Google Chrome web tarayıcısının sistemlere getirdiği yük kullanıcılar için adeta bir işkence. Neyse ki şirket bunu çok yakında değiştiriyor. İşte detaylar.


Web tarayıcılarının zirvesindeki isim Google Chrome çoğu kullanıcının varsayılan web tarayıcısı durumunda. Mozilla Firefox, Microsoft Edge veSafari gibi rakiplerinin karşısında dimdik ayakta durmayı başaranChrome’un sistem belleğiüzerindeki yükü ise maalesef büyük bir sıkıntı oluşturuyor. Google ise önemli bir güncelleme ile popüler yazılımının sorununu ortadan kaldıracak. Nasıl mı?
Google Chrome 55 ile sorun çözülecek

Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz’ın haberine göre, yaşanılan sıkıntıların farkında olan Google,Chrome 55 sürümü ile durumu değiştirmek niyetinde. Yükseltilecek olanJavaScript motoru sayesinde bellek üzerindeki yük azaltılacak.
Hali hazırda birçok modern websitesinin de JavaScript kullandığını düşündüğümüzde ciddi anlamda fark yaratılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta şirket New York Times, Reddit ve YouTube’un da dahil olduğu test sitelerindeChrome 53 sürümüne göre yüzde 50 daha az RAM kullanıldığını tespit etmiş.
Chrome ile birlikte farklı yazılımlar da çalıştırdığınızda farkı daha çok hissedeceğiniz sürüm özellikle RAM miktarı az olanlar için adeta cankurtaran olacak.Google Chrome 55 ne zaman çıkıyor?

Masaüstü sistemler için Chrome 55 sürümünün 6 Aralık tarihinde sunulacağı belirtilirken, bu sürümü şimdiden denemek isteyenler önsürüm kodunu çalıştırabilecekler.