iPhone 7 Plus Özellikleri Nelerdir? iPhone 7 Plus Alınır mı? iPhone 7 Plus Fiyatı Nedir?
Apple, son tanıttığı telefonlar olan 6, 6s, 6 Plus ve 6s Plus modellerinden sonra uzun süren bir bekleyiş sonrası yeni telefonu olan iphone 7' yi tanıttı. Aynı zamanda 7s, 7 Plus modellerininde olacağı yönünde çıkan haberler var. Öncelikle iphone 7 incelenecek olursa tasarımda ki sadelik ve şıklık dikdörtgen kasa ile devam ediyor. 12 mp olan çift kamera özelliği ile birlikte en fazla ses getiren özelliği ise kulaklık girişinin olup olmayacağı olmuştu.

Tanıtımda da görüldüğü gibi iphone 7' de bir önceki modellerin aksine kulaklık girişi şarj girişi ile aynıdır. Kablolu veya kablosuz kulaklık seçenekleri de mevcuttur fakat yine de eski kulaklığınızı kullanmak istiyorsanız bir dönüştürücü sayesinde bu mümkün oluyor. Ve iki türlüde sorunsuz kullanılan kulaklık girişi kullanıcıları cezbetmişe benziyor.

İphone 7 Plus Teknik Özellikleri ve Fiyatı ise 4200 TL - 5000 TL arasında değişmektedir. Türkiye' ye ne zaman geleceği henüz belli değildir. Heyecanla beklenen iphone 7 Plus ise daha Türkiye' ye giriş yapmadan alıcılarını heyecanlandırdı ve ön siparişleri alındı. En fazla sevindiren özelliği ise ön kamerasının 7 mp olması oldu. Son zamanların en fazla kullanılan özelliği olan ön kameralar ne kadar kaliteli olursa bizim için o kadar iyi demektir. Yurt dışından çok sayıda sipariş edilen iphone 7 Plus şuan çok rağbet görmüşe benziyor. Siz de 7 mp bir ön kamera ile tanışmak istiyorsanız iphone 7 Plus' ınızı şimdiden incelemeye başlayabilirsiniz.

iPhone 7 Plus Teknik Özellikleri
iOS 10 işletim sistemi
5.5 inç Retine HD ekran
1920 x 1080 piksel çözünürlük
Dört çekirdekli 64 bit A10 Fusion işlemci
3 GB RAM
32 GB / 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri
12 megapiksel çift arka kamera (f/1.8 ve telefoto f/2.8 lens, OIS, dört LED’li True Tone Flash)
4K 30 fps video kaydı
7 megapiksel ön kamera (f/2.2 lens)
Full HD video kaydı
Basınca duyarlı home butonu
IP67 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı
158.2 x 77.9 x 7.3 mm ebatları ve 188 gram ağırlık

iphone 7 Plus alınır mı diye sorarsanız paranız çok ise neden alınmasın derim