 üstü bir sürüme sahip değilseniz bu açık sizi de etkiliyor. Eğer bu sürümlerden alt bir sürüme sahip Android veya iPhone cihazınız varsa sizde bu güvenli tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
Bu konuyu bir örnekle açıklarsak; sizin bir suçunuz var ve mahkeme kararı ile telefonunuzun incelenmesi kararı çıktı. Sizin cihazınız Android 5.0 veyaiOS 8 mobil işletim sistemleri ve üstü bir sürüme sahip değilse bir komutla cihazınızın şifresi sıfırlanabiliyor ve verileriniz erişime açık hale geliyor.
android-antivirus.jpg

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Android kullanıcıları çok yakında yeni emojilere kavuşacak. Peki, gelecek olan güncelleme ile hangi emojiler sisteme eklenecek? Detaylar

android-emoji-1449128708.jpg
Stok Android kullanan Nexus modellerinin önümüzdeki hafta birgüncelleme alacağı ve bu güncelleme ile yeni emojilerin sisteme ekleneceği açıklandı. Android mühendislerinden Hiroshi Lockheimer,Twitter üzerinden duyurduğu müjdeli haber şimdiden Android kullanıcılarını heyecanlandırmayı başardı.Unicode 8.0 standartlarının bir parçası olarak gelecek olan emojiler, iOS 9.1 kullanıcılarının yaklaşık 2 aydır kullanmış olduğu emojiler olacak.
android-emoji.jpg

Unicorn, aslan kafası ve yengeç emojileri Android’e gelecek olan yeni emojilerden sadece bir kaçı. Yeni emojileri ilk olarak Nexus modellerine gelmesi diğer Android kullanıcılarına haksızlık yapıldığı düşüncesini gündeme getirecektir. Bu yeni emojilerin kullanımı için tahmin edeceğiniz gibi güncelleme yayınlanması gerekiyor. Bakalım diğer Android üreticileri yeni emojiler için bir güncelleme yayınlayacak mı?

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
iPhone 6s modelinde yer alan basınca duyarlı ekran teknoloji 3D Touch, Instagram için yayınlanacak son güncelleme ile Android'e geliyor. Bakalım 3D Touch, Android'de nasıl olacak?

instgram.png
Apple'ın yeni amiral gemi modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plusmodellerinde yer alan 3D Touchözelliği, kullanıcılar tarafından oldukça sevildi.
Ekrana uygulanan basınç ile çalışan bu özelliğin bir benzeri ise Instagramile beraber Android platformuna da geliyor.
Instagram, 3D Touch Özelliğini Android için Yayınlıyor!

Instagram için yayınlanacak olan son güncelleme ile beraber Androidkullanıcıları da 3D Touch benzeri bir özelliği telefonlarında kullanabilecekler.
Sadece Instagram uygulamasının içerisinde kullanabileceğiniz bu özellik ile uygulamayı kullanmak çok daha kolay bir hale gelecek.

instgram-2.JPG
Instagram için yayınlanacak olan bu yeni güncelleme ile beraber görüntülemek istediğiniz fotoğrafı açmak zorunda değilsiniz. Göz atmak istediğiniz herhangi bir fotoğrafa basılı tuttuğunuz taktirde karşınıza çıkacak olan ufak bir ekran ile beraber size fotoğraf gösterilecek. Böylecehızlı bir şekilde fotoğrafları incelemeye devam edebileceksiniz.
Instagram 7.13.0 sürümü ile beraber sunulacak olan bu özellik dağıtılmaya başlandığını da son olarak söyleyelim.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
android-isletim-sistemi-hakkinda-pek-bilinmeyen-gercekler-705x290.png
Android işletim sisteminin pek bilinmeyen, oldukça ilginç gerçekleri.Günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemi, içerisinde bulunduğu mobil cihazlar sektörünün şu an en büyük sektörler arasında bulunmasında büyük bir paya sahip.Samsung, LG, Sony ve diğer teknoloji devlerinin cihazlarında kullanılan Android işletim sistemi, bu kadar çok kullanıcıya sahip olmasından dolayı her an gündemde olan bir sistem ve bu özelliği nedeniyle her özelliği hakkında bilgimiz var, galiba... Android işletim sisteminin tüm özelliklerini bildiğini düşünen okuyucularımızı yanıltabilme potansiyeline sahip olan bu haberimizde, ünlü işletim sisteminin bilinmeyen özelliklerinden bahsettik.
Android 1.0 Herhangi bir Tatlı İsmine Sahip Değildi

Android_1_0_Screenshot.png

Bildiğiniz gibi Android işletim sisteminin tüm versiyonları tatlı yiyecek isimleriyle kullanıma sunuluyor, Marshmallow, KitKat, JellyBean gibi isimlere sahip olan bu versiyonlardan 1.0 versiyonu Alpha/Astro Boy olarak adlandırılmıştı. İşletim sisteminin 1.1'e güncellenmesiyle birlikte ismi Beta/Petit Four (minik Fransız pastaları) oldu ve tatlı isimleri geleneği böyle başladı. Alfabetik isimlerin kullanılması ise 1.5 Cupcake sürümü ile başladı.
Android 3.0'a Sahip Olan Hiçbir Telefon Yok

HoneycombonSamsungGalaxyTab.jpg

Android 3.0, ilk olarak tabletler için üretildi (bilgilendirmesinde "büyük ekranlı cihazlar için üretildi" şeklinde belirtiliyor). Bu nedenle hiçbir telefon, Android 3.0 Honeycomb sürümüne sahip değil.
Android'in Maskotu Olan Robot, Bir Erkek

androids.jpg

Android işletim sistemiyle tam olarak bütünleşmiş olan yeşil sevimli robotumuz, bir erkek robot olarak üretildi.
Android İşletim Sistemi, Özünde Bir Tablet İşletim Sistemi

best-android-tablet.jpg

Android işletim sisteminin ortaya çıkması ilk olarak tabletler için ortak bir işletim sisteminin geliştirilmesi fikriyle hayat buldu. Ardından telefonlarla bu işletim sisteminin aynı tutulması, Android'in kullanıldığı ürün çeşidini arttırdı.
Android Microsoft'a Karşı Kuruldu

android-vs-windows-phone.jpg

Android'in geliştiriciliğini yapan ekip, dünyanın en iyi yazılım firması olan Microsoft'un tüm cihazları ortak bir çatı altında toplayacak işletim sistemini geliştireceğinden emindi. 2007 senesinde Apple'ın iPhone'u tanıtmasıyla birlikte Android ekibi, Microsoft'tan önce davranırlarsa onun önüne geçebileceklerine inandılar ve bu hamleyi gerçekleştirdiler.
NASA Android'i Uzay Görevlerinde Kullandı

android-in-space.jpg

2013 senesinde NASA, uydu/telefon karması olan cihazları uzaya gönderdi. Android işletim sistemine sahip olan bu cihazların görevi, uzayın belirli kesimlerinden fotoğraflar çekmekti. Elbette şu an hiçbiri görevine devam etmiyor ancak bazıları fotoğraflar çekebilmeyi başardı.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Google, mobil cihazlar için geliştirdiği uygulamaları, anasayfası üzerinden sunuyor…
Google-ocg.jpg

Google, teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden bir tanesi ve internet dünyasında arama motoru olarak oldukça sağlam bir yer edinmiş durumda. Sadece internet arama motoru olmakla da yetinmeyen firma, son dönemde mobil pazara yönelirken, hem yazılım hem de donanım olarak bu pazarda adından söz ettiriyor.
Google-1.png

Google, Android adındaki işletim sistemini geliştirirken, bu işletim sistemi şu anda dünya genelinde hem akıllı telefon hem de tablet pazarında en çok kullanılan mobil işletim sistemi olurken, ayrıca firma, hem Android hem de iOS mobil cihaz kullanıcıları için farklı bazı uygulamalar da sunmakta.
Teknoloji devi bu uygulamalarının kullanıcılar tarafından daha fazla indirilmesini sağlamak amacı ile anasayfası üzerinden de bu uygulamalarına link vermeye başladı. Türkiye arama sayfasında olmasa da www.google.com’a giren kullanıcılar “Unwrap the best of Google for Android and iOS.” şeklinde bir ibare ile karşılaşıyorlar.
Baktığımızda uygulamalar arasında Chrome Browser, Google Maps, Google Photos, Google Translate, ve tabi ki YouTube uygulamaları dikkat çekerken, ayrıca Snapseed, Gmail, Hangouts ve Google Drive uygulamalarına da Android ve iOS kullanıcıları kolaylıkla ulaşabilmekteler.
Genellikle bu uygulamaların bir çoğu yeni bir Android akıllı telefon ile ön yüklü olarak gelirken, özellikle Apple iOS kullanıcıları uygulamaları indirerek, iPhone ya da iPad modellerine yükleyebilecekler.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
PC için geliştirilen Android tabanlı işletim sistemi Remix OS 2.0 yayınlandı. Ücretsiz olarak sunulan Remix OS 2.0 hızı ile eski bilgisayarları yeniden canlandıracak!

remix-os-2-0.jpg
CES 2016 etkinliğinde boy gösteren Jide, Android tabanlı işletim sistemi Remix OS 2.0 sürümünü tanıtmıştı. Masaüstü ve dizüstü çözümler için geliştirilen Remix OS 2.0, sunduğu hızın yanında ücretsiz olmasıyla da dikkat çekmişti.
Android platformundaki tüm uygulama ve oyunları işletim sistemi üzerinde çalıştırabilen Remix OS 2.0, Android-x86 Project kapsamında geliştirildi. Düşük özelliklere sahip 32 Bit sistemlerde bile hızlı bir şekilde çalışan Remix OS 2.0, bugün itibariyle ücretsiz olarak indirime sunuldu.
Remix 2.0'ın şimdilik geliştirici sürümü yayınlanıyor. Remix 2.0 indirme linklerinde sürümün Alpha olarak görünmesi, henüz tam anlamıyla işletim sisteminin stabil çalışmama ihtimalini doğuruyor.
Ancak kullanıcılardan gelen yorumlar şimdilik Remix 2.0'ın akıcı bir şekildeçalıştığı ve sıkıntı yaşatmadığı doğrultusunda.
690 MB büyüklüğündeki Remix 2.0'ı indirdikten sonra Rufus yardımı ileUSB belleğinize yazdırıp yükleyebilirsiniz.
Remix OS 2.0 indirmek için tıklayın

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
android-virus-malware.jpg

Android cihazları hedef alan Android.Bankosy virüsü, banka hesaplarınıza erişim sağlayarak, hesabınızdaki paraların boşaltılmasına olanak tanıyor.
Kullanım alanları arttıkça, güvenlik konusundaki önemin de kritik seviyelere geldiği akıllı telefonlarımızda, bu pazardaki tüm akıllı telefonların %80’inde bulunanAndroid işletim sistemine karşı kötü niyetli kişilerin geliştirdiği virüslerde de aynı oranda artış yaşanıyor. Farklı amaçlara sahip olsalar da, ana hedefin kullanıcıları mağdur etmek olduğu virüslere son bir yeni si daha eklendi.
Symantec tarfından yapılan araştırmada, daha önce banka hesabı kullanıcı adı ve şifre bilgilerini ele geçirmeye çalışan Android.Bankosy virüsü, artık banka hesaplarınıza giriş yaparken telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreyi ele geçirerek, hesabınıza erişim sağlanmasının önünü açıyor. Gelen SMS verilerini çalan bu virüsün, aynı zamanda bankadan güvenlik amacıyla kullanıcılara gelen çağrıları da yönlendirebildiği açıklandı.

Oldukça etkili olan ve kullanıcılara ciddi zararlara sebebiyet verme olasılığı bulunan bu tehlikeli virüsün, henüz Android cihazara nasıl bulaştığı konusunda kesin bilgiler bulunmazken, uygulamalar ve web siteleri aracılığıyla cihazlara bulaştığı söylenenler arasında.
Şimdilik, önlem olarak bir virüs programı kurmanızı, bilmediğiniz uygulamaları indirmemenizi ve bilmediğiniz sitelere girmemenizi tavsiye ederiz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Google, yeni özelliği sayesinde Android cihazlara uygulama kurulumunu kolaylaştırmayı hedefliyor. Peki, Google'ın bu yeni sistemi nasıl çalışıyor?

google-play-1453199361.jpg
2016 yılı Android için hızlı başladı. Google, geçtiğimiz günlerde Google Play'e getirdiği Promo kodu desteğinin ardından şimdi de Android cihazlara uygulama kurulumunu kolaylaştıran bir yenilik ile karşımıza çıkıyor..
İnternette arama yapmak için kullandığımız Google arama motorunda, çoğu zaman mobil uygulamaları da aratıyoruz. iOS platformunda Google üzerinden arattığınız uygulamaları sanki App Store'da gezermiş gibi görüntüleyebiliyor, ancak indirmek istediğinizde otomatik olarak App Store'a yönlendiriliyorsunuz.
Google, kendi mobil platformu Android için yeni özelliğini kullanıma sundu. Google'da aradığınız uygulamaların linkine tıkladığınız zamanGoogle Play Store'a yönlendirme sürecinden kurtulup, direkt olarak tarayıcı üzerinden uygulamayı indirebileceksiniz.
Uygulama indirme aşamasında, uygulama izinleri bölümü açılıyor ve buradaki maddeleri kabul edip uygulamayı indirebiliyorsunuz.
google-android.JPG

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Spotify video servisini bu hafta içinde faaliyete geçirebileceğine yönelik söylentileri doğru çıkarır nitelikte; ESPN, Comedy Central, MTV, BBC, Vice News, Slate ve bunun gibi içerik ortaklarının katkısıyla oluşturulan video servisi faaliyete geçti.
Hem android hem de iOS uygulamaları üzerinde faaliyete geçmiş olduğu belirtilen video servisi henüz Türkiye’ye hitap etmiyor gibi görünüyor. Video özelliğini getirdiği belirtilen güncelleme henüz Türkiye’deki cihazlara ulaşmamışa benziyor. Zaten Spotify’ın içerik ortakları da bu servisin ülkemize özel olmadığını gösteriyor.
Yine de, video servisine erişebilen kullanıcılar, Spotify’ın videolarına Gözat bölümü altında yer alan “Şovlar” seçeneği üzerinden erişebiliyor. Bu bölümde görüntülü şovlar ve sesli şovlar olmak üzere iki ana bölüm yer alıyor. Spotify son birkaç aydır podcast’leri yayınlıyordu, video da bunların arasına eklenmiş oldu.
Spotify video fazla ön plana çıkmıyor

Spotify temelde bir müzik dinleme uygulaması olduğu gerçeğini unutmayarak videoları oldukça içerilere, kullanıcıların ilk bakışta göremeyeceği bir yerlere yerleştirmiş. Bu, birçok kullanıcıyı memnun edecektir. Tabii ki, Spotify da her ticari kuruluş gibi para kazanma peşinde ve videolar da bu amaca hizmet eden bir araç olarak düşünülmüş. Bir şov veya video içerik ortağını seçen kullanıcı, takip et butonuna tıklatarak o içeriği kütüphanesine ekleyebiliyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
google-takvim-290116.png

Google Takvim daha dünyalı bir görüntüye kavuşuyor. Bu haftadan itibaren servisin iOS ve android uygulamaları, daha önce desteklemediği 41 dilde daha hizmet sunacak.
Servisisn desteklediği yeni diller ise şunlar: Arapça, basitleştirilmiş Çince, geleneksel Çince, Flamanca, İngilizce (Birleşik Krallık), Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz), İspanyolca (İspanya), İspanyolca (Latin Amerika), Tayca, Türkçe, Bulgarca, Katalanca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Farsça, Filipince, Fince, Yunanca, İbranice, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, Letonca, Litvanyaca, Norveççe, Romanya Sırpçası, Slovakça, Slovence, İsveççe, Ukraynaca ve Vietnamca.
Ayrı bir blog yazısı ise Google Takvim iOS ve Android uygulamalarının 54 ülkeye daha ait tatilleri göstereceğini belirtti. Şirket, söz konusu ülkelerin ismini ise açıklamadı.
Takvim, Google CEO’su Sundar Pichai’nin geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen I/O konferansında saydığı 1 milyarın üstünde veya hemen altında kullanıcıya sahip servis veya uygulamalar arasında bulunmuyor. Söz konusu servisler arasında Android, Google arama, YouTube, Haritalar, Gmail ve Chrome yer alıyor. Dil desteğinin genişletilmesi sayesinde Takvim, Kuzey Amerika dışında da büyük bir kullanıcı tabanına sahip olabilir.
Servisin masaüstündeki kullanımı yaygın olsa da, mobil cihazlara olan kayma söz konusu cihazlarda da yerel dil desteğini daha önemli bir hâle getiriyor. Listeye 41 dilin daha eklenmesi sayesinde Google’ın önünde Takvim uygulamasını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak adına oldukça geniş bir alan açılmış oluyor. Şirketin bu fırsatı başarıyla kullanıp kullanamayacağı ise zamanla anlaşılacak.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
kaspersky-a-gore-windows-phone-guvenlik-konusunda-ios-ve-android-den-daha-iyi-705x290.jpg

Kaspersky Antivirüse Göre En Korunmasız Android Gingerbeard işletim Sistemi
Aslında eski versiyon android sistemlerin daha fazla risk taşıması şaşırtıcı değil. Eski sistemlere ilişkin yeni yeni güncellemleerin gelmemesi ve ağırlıklı güncellemelerin yeni işletim sistemlerine verilmesi, eski sistemleri kullanım açısından daha riskli hale getiriyor. Kaspersky labaratuvarlarında yapılan bir incelemeye göre göre, Gingerbeard sistemi, şu an riskli sistemlerden birisi olarak görünüyor. Yapılan araştırmaya göre cihazlarında Gingerbeard yüklü olan sistemlere, 2012'nin üçüncü çeyreğinde gelen malware saldırılarının yalnızca %50'sin engelleyebildi.

Aynı araştırmaya göre, Android 4.1.1 Jelly Bean ise bu konuda en başarılı ve güvenli sistem olarak görünüyor. Bunda Jelly Bean'ın yeni ve güncel sistem oluşunun da payı büyük.

u_10138576.jpg

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
kaya-gibi-saglam-termal-kamerali-ilk-android-telefon-cat-s60-duyuruldu-705x290.jpg
Dünyanın ilk termal kameralı Android akıllı telefonu Bullitt Group ve CAT ortaklığı ile ortaya çıktı. Zorlu kullanım şarlarında maksimum dayanıklılığa odaklanan cihazlar üreten CAT'in yeni telefonu S60, hem özellikleri hem görünümü ile doğaya meydan okuyor.
Ağır iş makinaları ve endüstriyel araçlar üreten CAT (uzun söylenişiyle Caterpillar) şirketini bilmeyeniniz yoktur. Belki bir inşaatın önünden gerçerken, belki mahallenizdeki esnafla birlikte asfalt çalışmasını izlerken mutlaka CAT marka bir iş aracı görmüşsünüzdür. Hiçbiri denk gelmediyse, sarı botlardan hatırlarsınız CAT'i... İşte aynı CAT, "madem ağır işlere girdik, bari taş gibi sağlam telefonlar üretelim de bu ortamlara dayansın" düşüncesiyle akıllı telofon üretimi de gerçekleştiriyor. Tabii ki ürettiği telefonlar da bu ağır koşullara dayanıklı olacak şekilde geliştiriliyor ve neredeyse zırhlı bir halde karşımıza çıkıyor.

CAT'e ait yeni modellerden birisi de, Mobil Dünya Kongresi öncesi ortaya çıktı. CAT S60 olarak adlandırılan cihazı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği ise termal bir kamera barındırıyor olması. Cihaza yerleşik olarak gelen termal kamera yüzey sıcaklığından 100 feet yüksekliğe kadar olan ısı değişimlerini algılayabiliyor. CAT S60 üzerinde bulunan termal kamera FLIR şirketi tarafından geliştirilmiş. Termal kameranın yanı sıra cihaz üzerinde standart bir kamera da yer alıyor.
cats60-3-0.png

[h=3]İster suya at, ister duvara çarp bana mısın demiyor![/h]Üzerinde yerleşik olarak sunulan termal kamera bulunan ilk Android akıllı telefon olma özelliğine sahip CAT S60'ın dikkat çekici bir diğer yönü de suya dayanıklılığı. CAT tarafından "dünyanın suya en dayanıklı akıllı telefonu" olarak adlandırılan S60'ı sinirlendiğinizde en fazla 5 metre derinliğindeki denize fırlatabilir, yaptığınızdan pişman olursanız en fazla bir saat içinde dalıp çıkarabilirsiniz. Telefonunuz hala çalışıyor olacaktır.

3d_0.jpg
[h=3]CAT S60'da hangi işlemci kullanılıyor?[/h]CAT S60'ın teknik detaylarına hızlıca göz atacak olursak, cihazın gücünü 8 çekirdekli Snapdragon 617'den aldığını ve 3 GB bellek barındırdığını söyleyerek başlayabiliriz. Gorilla Glass 4 ile korunan 4.7 inç'lik bir ekran ile gelen cihazda, su altında kullanılabilen 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel ön kamera, çift LED flash bulunuyor. 720p ekran çözünürlüğü 540 nit parlaklık sunuyor.3800 mAh pil ile gelen cihazın yazılım tarafında Android Marsmallow'a yer verilmiş durumda. Önümüzdeki hafta başlayacak MWC 2016'da lansmanı gerçekleştirecek ürün yıl sonuna doğru 599dolardan satışa sunulacak.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.