Son Yazılımı Nextdestek.com dan Bilgisayarınıza İndirip Zip ten çıkartınız. Sonra flash belleğinize atınız ve cihazınıza takınız.
Menü tuşuna basarak Araçlar bölümüne girin ve Yazılım Güncelleme bölümüne gelip ok deyin.Usb ‘den S/W Güncelleme konumuna gelip ok tuşuna basın.

Gelen menüden başlat konumuna gelip ok tuşuna basın


Gelen uyarı mesajına evet konumu seçilip ok tuşlanmalıdır


Yazılım yüklenmeye başlıyacaktır.


Yazılım sona erdiğinde cihazınız yeni yazılımı ile açılacaktır. Cihaz sistem bilgisine girdiğinizde yeni bilgilerini görebilirsiniz. SW_VERSION: 115 Yeni gelecek bilgileri burdan takip edebilirsiniz


Yazılım güncelleme işlemi tamamlandığında cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürün.
Menu>Araçlar>Fabrika Ayarları>ok>Evet>ok ile resetlenir.


Yazılım güncelemesi devreye girecek ve cihaz açılırken Lütfen bekleyin bilgisi yazarak ürün uydu üzerinde yeni yazılım veya kanal bilgisi varsa bunu kontrol edecektir.

Uydu üzerinde yeni yüklenen yazılım varsa alta görülen bilgi ekranı çıkacaktır.

Uydu üzerinde yeni yüklenen kanal bilgisi varsa alta görülen bilgi ekranı çıkacaktır. Yeni kanallar bulunduğunda Diseqc Anahtar seçiminizi mutlaka not ediniz. Daha sonra ayar yapmanız gerekecektir.


Uydu üzerinden gelen yazılım bilgilerin kullanıcı tarasından otomatik olarak yapılmaması istenirse Sistem Ayarları menüsü altında Diğer Ayarlar menüsüne girin.Açılışta Ota Kontrolü Açık olan Kapalı seçilmelidir.