Windows 10 Insider Preview Yapı 14942 Yayınlandı

Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde yeni bir ön izleme sürümünü daha kullanıma sundu. Windows 10 Yapı 14942 yenilikleri ve değişiklikler.Microsoft, Windows 10 Redstone 2 kod adı altında geliştirildiği Windows 10 platformunun bir sonraki büyük güncellemesi için yeni bir ön izleme sürümü yayınladı. Windows 10 Insider Preview Yapı 14942 sürüm numarası ile yayınlanan yeni Windows Insider güncellemesi ile uzun zaman aradan sonra ilk defa yeni özellikler test ediliyor.
Windows 10 Yapı 14942 sürüm numaralı yeni yapı ile gelen özellikler arasında Başlat Menüsünde uygulama listesini gizleme, yeni fotoğraflar uygulaması, Xbox yiyin fotoğraflar uygulaması, yeni ve geliştirilmiş Touch pad deneyimi, geliştirilmiş pc yükseltme deneyimi, Windows Update için yeni bir ikon, 3.5+ GB RAM'e sahip bilgisayarlarda yeni görev yöneticisi deneyimi gibi değişiklikler yer alıyor.
Başlat Menüsünde uygulama listesini gizleme özelliği Windows Insider Geri Bildirim Merkezi ile Microsoft'a bildirilen öncelikli değişiklikler arasında yer alıyordu. Bu özelliğe, Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlat adımları altında "Başlat Menüsünde Uygulama Listesini Gizle" butonuna tıklayarak aktif edebilirsiniz. Yenilenen Fotoğraflar uygulamasında ise Klasörler ve Albümler arasında gezinmeyi kolaylaştıran yatay gezinme çubuğu eklendi. Ayrıca fotoğrafların daha parlak görünmesini sağlayan ışık görüntüleme modu eklendi.Windows 10 Yapı 14926 sürümü ilr ilk olarak duyurulan ve Yapı 14942 sürümünde geliştirilen yeni Yükseltme Deneyimi özelliklerinde önceden yüklenmiş (sistemle birlikte gelen) uygulamaları kaldırdığınızda artık bu durum korunuyor ve yeni güncellemelerden sonra silinen o uygulamalar tekrar geri yüklenmiyor.
Microsoft, yeni Windows 10 güncellemesini henüz resmi olarak duyurmadı. Bu nedenle kesin olarak ne zaman yayınlayacağı bilinmese de tahminlere göre yeni Windows 10 güncellemesi 2017 yılının ilk yarısında kullanıcılara sunulacak.