gittigidiyor

no ca found error hatası çökmüş dm 800 tamiri

temelesgun

Aktif Üye
teşekkürler

izmir232

Aktif Üye
tamir programı yok 0 byte yazıyor ilk linkte

cetin

Aktif Üye
sevgili kardeşlerim burda yanliş image atıp no ca found veya error hatası veren dm 800 leri geri kurtarma işlemini işleyecegim

no ca found türkçesi kart bulunamdı demek klon kullandıgınızdan kart olması lazım

neden dreambox çöker
klon makinelerde sim kart vardır internete baglandıgında çalışmasını saglar sim kart olmazsa dream multi-media firması makinenizin flahşını yakar makine ölür kullanılmaz sim kart bu firmanın sizi görmemesini ve kullanmanızı saglıyor

1, yanliş image yükleme
2, makinenizin bootloaderinden yüksek bootloader yükleme
3, makinenizin sim kartının yüklediginiz imageyi desteklememesi

nasıl kurtarılır

ilk önce makinemizin sim kartını bilmemiz gerekir

makineyi vidalardan açın açmak garantinizi bitirmez çünkü dm 800 lerde harddisk takma özelligi oldugu için makine açılabilkmektedir

makineyi açın on paneli makineye baglayan sagda ve solda iki tane diş var dikkatlice yukarı kaldırarak on paneli ayırın orda telefon sim kartı vardır dikkatlice çıkarın sim ve versiyona bakın

ögrenince sitemizden ona göre image indirin

aşagıdaki dosyayı indirin aşagida linkte olan dosyalar tek linke topladım tek seferde indirin
1.dream up 1.3.3.4
2.estar dream up
3.pachlenmiş dream up
4.tamir programı
hidden content may not be quoted
[/hide]
şimdide kurtarma işlemi için size boot dosyalarını verecem içinde bootloder 62 ile 76 arası bootloder dosyaları vardır bunuda indirin hazır olsun rar dan çıkarın

eger sim kartınız e-star ise e-star dream up açın
1.işlem
rs232 kablonuzu bilgisayara sonra makinenize baglayın
dream up ta connect tusuna basın disconnect olsun
şimdi dreambox a elektirigi takın

okuyorsa bekleyin çok makine hemen flash yakar çogu yakmaz flash tuşu yanarsa indirdiginiz boot dosyasından 72nfi onu yükleyin 5 saniyede yükler
dream up ta disconnect tusuna basın elektirigi çıkarın 10 saniye bekleyin geri takın makine açılacaktır bazen açılmayan makinelerde olur

olmadı error veriyorsa işlemi baştan başlayın ve diger boot loader dosyasını yükleyin veridgim boot doslarında büyükten küçüge dogru gelin birisi mutlaka açacaktır
makineniz açıldıgında en son yüklediginiz image ile açılacaktır

2. işlem dream up flash yakmaz ise

önce dream up 1.3.3.4 açın
makinenizeve bilgisayara rs232 kablosunu baglayın ve bu işlemde internet kablosuda takın

dream up connect tuşuna basın

makineye elektirigi verin dream up okuyacak ve on ekrana kırmızı çarpılı dream-multi media kontaga geçin yazısı gelecek yazıya enter yapın öylece kalsın dream up kapatmayın makineye bakın ön panelde bir ip verecektir onu browser yani www yazdıgımız yere örnek 192.168.1.90 yaz ve entere bas firmware upgrade yazan yere tıkla beyaz sayfada browser yazan yere enter yapın indirdiginiz boot dosyasının al ve flash yap 3 saniye içinde gider sonra dream up programında disconnect tusuna baski geri okuma yapmasın geri dreambox elektirik fişini çek 10 sn bekle geri tak acılacaktır
olmassa işlemi başa alın diger boot dosyalarını yükleyin olacaktır

3. işlem

internet bagladınız rs 232 bagladınız dream up 1.3.3.4 ile veya pachlenmiş dream up denediniz yinede flash yanmadımı?
çözümü verdigim linkte tamir programı var onu acın ortada renkli yazı ile dream yazıyor ona bir defa tıklayın işlemi baştan alın kesin yanacaktır flash

bende e-star makineler oldugu için ben kendime gemini 5.10 76bl imageyi e-star makinelere göre cevirdim direk atıyorum ve error hatası vermiyor verir ise boot dosyası yükleme işlemi ile açıyorum gemini 5.10 olarak kulanıyorum onuda sizlere verecem insallah işinize yarar

e-star sim 3 image

bu dosya gemini 5.10 76bl dir bu sadece e-star sim 3 için fabrikanın verdigi ve çöken makinelere atılmasını önerdigi imagedir denendi saglam yalnız bunu atarken hem eternet hem rs232 kablosu kullanın ve dream up e-star dream up olsun iki kablo takılı iken imageyi dream up la atın fazla uzun sürmüyor merak etmeyin

File name: estar_sim201e-76-gp5.00-OE1.6-dm800-20100429.nfi File size: 41.75 MB

image yükleyipte tuner bos veya tuner iki tane hatası alan arkadaşlar aşagıdaki imageyi yüklesin düzelir eger şifre isterse dragon1 deneyin

sorular ve sorunlar için lütfen buraya yazın ben ve arkadaşlarım görür yardımcı olur özel mesaj mümkünse atmayın özel mesaj ile sadece 1 kişiye yardımcı oluyorum buraya yazın burdan herkes yaralansın ögrensin
herkese saygılar

tesekkurler

dremen33

Aktif Üye
allah razı olsun yapmadığım şey kalmadı bu dosya yetti mersinde oturuyurum cihazı adanadan almıştım bunun için adanaya gidecektim emeği geçenlere çok teşekürler

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.