Next 2000 Plus Serisi

Resimli Yazılım Atma İşlemi
Yazılım Güncelleme İşlemi
ÖNEMLİ: Cihazın sistem bilgisine mutlaka bakınız, ve cihazınıza uygun yazılımı yükleyiniz, aşağıdakileri dikkatle okuyunuz.
Aşağıdaki işlem A- Ana işlemcisi 5512 li FME-FMB serisi yazılım versiyonu 615 ve üstü olan cihazlar, B- Ana işlemcisi 5518 li INF serisi yazılım versiyonu 217 ve üstü olan cihazlar, C- Ana işlemcisi 5518 li tüm XPLUS cihazlar İçin uygulanır. Önce cihazınızın versiyonunu tespit ediniz. Bunu Menü - Cihaz Bilgisi ile görüntüleyebilirsiniz. Eğer EMU açık ise görüntülenmez. Bu durumda EMU'yu kapatmak için kırmızı tuşa basarak 1234 yazınız.
Boot dosyaları ile ilgili önemli uyarı!!! Plus cihazları 5 seri olarak üretildi. FME serisi 1 MB 5512 chipli FMB serisi 1 MB 5512 chipli INF serisi 1 MB 5518 chipli INF serisi 2 MB 5518 chipli X serisi 2 MB 5518 chipli
Yazılım hazırlama kolaylığı ve herkesin eski/yeni eşit yazılıma sahip olabilmesi için boot dosyaları verildi. Bu dosyalar eski cihazlara tek sefere mahsus olmak üzere bir defa atılacak daha sonra verilen yazılımlar direk olarak atılabilecek. Buna göre kaç MB olduğuna bakılmaksızın FME ve FMB serisi tek bir boot dosyasına sahiptir. Yine aynı şekilde kaç MB olduğuna bakılmaksızın INF serisi tek bir boot dosyasına sahiptir. X serisinin boot dosyası yoktur.
Özetlersek... FME-FMB serisi aynı boot dosyası 1 MB INF- 2 MB INF serisi aynı boot dosyası X serisi boot dosyası yok. Cihazınıza uygun boot dosyasını atmazsanız flashınız arızalanır!

Şimdi cihazınızın fişini prize takınız,cihazı standby konumuna getirin(yani kumandadan kapatın) ve resimdede anlattığım işlemleri uygulayınız....