Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz
Samsung’un Galaxy Note 7 üretim ve satışını geçici olarak durduğu haber verildi.

Samsung’un Galaxy Note 7 modeliyle yaşadığı sorunlar henüz bitmemiş gibi görünüyor. Çıktığından beri yaklaşık 2,5 milyon adet satılan Note 7 modeli, batarya arızası nedeniyle çıkan yangınlarla gündeme gelmişti.
Bu sorunla karşılaşanların sayısı dünya genelinde bir kaç düzineyle kısıtlı kalmış, ancak yine de sorunun ciddiyetini gören Samsung bir geri çağırma duyurusu yayınlamıştı. Ne var ki değiştirilen ve güvenli olduğu düşünülen telefonlardan bazılarında da aynı sorunların devam etmesi, şirketi daha acil karar almaya zorlamış gibi görünüyor.
Hem Batı, hem de Güney Kore basınında çıkan haberlere göre, şirket Note 7 modelinin üretim, dağıtım ve satışını belirsiz bir süre için durdurmuş. Note 7 telefonların ana montaj ve dağıtımını yapan Vietnam tesislerinde de bir iç soruşturmanın başlatıldığı söyleniyor.
Samsung’un ikinci bir geri çağırma yapma ihtimali olduğu da söyleniyor. Ancak şirketin Note 7 modelini tekrar üretip üretmeyeceği şimdilik belli değil. Samsung bu konuyla ilgili henüz bir resmi bir açıklama yapmadı. Resmi açıklama gelirse sizlerle paylaşacağız.