FIFA 17 inceleme ile karşınızdayız. FIFA 17 nasıl olacak sorusu cevap bulurken, hikaye modu ve Frostbite oyun motoruyla bakalım başarılı olabilmiş mi? Cevabı incelememizde.


Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz inceleme ile karşınızdayız. FIFA 17 nasıl olacak? sorusuna cevap bulmaya çalışan hayranlar çıkış tarihinde nasıl bir FIFA 17 ile karşılaştılar. FIFA 17 fiyat olarak ne durumda? Verdiğiniz paranın karşılığını verebilecek mi?
FIFA 17 göze çarpan yenilikler

FIFA 98'de klavye, mouse ve gamepad olmak üzere üç kişi maç yaptığımız günlerin üzerinden tam 19 yıl geçtiğine inanmak çok güç. Chelsea alıp, orta sahadan attığım gollere sevinmem sanki daha dün gibi aklımda.
Futbol oyunlarında yenilik yapmak zordur. Her yıl çıkan bir oyunda devrimsel değişikler yapamazsınız. Daha doğru ifade etmek gerekirse: Her yıl çıkan bir oyunda devrimsel değişimler büyük risktir. Unutmamak gerekir,FIFA 17 oynageç tarzda bir yapım da değil. İnsanları bunu en az bir yıl oynayacaklar. Önünüzdeki geliştirme süreci kısıtlı, zamanınız dardır. Bu yüzden yıllık serilerde yapılan değişimler ancak sonraki oyunlarda yerine oturur ve sağlamlaşır.
Journey adı verilen hikaye modu sadece FIFA değil, tüm spor oyunları için büyük bir devrim niteliği taşıyor. Evet, Be a Pro, Become a Legend gibi modlar uzunca bir süredir spor oyunlarında yer alıyor. Tek bir oyuncuyu kontrol ederek kariyer basamaklarını tırmandığımız bu oyun modları haliyleeğlenceli bir oyun deneyimi sunuyor.Frostbite oyun motoruna geçildikten sonra oynanış anlamında inanılmaz değişmesi bekleniyordu ama böyle bir durum şimdilik söz konusu değil. Özellikle oyunun erken sürümlerinde yapılan eleştirilerden sonra EA Canada belli oynanış mekaniklerini çok fazla değiştirmemeye gayret etmiş.
Belli başlı değişimler elbette var ama FIFA, kendisini üst klasmana taşıyanoyun geleneklerinden vazgeçmemekte kararlı. Paslar yine sonra derecegerçekçi, oyuncu koşuları her zaman olduğu gibi ikna edici. Oyun kurma konusundaavantajlar sağlamak adına yapımın hızı biraz yavaşlamış. Böylece uzun hazırlık gereken oyun planlarında size daha yaratıcı olma fırsatı sunulmuş.Frostbite oyun motoruna geçildikten sonra oynanış anlamında inanılmaz değişmesi bekleniyordu ama böyle bir durum şimdilik söz konusu değil. Özellikle oyunun erken sürümlerinde yapılan eleştirilerden sonra EA Canada belli oynanış mekaniklerini çok fazla değiştirmemeye gayret etmiş.
Belli başlı değişimler elbette var ama FIFA, kendisini üst klasmana taşıyanoyun geleneklerinden vazgeçmemekte kararlı. Paslar yine sonra derecegerçekçi, oyuncu koşuları her zaman olduğu gibi ikna edici. Oyun kurma konusunda avantajlar sağlamak adına yapımın hızı biraz yavaşlamış. Böylece uzun hazırlık gereken oyun planlarında size daha yaratıcı olma fırsatı sunulmuş.


FIFA 17 inceleme

Yine de tüm anlattıklarımızdan sonra sizin oyunu alıp, denemeniz gerekiyor. Artısı, eksisi bir kenara futbolcular sahaya çıktığı andan itibaren ortalık resmen karnavala dönüyor. Bu atmosfer bir kez için bile olsa inanın yaşamaya değer. Frostbite'ın gücünü ardına alan yapım, bugüne kadar yapılmış en iyi spor oyunu atmosferini bizlere sunuyor
FIFA 17 Artı ve Eksiler

+ Journey hikaye modu
+ Frostbite Engine Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiza yakışmış
+ En iyi spor oyunu atmosferi
+ Türe yenilik getiriyor
- Oyunda gereksiz bir İngiltere Ligi teması var
FIFA 17 çıkış tarihi: 29 Eylül
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz sürümü: PlayStation 4
Fiyat: 288,00 TL