LinkedIn Kariyer Sayfası Yenilendi

İş dünyasına yönelik oluşturulan ve kısa sürede içerisinde milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan LinkedIn kariyer sayfasında iyileştirmeler yapıldığını duyurdu.

İş arayan, çeşitli iş ilişkilerini geliştirmek isteyen kişilerin tercih ettiği LinkedIn gelişimini sürdürüyor. Bugüne kadar yüksek kullanım oranlarını ulaşmayı başararak sektörde dikkatleri üzerine çeken LinkedIn özellikle kariyer sayfasında yapılan değişiklikler ile birlikte çok daha etkin bir kullanıma sahip oldu. Yapılan yenilemeler ile birlikte özellikle kişilerin kendine uygun işlere ulaşmasını ve böylece tüm iş ilanlarını kontrol etmesini mümkün hale getirilmiş durumda. Bu bakımdan hem işveren hem de iş arayan kişiler için yenilenen kariyer sayfası çok daha kolay bir kullanım sağlamış durumda.
Tasarım Yenilendi
Yenilenen tasarım ve kariyer sayfası ile birlikte üç farklı kategori altında kişilerin arama yapabildiği görülüyor. Bu bakımdan şirket görünümü, uygun işler ve kültür hayat olarak ayrılan 3 kategori kişilerin kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılamasını sağlıyor. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda aynı zamanda tanıtım videosu da paylaşılırken bu video ile birlikte kişilerin yeni sistemden nasıl yararlanacağı, yeni sistem ile birlikte hangi özelliklere sahip olabileceği de paylaşmış durumda. Bu bakımdan LinkedIn üzerinde iyi bir profil oluşturmak isteyen kişiler yayınlanan video üzerinden de incelemelerde bulunabilir. Bu özelliğin kullanıcılar tarafından şimdiden beğenildiği de görüldüğü gibi önümüzdeki dönemlerde bu yeniliklerin LinkedIn kullanım istatistiklerini de artırması bekleniyor.