Televizyon tarihinin en başarılı girişlerinden birini yapan Westworld, kadrosuyla büyülüyor. Bu sağlam dizinin yaratıcılarının video oyunlarından ilham adlığını biliyor musunuz?


Westworld dizi dünyasına inanılmaz bir giriş yaparken, bu dizinin ardında olan isimler de bir anda ön plana çıktı. Yapımcılardan Lisa Joy Nolan veJonathan Nolan diziyi yeniden uyarlarken video Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsizlarından büyük ilhamaldıklarını açıkladılar.
Yapımcılar diziyi hazırlamak için GTA'yı araştırmış

New York Comic Con panelinde konuşan ikili, video oyunları ve bu oyunların yapılarından büyük güç aldıklarını belirttiler. Diziyi bilmeyenler için, Westworld insan görünümlü robotların bulunduğu Vahşi Batı temalı bir park. OrijinaliJurassic Park'ın yazarı tarafından hazırlanan bu tema, farklı bir gerçeklik kurgusu sunuyor. Davetliler çeşitli maceralara atılırken robotlarda bir nevi NPC işlevi görüyor.

Nolan çifti diziyi yazarken Red Dead Redemption ve Grand Theft Auto gibi önemli açık dünya oyunlarından ilham alınmış. İkisi de diziyi oluştururken oyunda hayli vakit geçirmişler.
"Karım dünyanın en sıkıcı Grand Theft Auto oyuncusudur." diyen Jonathan Nolan'a cevap olarak karısı ise şunları söyledi:
"Yavaş yavaş, tadını çıkartarak oynadığınızda GTA dünyası gerçekteninanılmaz görünüyor. Bu gerçekten ilham verici bir şey. O dünyanın yapısını çözmeye çalışmak ilginç bir deneyimdi."
Jonathan Nolan aynı zamanda Ken Levine'ın ünlü serisi Bioshock'tan da bolca yararlanmış. Hatta kendisi Bioshock'u övmek için şu sözleri söylüyor. "Bioshock serisi, son 10 yıldır eğlence dünyasında gördüğüm en kayda değer ve en etkileyici şey."
Böylesine büyük bir dizinin yaratıcılarının video oyunlarından ciddi ciddi ilham alması şüphesiz ki harika bir olay.