Son günlerde planlandığı tarihten önce duyurulabileceği söylentileri dolaşan Galaxy S8 için duyuru tarihi kesinleşti. Samsung Galaxy S8'i Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtmaya kararlı.

Dünya'nın her yerinden Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz'nin patlama haberleri gelirken, kimileri Samsung'un Galaxy Note 7 modelinden beklentilerini minimize edip, Galaxy S8'in erken tanıtılıpsatışlarının başlaması gerektiğini düşünüyor.
Son amiral gemisi Galaxy Note 7'den bu kadar çabuk vazgeçmek istemeyenSamsung, Galaxy S8 tanıtımıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.
Galaxy S8 Şubat sonunda duyurulacak

Samsung yeni Galaxy serisini her sene Barselona'da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi'nde duyuruyor. Mobil Dünya Kongresi bu sene 27 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek ve bugün doğrulanan bir bilgiye göreGalaxy S8planlandığı gibi Mobil Dünya Kongresi'nde duyurulacak.

Gelen bilgilerle Samsung'un Galaxy S8'i erken duyurma gibi bir planının olmadığı ve Galaxy S8'in Galaxy Unpacked 2017 etkinliğinde duyurulacağı kesinleşti. Galaxy Unpacked 2017 26 Şubat'ta gerçekleşecek.
Daha önce ortaya çıkan raporlara göre Galaxy Note 7'deki patlama sorununun sebeplerinden biri Samsung'un Note 7'yi Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz'den önce çıkartmak için acele etmesi ve üretimde kimi aksaklıkların gerçekleşmesi olabilir.
Bu sebeple Samsung Galaxy S8 duyurusunu daha erkene çekerek aynı problemlerle tekrar karşılaşmak istemiyor gibi görünüyor.
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz'nin çıkışıyla beraber üst seviye bir satış grafiği çizenSamsung, yaşanan patlama hadiseleri ve geri çağırmalardan sonra Galaxy S8 modeline odaklanacağı bilinen bir gerçek.
Galaxy Note 7 hem tasarım hem de teknik özellikler açısından oldukça başarılı bir modeldi fakat yaşanan aksilikler başarısını baltaladı. Şimdi ise akıllardaki soru şu: Galaxy S8 nasıl olacak?
Galaxy S8 nasıl olacak?

Galaxy S8'de Samsung'un ses çıkışını USB Type C'den vereceğini iletmiştik. Yani iddialara göre iPhone 7ve iPhone 7 Plus'taki gibi artık ses çıkışı için 3.5mm'lik çıkış kullanılmayacak.
3.5mm'lik jack konusundan sonra gelen bilgiler, Galaxy S8'in iPhone 7 Plus ile başka benzer özelliklerinin olacağını gösteriyor. Tabii kesinliğinin onaylanmadığını da hatırlatalım.
Home butonu kalkacak ya da fiziksel olmayacak!

Taptic Engine ile desteklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın baskıya duyarlıdijital home butonunun benzeri, Galaxy S8'de de kullanılabilir.
İddialar ikiye ayrılıyor. Tasarımsal anlamda Galaxy S6 ve S7 benzer telefonlardı. İlk iddiaya göre Samsung, Galaxy S8'de tasarımsal değişiklikler yapacak ve bunların başında da home butonun kaldırılması yer alacak.
Gelen bir diğer bilgiler ışığında birebir iPhone benzeri olmamak adına Samsung'un home butonunu kaldırabileceği de konuşuluyor. Sadece ekrandan oluşan bir ön tasarım, karşımıza Galaxy S8 ile çıkabilir.
Gear S2 ve S3 modellerindeki gibi bezel kullanılan bir güç butonu karşımıza çıkabilir. Bu iddia ise biraz düşük bir ihtimal olarak görülüyor.
Diğer iddia ise Apple'ın iPhone 7'de yaptığı gibi, Galaxy S ve Note serisinde gördüğümüz fiziksel home butonu, dijital forma dönüştürülebilir.
Çift kamera

Daha önce HTC One M8 modelinde gördüğümüz, Huawei P9 ve LG G5'te de kullanılan, iPhone 7 Plus'ta da kullanılan çift kamera, Galaxy S8'de karşımıza çıkacak gibi.
Burada da iki farklı iddia karşımıza çıkıyor. Bir tanesi iki farklı lens ile diğer modellerdeki gibi kullanım. Bir diğer iddia ise tek modül iki lens gibi, hepsi bir arada yaklaşımı.
Henüz tam olarak hangisi kullanılmaya başlanacak kesinleşmese de, kamera Megapiksel değeri olarak 16 Megapiksel seviyesine çıkacak. İkinci kamera, tek modül kullanılacaksa 8 Megapiksel değerinde olacağı söyleniyor.
Galaxy S8 donanım

Geçen günlerde yaptığımız habere göre Samsung ile Qualcomm arasındaki anlaşma, Snapdragon 830 işlemcisinin Samsung tarafından kullanılacağı yönünde.
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

Samsung kendi Exynos 8895 işlemcisi yerine Galaxy S8 modelinde Snapdragon 830 işlemcisini de kullanabilir. Henüz yüzde 50 50 ihtimal diyebiliriz. Yapılacak testlerdeki performanslar değerlendirilecek ve kullanılacak işlemci bu şekilde seçilecek.