Apple Watch'a Yasaklama!

İngiltere'de yapılan kabine toplantılarında Apple Watch için yasaklama getirildi.

Özellikle hükümetlerin önemli toplantılarına cep telefonu ya da benzer teknolojik bir cihazın sokulması yasaklanırken, bu yasaklara bir yenisi daha eklendi. Son dönemlerde kullanımı giderek artan ve bir saatten ayrılması noktasında kişileri zorlayan Apple Watch için önemli bir yasak kararı geldi.
Kullanılamayacak!
Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda bundan sonraki İngiltere'deki toplantılara kişilerin Apple Watch ile katılamayacağı belirtildi. Yapılan açıklamanın ardından pek çok kişi böyle bir kararın neden alındığı konuşuldu.
Elde edilen ilk bilgilerde özellikle Apple Watch üzerinden ses kaydının alınabilecek olması büyük bir güvenlik riski oluşturduğu ve bu nedenle tıpkı telefonlarda olduğu gibi Apple Watch için de yasaklama kararının alındığı ifade edildi. Bu bakımdan Apple Watch kullanan kişiler bundan sonraki süreçte ülkede gerçekleştirilecek toplantıda kullanılmayacak.
Akıllı saat son dönemlerde giderek daha popüler hale gelirken özellikle yüksek fiyatı ile dikkat çekiyor. Farklı özellikleri ile basit pratik veri kullanım sağlayan Apple Watch için getirilen yasak öncesinde toplantılarda telefon kullanımı yasaklanmıştı. Bu bakımdan toplantı ortamına dışarıya ile bağlantı kurabilecek herhangi bir cihazı olmaması istendiği için bu yasaklamalar dahiline akıllı saat de alındı.